Porozmawiajmy o Metin2 - część I

    • Start: 12.04. o godz. 0:00
    • Wymiana Owoców Błogosławieństwa: 12.05. o godz. 0:00
    • Koniec eventu: 15.05. o godz. 23:59

    Faktycznie czas trwania owoców kończy się 12.05 ale o 23:59:59 więc wychodzi na to, że jest jeden dzień na ich wymianę.

  • Art  Ingolf  Ascoran

    Witam. Nurtuje mnie pytanie odnośnie konia od Historyka. Napisane jest w evencie Metin2 świętuje Ramadan "Wymiana Owoców Błogosławieństwa: 12.05. o godz. 0:00" tzn., że automatycznie zostaną wymienione owoce na konia? Czy będzie jakiś pasek u NPC wymień owoce na konia? Pierwszy raz biorę udział w tym zbieraniu owoców i nie wiem jak to wygląda... Bo owoce błogosławieństwa są na 30 dni i 12 maja o godzinie 00:00 przepadają. Jeszcze są na 14 dni 57 min. Czy nie powinny one być do 15 maja? Jak wymienić owoce na konia?

    Pozdrawiam.

    Aha i zauważ, że żeby otrzymać najlepszą nagrodę wystarczy 28 owoców, a event trwa 30 dni, więc daty i czas trwania się zgadzają. Koń na 60 dni ma być z zasady dla najwytrwalszych. Tak jak już pisałem w którymś wątku, "Wymiana Owoców Błogosławieństwa: 12.05. o godz. 0:00" oznacza czas w ktorym wymiana się kończy. Po prostu nie napisano "do".
    Event trwa do 15 bo wtedy jest jeszcze oferta IS

    TeamPL Chwasty

    Odpady serwera Polska (banda Maciukabry): TeamPL (wyrzutki z innych gildii), BractwoPLS03 (Buractwo), Szwadron (analfabeci), Shire, WrongOfSide, Ziomale, ENAMENT, BIALYSTOK, Loyality, Titanium, ZAPLATANIv11, BDSM:
    Qiserax, Rapoman77,Zavaba

    Kalwarion,Narcos4Yu,

    BufWijnika, UtraconyNick, ElAmigaMan, Seymian, Lenofi, Wendeska

    CityUnivers, MijiaDziunia, Dinkley, Milene97, Rolniqs, YuaMai

    AgentoS007,Sisixxd

  • czy możemy wprowadzic komunikaty na serwerze wchodząc na hydre czy inne bossy w typie jak na smoka z nickami graczy i ich lvlami? tak by mozna bylo stwierdzic czy to bot i zareagować u gma? bo jak 2 lvle 75 na bałtyku wchodza na smoak i ubijaja w kilka sekund to cos nie halo... rynek na bałtyku juz jest popsuty..


    Moderator Canhide:
    Podmieniłem na nieco ładniejsze słowo.

    Ciekawe czy jakiś płaczek forumowy wysłał zgłoszenie na te boty, bo nicki postaci używających nielegalnego oprogramowania widnieją dalej, a na forum płacz od trzech dni :D

  • Ciekawe czy jakiś płaczek forumowy wysłał zgłoszenie na te boty, bo nicki postaci używających nielegalnego oprogramowania widnieją dalej, a na forum płacz od trzech dni :D

    tak wysyłałem wyobraź sobie że do gma na pw w grze gdy byl online a chłopy biły smoka :) i chłopów nie ma już w rankingu co więcej na bałtyku110 lvl ninja jest który jechał na bocie do jakiegoś 107 lvla XD i nie ma bana więc gf albo nie ma dostępu do logów albo nie wie jak je weryfikować XD

    C#, Angular, .net Core - Szukam metińskich programistów co by gildie stworzyć :D

  • Ciekawe czy jakiś płaczek forumowy wysłał zgłoszenie na te boty, bo nicki postaci używających nielegalnego oprogramowania widnieją dalej, a na forum płacz od trzech dni :D

    Uważasz, że nikt z teamu nie widział tego teamtu? Uważasz, że takie rzeczy powinny być dodatkowo zgłaszane? Bo ja jakbym takie coś zobaczył na ich miejscu to już bym reagował i jeżeli wymagane to sam napisał to zgłoszenie.

    Streamy wrócą razem z powrotem zmiany CH (czyli możliwe, że nigdy)
    :w00t: A może stream z Tasmanii Jemioły Diumara Polski? :w00t:
    https://www.youtube.com/user/LuckeR174


    Zazwyczaj odpalam w dni robocze okolice 12-14 godziny


    Zapraszam!


