You are not logged in.

Portal
       Kanał IRC
       Support
       Ekipa Metin2.pl
       Wiki
Co w grze?
Co na forum?
Facebook: Metin2 Wiki:

Dear visitor, welcome to Oficjalne Forum Metin2.pl. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

21

Saturday, February 26th 2011, 8:16pm

To ciekawe bo ja przy tym systemie nigdy nie miałam wirusa . a skanuje kompa co jakieś 3 miesiące 2 programami raz na 3 miesiące to jest nodem i awastem z poziomu startu systemu. Co do tego czy znam się czy nie znam spójrz na mojego kompa ( a raczej nie mojego ale taki mam w mieszkaniu wynajmowanym) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/peln…ad695b8af0.html , do tego radeon9200se (karta graficzna do pisania w notatniku) i jakoś na tym komputerze potrafię expić na 2 konta z bufem więc hmmm. Ok nie pisałeś o podkręcaniu lecz o przestawianiu grafiki. Jeśli Ty ciut się znasz i masz w ogóle jakiekolwiek pojęcie na temat tego co wypisujesz to poproszę o podanie co się poprawi po przestawianiu karty ... Chodzi o konkrety . Sama stestuję to potem na swojej karcie i sprawdzę czy faktycznie masz rację i przyznam honor albo też wykpię . Więc czekam na konkretne dane. I tak for your information to od dwóch lat pracuję w branży IT (co prawda na pół etatu ale wiedza praktyczna a nie TEORETYCZNA rośnie) .

Poza tym jeśli piszesz , że jeśli coś inne jest ważne ( w tym przypadku według Ciebie poza zbędnym zużyciem pamięci , które wymieniłam) to miej te podstawowe obyczaje informatyczne i podaj co jeszcze innego jest ważne.

Pozdrawiam i czekam :)
Sygnatura wycięta - Kasheptu.

Zkumeku

Master

Occupation: Informatyk

• Send private message

22

Sunday, February 27th 2011, 12:41pm

Tu nie chodzi o system lecz o to co go chroni i jak jest użytkowany. Eset Nod32 jak dla mnie jest najlepszym programem antyvirusowym w swojej klasie. Ram malutko ale pociągnie tak samo karta graficzna... metin na małych detalach pójdzie bez problemów. Co do radeona to nie pamiętam jak tam była opcja między grafiką wydajną a oszczędną. Tyle co mi świta to było coś jak Catalyst Control Center i tam można było sobie poprzestawiać. Co do innych to zależy jakie są uruchomione programy. Jedne włączysz w dużej ilości bez konsekwencji drugie włączysz i komp zamula total. GG (nowe, nie mówię o świętej wersji 3 która miała co trzeba i nic więcej), Skype zamulają nie źle kompa. Ram 256 mega ale DDR3 czy DDR2? Technologia DDR2 jest nieco wolniejsza, no i starsza od 3. Śmietnik na ramie (ilość ramu też), ustawienia grafiki (ilość pamięci też), śmietnik na dysku (szuka informacji ale taki nieporządek że się błąka zanim znajdzie konkret), połączenia między "narządami" komputera (np dysk twardy: SATA, IDE. Nie wspominam przy dysku o szybkości odczytu danych i o systemie plików (FAT16, FAT32, NTFS). Wracając do CCleaner jeśli masz dużo na włączane a nie wiesz (procesy, autostart) to też muli. Brud na kompie (kurz itp) powoduje "pocenie się" przez co komputer ma wyższą temperaturę niż powinien i działa mniej sprawnie.

P.S.: Co do twojego zawodu... informatyk ma wykształcenie ogólne ale nie zawsze zajmuje się wszystkimi rzeczami, jedni składają komputery, drudzy zajmują się oprogramowaniem inni naprawiają błędy po innych. Zależy co robisz, na czym się najlepiej znasz, z czym masz najwięcej styczności, nie mówiąc o tym co preferujesz. Każdy ma swoje upodobania i doświadczenia.

Edit: Zapomniałem wspomnieć o sterownikach. W skrócie jak Service Pack w windowsie. Im nowszy tym więcej udoskonaleń produktu i wykluczeń błędów.

This post has been edited 2 times, last edit by "Zkumeku" (Feb 27th 2011, 12:48pm)

23

Sunday, February 27th 2011, 4:25pm

Moje pytanie brzmiało :: W jaki sposób poprawi się jakość gry po przestawieniu tej opcji graficznej.

Co do mojego ramu jest to ddr2 i Ty mnie nie musisz mówić co jest wolniejsze co gorsze co lepsze ani nic z tych rzeczy bo każdy ma swoje zdanie. Jestem na tyle pojęta , że wiem za co odpowiadają procesy uruchomione w systemie i na tyle niegłupia aby posiłkować się dodatkowym procesem czyli ccleaner .

