Metin nie uruchamia się na dedykowanej karcie graficznej (laptop)

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

• Metin nie uruchamia się na dedykowanej karcie graficznej (laptop)

Cześć wszystkim.
    Nowy laptop, miał metin fajnie działać a tu bum - uruchamia się na zintegrowanej karcie graficznej i nie jestem w stanie wymusić włączenia gry na karcie dedykowanej.
    Procesor to Intel Core i3 7100u, a karta dedykowana Geforce 940mx. Próbowałem różnych sposobów np. zmienienie ustawień globalnych aby głównym procesorem graficznym był ten od nvidii, albo klikałem prawym na ikonke metina i wybierałem procesor graficzny nvidia, niestety wszystko bezskutecznie.
    Może ktoś miał podobny problem i byłby w stanie pomóc.
    Zettka

Diumar
  • Nie przestawisz tego, metek zawsze się uruchamia na zintegrowanej. Wszystkie nowsze lapki mające grafikę zintegrowaną ze sterownikami intel 5000 lub intel 5500 i nowsze mają ten problem. Rozwiązanie to instalacja starszych sterowników o ile do danego modelu takie znajdziesz. Jeśli to nowy laptop to nie znajdziesz starszych sterów raczej. Nie ma innego wyjścia. Niektórzy twierdzą że pomaga reinstalacja systemu ale zapewne to wynika własnie z tego że przy reinstalce zainstalowali też inne zapewne starsze, sterowniki do grafy zintegrowanej. Ale jak sądze w nowym lapku nie będziesz robił reinstalki tylko dla metka. Problem leży po stronie gry która gryzie się ze sterownikami do zintegrowanych kart nowszymi niż intel 5000. Było to zgłaszane już 2/3 lata temu i nic z tym nie zrobili.
  • Nie wiem jak to możliwe, ale gdy już miałem zainstalowane wszystkie sterowniki i pierwszy raz uruchomiłem grę to było rewelacyjnie. Wszystko chodziło mega płynnie. Dopiero później jak włączyłem grę któryś raz i wszedłem do m1, byłem w szoku że mam takie lagi.
    Karta jest na pewno sprawna, bo inne gry z niej korzystają.
    Zettka

Diumar