    :mkay:

  • Ciekawe jest, że poinformowanie gracza że ktoś tam zaraportowany przez niego dostał bana jest naruszeniem RODO, a poinformowanie całego servera, że:
    grupa XX bije smoka
    gracz XX ulepszył szarfę
    nie jest naruszeniem RODO
    poza tym ciekawą opcją byłoby gdyby cały server dostawał wiadomość iż "gracz XX został zablokowany z powodu XX"
    Czy RODO nie obowiązywało Sławomira N kiedy wszystkie telewizje pokazywały jego zatrzymanie?

  • Ciekawe jest, że poinformowanie gracza że ktoś tam zaraportowany przez niego dostał bana jest naruszeniem RODO, a poinformowanie całego servera, że:
    grupa XX bije smoka
    gracz XX ulepszył szarfę
    nie jest naruszeniem RODO
    poza tym ciekawą opcją byłoby gdyby cały server dostawał wiadomość iż "gracz XX został zablokowany z powodu XX"
    Czy RODO nie obowiązywało Sławomira N kiedy wszystkie telewizje pokazywały jego zatrzymanie?

    Nick gracza nie jest daną osobową według RODO. Także i praktyka wskazuje inne dane mogące Cię identyfikować np. adres IP, pliki cookies, identyfikatory RFID. Do katalogu wrzuciłabym portale typu facebook, twitter i inne.

    Jest katalog spraw w przypadku których RODO nie ma zastosowania (art. 2 ust. 2 pkt. d).

    Ze skrajności w skrajność się popada. Albo się to RODO demonizuje, albo wszyscy w najbardziej błahej sprawie się nim zasłaniają.

    ;)

    "Careful... I bite."

    Astarion (Neil Newbon)

    ❤️ „Baldur's Gate III” ❤️

    ❤️

  • Faktycznie czas trwania owoców kończy się 12.05 ale o 23:59:59 więc wychodzi na to, że jest jeden dzień na ich wymianę.

    Czas trwania owoców kończy się 12.05 o godzinie 00:00. Zostało jeszcze 13 dni i 4h.

    Dokładnie tak, jak wyżej pisze Złomiorz. Owoce należy wymienić samemu, aby otrzymać konia.

    Ale owoce znikają o godzinie 00:00 12 maja, jak mamy wymienić znikające owoce? Jest jakaś możliwość wymiany owoców na konia, bo ja nie mam tam przycisku,


    Le8avrw.png


    Ascoran  Ingolf  Art

    Aha i zauważ, że żeby otrzymać najlepszą nagrodę wystarczy 28 owoców, a event trwa 30 dni, więc daty i czas trwania się zgadzają. Koń na 60 dni ma być z zasady dla najwytrwalszych. Tak jak już pisałem w którymś wątku, "Wymiana Owoców Błogosławieństwa: 12.05. o godz. 0:00" oznacza czas w ktorym wymiana się kończy. Po prostu nie napisano "do".
    Event trwa do 15 bo wtedy jest jeszcze oferta IS

    To będzie jakiś przycisk do wymiany owoców przed 12 maja, bo na razie nie ma przycisku.

    Twierdza + Feniks = Etolin <3



    :shinsoo::love:


    2, 4 , 52 now: :702:


    Start 24.03.2008 r.

  • Faktycznie czas trwania owoców kończy się dokładniej 11.05 o godzinie 23:59.

    Więc deklarowanego dnia

    • Wymiana Owoców Błogosławieństwa: 12.05. o godz. 0:00

    powinny już zniknąć z eq i nie będzie ich możliwości wymiany... Art

  • Spokojnie, zawsze taki przycisk się pojawiał pod koniec eventu, a nie w połowie

    TeamPL Chwasty

    Odpady serwera Polska (banda Maciukabry): TeamPL (wyrzutki z innych gildii), BractwoPLS03 (Buractwo), Szwadron (analfabeci), Shire, WrongOfSide, Ziomale, ENAMENT, BIALYSTOK, Loyality, Titanium, ZAPLATANIv11, BDSM:
    Qiserax, Rapoman77,Zavaba

    Kalwarion,Narcos4Yu,

    BufWijnika, UtraconyNick, ElAmigaMan, Seymian, Lenofi, Wendeska

    CityUnivers, MijiaDziunia, Dinkley, Milene97, Rolniqs, YuaMai

    AgentoS007,Sisixxd

  • Faktycznie czas trwania owoców kończy się dokładniej 11.05 o godzinie 23:59.