Więc dalej bez zbędnego spamu i owijania w bawełnę : co się poprawi po przestawieniu tej grafiki w tym kompie w grze metin ? To polecałeś więc czemu polecałeś. Szczegóły techniczne :)

PS jeśli nie pracujesz jako informatyk i jesteś święcie przekonany , że coś wiesz to tak jakbyś był znawcą w sprawach seksu będąc prawiczkiem :)

Aha u mnie sterowniki do grafy muzyki i wszystkiego poza wifi pochodzą z systemu xp be :D

I gra chodzi na dwa konta i jeszcze gorszy komp więc po co Ty jemu bredzisz o kręceniu grafiki i ccleanerach ?!

This post has been edited 2 times, last edit by "Aghata" (Feb 27th 2011, 4:46pm)

Zkumeku

Master

• Send private message

24

Sunday, February 27th 2011, 4:42pm

Co do mojego ramu jest to ddr2 i Ty mnie nie musisz mówić co jest wolniejsze co gorsze co lepsze ani nic z tych rzeczy bo każdy ma swoje zdanie.

Nie no to mnie rozwaliło xd. Technologia DDR3 została zrobiona z myślą o zrobieniu czegoś doskonalszego i lepszego niż DDR2. Działa sprawniej lepiej, jest uniwersalniejsze i bla bla. A ty mi tu walisz że każdy ma tu swoje zdanie. No comment... Ty sie znasz tyle co górnik na samolotach. Co do przestawienia grafiki wyraźnie napisałem: " opcja między grafiką wydajną a oszczędną.". Słuchaj, wyczytasz coś w necie, przerobisz po swojemu i pleciesz głupoty. Nawet nie czytasz tego co napisałem dokładnie bo jest tego dużo, a jak dużo to pierdzielenie głupot. Tak widzę twój tok rozumowania. Nie skomentuje zdania jeszcze "Co się poprawi (...)" "Szczegóły techniczne". Jak mam ci podać szczegóły TECHNICZNE akcji wykonywalnej?!

Jeszcze ten cytat: "PS jeśli nie pracujesz jako informatyk i jesteś święcie przekonany , że coś wiesz to tak jakbyś był znawcą w sprawach seksu będąc prawiczkiem :) "

To tycz się tego bo widze ze wiesz z czym masz problem i staraj się go rozwiązać :dead:

P.S.: To że tobie niby działa to nie znaczy że jemu musi. Jeden nie ma problemów z komórką a drugi ma lepszą i ma same awarie. To nie na tym pic poleca co pleciesz. Tak samo masz pretensje że napisałem o innych rzeczach a ty prosiłaś niby tylko o karte graficzną... przeczytaj swoje ostatnie zdanie: "i podaj co jeszcze innego jest ważne."

This post has been edited 1 times, last edit by "Zkumeku" (Feb 27th 2011, 4:47pm)

25

Sunday, February 27th 2011, 4:55pm

Z pamięcią uruchomiłam test na inteligencje. Oblałeś :P Zdanie o pisaniu co jest lepsze a co gorsze dotyczyło polecania antywirów

Zdanie dotyczące seksu źle zrozumiałeś . Cóż. Jak do konia muszę : to czy jesteś w czymś dobry zweryfikuje ktoś inny , w tym czy jesteś dobry w seksie sprawdzi Cię partner , w tym czy jesteś dobrym informatykiem sprawdzi Cię pracodawca. A myślenie, że jestem dobry to tylko subiektywna samoocena .

Na wyświetlanie grafiki wpływa wiele elementów . Są one nazwane po imieniu i zmieniają się podczas ingerencji w ustawienia karty czy też niekiedy sterowników i o to mi chodziło bo wiesz jakby ktoś do mnie mówił jedz gówno bo muchy tak robią to ja bym najpierw spytała czemu mam to jeść ?;)

I możesz pisać , że się nie znam itd itd ale fakt jest taki, że umiem gorszego kompa zorganizować tak, że da się grać więc akurat w tym temacie mogłabym pomóc.

PS. Nie musiałeś dodawać PS. Kumaci ludzie wiedzą, że się z retoryką nie polemizuje :)
PA

This post has been edited 1 times, last edit by "Aghata" (Feb 27th 2011, 5:01pm)

Zkumeku

Master

• Send private message

26

Sunday, February 27th 2011, 5:14pm

Ja już z tobą nie mam zamiaru pisać ... pleciesz teraz nie na temat bo jesteś przegrana...a to co napisałaś o sterownikach i ingerowanie w ustawienia to napisałem wyżej :) Skończ pisać to czego nie doczytasz. Miłego myślenia o swojej wiedzy życzę.

DARKRIDER

Yatoihei - Najemnik

Occupation: Student

• Send private message

27

Sunday, February 27th 2011, 10:33pm

nie wiem o co sie tak "sracie" tutaj
ale chyba nikt nie wniosl nic konkretnego do dyskusji

kazdy z Was po troche farmazonow wali tutaj
ale to forum m2
tutaj kazdy jest pr()

Wedlug mnie to jedyne wyjscie to krecenie Durona w granice 1.8
badz kupienie Athlona 3000+ wzwyz

Pozdrawiam!

28

Monday, February 28th 2011, 12:44am

tego durona nie da się wkręcić w 1.8 więc hmmm pro ?