    Więc deklarowanego dnia

    • Wymiana Owoców Błogosławieństwa: 12.05. o godz. 0:00

    powinny już zniknąć z eq i nie będzie ich możliwości wymiany... Art

    Niby dostałam odpowiedź na supporcie: "Od dnia o którym mowa - pojawi się opcja u NPC Historyk z możliwością wyboru wierzchowca o długości adekwatnej do uzbieranych Owoców Błogosławieństwa" Ale nie wiem czy rozumieją to, że te owoce znikają...

    Spokojnie, zawsze taki przycisk się pojawiał pod koniec eventu, a nie w połowie

    A co jeśli ten przycisk pojawi się 12.05 o godzinie 00:00 , a owoce znikną i nie dostanę konia?

    Twierdza + Feniks = Etolin <3



    :shinsoo::love:


    2, 4 , 52 now: :702:


    Start 24.03.2008 r.

    Edited once, last by Tujka: @"Ingolf' @'Art' @'Ascoran' ().

  • Niby dostałam odpowiedź na supporcie: "Od dnia o którym mowa - pojawi się opcja u NPC Historyk z możliwością wyboru wierzchowca o długości adekwatnej do uzbieranych Owoców Błogosławieństwa" Ale nie wiem czy rozumieją to, że te owoce znikają...

    A co jeśli ten przycisk pojawi się 12.05 o godzinie 00:00 , a owoce znikną i nie dostanę konia?

    Spokojnie, bez paniki. Wszystko będzie działać jak należy.

    TeamPL Chwasty

    Odpady serwera Polska (banda Maciukabry): TeamPL (wyrzutki z innych gildii), BractwoPLS03 (Buractwo), Szwadron (analfabeci), Shire, WrongOfSide, Ziomale, ENAMENT, BIALYSTOK, Loyality, Titanium, ZAPLATANIv11, BDSM:
    Qiserax, Rapoman77,Zavaba

    Kalwarion,Narcos4Yu,

    BufWijnika, UtraconyNick, ElAmigaMan, Seymian, Lenofi, Wendeska

    CityUnivers, MijiaDziunia, Dinkley, Milene97, Rolniqs, YuaMai

    AgentoS007,Sisixxd

  • Ciekawe jest, że poinformowanie gracza że ktoś tam zaraportowany przez niego dostał bana jest naruszeniem RODO, a poinformowanie całego servera, że:
    grupa XX bije smoka
    gracz XX ulepszył szarfę
    nie jest naruszeniem RODO
    poza tym ciekawą opcją byłoby gdyby cały server dostawał wiadomość iż "gracz XX został zablokowany z powodu XX"
    Czy RODO nie obowiązywało Sławomira N kiedy wszystkie telewizje pokazywały jego zatrzymanie?

    ROdo - to tylko kolejny niezbyt mądry wybieg supportu --- nazwa gracza nie jest wrażliwą informacją na temat osoby stojącej za daną postacią. Nie jest tak łatwo powiązać nazwę gracza z np. adresem zamieszkania nr.pesel itp. więc takie uzasadnienie to kompletna bzdura i kpina z graczy.

  • Tak to działa. Mam już z 10 tych czarnych koni z poprzednich eventów.

    Wbrew pozorom przydają się do podmiany na innego naszego ulubionego wierzchowca.

    Także tych dropiących z metków.

    W ten sposób możemy mieć wierzchowce na 60 dni o ulubionym wyglądzie.

  • a nie jest tak ze w miejscach gdzie wystepuja nicki/pseudonimy RODO nie ma nic do gadania? to tyczy sie tylko danych osobowych prawdziwych osob, no chyba ze ktos nazwal postac swoim imieniem i nazwiskiem :D

  • na serwerze miedzynarodowym ok ale na serwerze polskim eventy z okazji ramadanu czy prawoslawnej wielkanocy? to moze eventy dla kazdej religii, nawet elfow czy latajacego potwora spagetti

  • Faktycznie czas trwania owoców kończy się dokładniej 11.05 o godzinie 23:59.

    Więc deklarowanego dnia

    Wymiana Owoców Błogosławieństwa: 12.05. o godz. 0:00

    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem sedno problemu, ale na wszelki wypadek podpiąłem to do raportu do sprawdzenia, czy wszystko jest ok.

  • a jak dla mnie to te eventy mogą sobie wsadzić między wiersze :P każdy wie że to zapchaj dziura a każdy kolejny event z roku na rok ograniczany tyle co mam do powiedzenia.

    Polska

    Padrino 6 lvl