29

Monday, February 28th 2011, 1:53am

no prosze prosze siedza tu dwie madre glowy.
Może mi podpowiecie czy opłąca mi sie wydac jakies 1000zł na nowego( uzywanego)kompa.obecnie na moim "dziaduniu" gram tylko w metka i jest to jedyna gra jaka jest na nim zainstalowana i mysle ze tak tez zostanie przez najblizszy rok.to teraz podam moze jakie częsci w srodku siedzą:)

athlon 3200+ 2,0ghz
4x512DDR ram
Nvidia 8600gts 256mb
jakis stary dysk 80gb

Dam rade na nim odpalic głowna postac+ buffek i zrobic DT no jeszcze w tym czasie jeden sklepik w miescie stoi
ale jak odpalam czwarte konto to mam czarny ekran często.
no i tu nasuwa sie moje pytanie :
Czy jeśli kupie kompa za jakies 1000zł to pociagnie wiecej kont niż ten co mam w tej chwili?
Chodzi mi tu o chodzenie na jakies 4 postacie do kowala + sklepik w miescie

Zkumeku

Master

• Send private message

30

Monday, February 28th 2011, 2:20pm

może tak... może nie... ja tu bym zmienił ew. kartę graficzną i dołożył trochę pamięci do HDD (dysk twardy). Mało wypisałeś nieco. Karta taka dobra to juz od 750 zl w górę. Dysk twardy to różnie. za 400 zł kupiłem bardzo dobry dysk twardy 1 TB (Terabajt - 1024 GB<--teoretycznie... ilość miejsca się waha. z reguły dostajesz 930 - 940 GB reszta to końcówki danych coś jak spis treści dla kompa)

nowy komp za 1000 zł!? Ciekaw jestem co by się w nim znalazło.

31

Monday, February 28th 2011, 3:58pm

(Terabajt - 1024 GB<--teoretycznie... ilość miejsca się waha. z reguły dostajesz 930 - 940 GB reszta to końcówki danych coś jak spis treści dla kompa)

Przepraszam bardzo co to za bzdury ? Jakie końcówki danych jakie spisy treści ? Daj namiary na dilera :D :P
Różnice w pojemności biorą się z innego sposobu liczenia przez producenta dysku i przez systemy informatyczne jako takie.
Dla producenta 1 TB to nic innego jak 1 000 000 000 000 bajtów - czyli posługuja sie układem SI. Natomiast informatyka kolejne przedrostki tworzy poprzez pomnożenie przez 1024 czyli 2^10
Czyli finalnie dla komputera to 1 000 000 000 000 B/1024 = 976562500 kB /1024 = 953674.31640625 MB /1024 = 931.322574615478515625 GB

A za 1k PLN ? Zależy od szczegółów - jaka płyta główna ? Może starczy dokupienie twardego i wymiana procesora do tego żeby 4 instancje metina uciągnąć.
Z czarnym ekranem tak czy siak nalezy sie liczyć - nawet na q6600 przekręconym w okolice 3 GHz, GTX 460 i 4 GB ramu na sklepie lub na któryms z kont którymi ide do kowala potrafi się zrobić czarny ekran (mówie o uruchomionych 4 instancjach metina). Ta gra jest tak ułomna że po pewnym czasie kiedy sie do niej nie zaglada zrobić sie może czarny ekran.

DARKRIDER

Yatoihei - Najemnik

Occupation: Student

• Send private message

32

Monday, February 28th 2011, 10:04pm

nie chcialo mi sie czytac
calego tematu
zauwazylem duron
i skojarzylem z nowszymi duronami
(przeczytalem ze 1,6ghz ma taktowanie)

a dokladnie oparte na rdzeniu najnowszym
(nie pamietam na pamiec jak cos to wiki)

byly to zwykle athlony
tylko z zablokowana czescia pamieci podrecznej l2
wiem ze mozna bylo odblokowac ta pamiec
i otrzymywalismy Athlona

wiec OC tego procka
wyniesie okolo 130mhz max
przy mnozniku 10x113

jedynie co pozostaje to kupno najmocniejszego Athlona
na ta podstawke

Pozdrawiam!

CwaniaczekS2

Stała Blokada

• "CwaniaczekS2" has been banned
  • "CwaniaczekS2" started this thread

Occupation: Expienie o,O

• Send private message

33

Tuesday, March 1st 2011, 11:24pm

A co moge zrobic zeby w opjach sytemowych metka ustawic CPU bo jest CPG i jak klikam na cpu to tam pisze ze przzyspiesza gre na slabszych komputerach ale pisze ze nie moge tego zmienic z powodu Ustawien systemowych czy jakos tak jutro zamieszcze ss

By: Natara

34

Wednesday, March 2nd 2011, 12:38am

Gdzie to ustawiasz ? Juz po zalogowaniu ?
Sprawdź czy po uruchomieniu config.e.xe z katalogu metina i co bedzie jak przestawisz w opcjach GFX -> TNL z Auto/GPU na CPU