You are not logged in.

Portal
       Kanał IRC
       Support
       Ekipa Metin2.pl
       Wiki
Co w grze?
Co na forum?
Facebook: Metin2 Wiki:

Dear visitor, welcome to Oficjalne Forum Metin2.pl. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

Washel

Professional

• "Washel" started this thread

Occupation: Uczeń Technikum

• Send private message

1

Monday, August 16th 2010, 10:38pm

Uprawnienia od "Wszyscy" na Windows 7

Siemka. Szukałem na wszystkich stronkach pomocy, ale nic to nie dalo ;( Mam maly problem. Nie mogę kopiować plików z rozszerzeniem .dll jak chcę skopiować takowy plik mam komunikat " uzyskaj uprawnienia od Wszyscy w celu wprowadzenia zmian w tym pliku". I tu tkwi problem, ponieważ nie wiem jak odblokować te uprawnienia. Mam admina aktywnego, w plikach typu .dll mam pełną kontrolę i dalej nic ;( Proszę o szybką odpowiedź.

P.S.
Mam Windows 7 Home Premium x64.

This post has been edited 1 times, last edit by "Washel" (Aug 17th 2010, 1:14pm)

mk321

Sage

Occupation: W trakcie edukacji (informatyk)

• Send private message

2

Tuesday, August 17th 2010, 7:28pm

Skąd dokąd chcesz skopiować? Jak na Pulpit czy inny folder należący do Ciebie (np. Dokumenty) to powinno dać się bez problemu. Jeśli chcesz skopiować z folderu należącego do Ciebie, do folderu nie należącego bezpośrednio do ciebie (np. bezpośrednio na dysk) to podczas kopiowania powinien pokazać się komunikat:

I już powinno się skopiować.

A jeśli chodzi o uprawnienia: klikasz plik PPM > Właściwości > Zabezpieczenia > Edytuj

> wybierasz odpowiednią grupę (najpewniej to będą Użytkownicy) > nadajesz odpowiednie uprawnienia (np. Odczyt, Zapis) poprzez zaznaczenie pół przy Zezwalaj; możesz zaznaczyć Pełna kontrola > OK

Nowe uprawnienia (Pełna kontrola) zostały nadane i nie powinno być problemu z kopiowaniem.

Możesz też zainteresować się UAC (Kontrola Konta Użytkownika).
Start > Panel sterowania > Konta użytkowników i Filtr rodzinny > Konta użytkowników > Zmień ustawienia funkcji Kontrola kona użytkownika.

Trochę dziwne, że to występuje tylko w plikach dll. Jakie plik chcesz skopiować? Może ten program blokuje odczyt?
Powyłączaj programy które mogą używać/blokować ten plik i spróbuj jeszcze raz.

Jeśli nie pomogły w.w porady:
- napisz dokładnie jaki plik chcesz skopiować,
- skąd dokąd chcesz skopiować,
- czy problem z kopiowaniem występujesz we WSZYSTKICH plikach dll a z innymi nie?,
- porób screeny komunikatów,
- zrób log z OTL.
:6: :shinsoo:

MENTAL Umysłowy ^^

LVL: 70+
ZANIM NAPISZESZ POMYŚL
NIE SPAMUJ
PRZESTRZEGAJ Regulaminu forum oraz Zasady gry

Washel

Professional

• Send private message

3

Tuesday, August 17th 2010, 7:42pm

mam do zrzucenia plik z przenośnego dysku na dysk komputera. Ale widzę, że dałeś w miarę dobre instrukcje, więc spróbuję i jeśli się uda to to dam znać 8)

Occupation: Uczeń

• Send private message

4

Tuesday, August 17th 2010, 10:03pm

Druga porada mk321 powinna zadziałać, a tu masz jej dokładny opis:

1. Otwórz "Panel sterowania" (w widoku wg. Kategorii)
2. Kliknij w nazwe kategori "Konta uzytkowników i Filtr rodzicielski"
3. Potem wejdź w "Konta użytkowników"
4. W oknie powinien pokazać się nagłówek "Wprowadź zmiany w koncie użytkownika", a niżej obrazek przypisany do twojego konta.
5. Kliknij "Zmień ustawienia funkcji Kontrola konta użytkownika".
6. Otworzy się okno w którym trzeba ustawić widoczny suwak tak aby nigdy nie powiadamiał o zmianach w systemie, i gdy programy próbują coś zainstalować lub wprowadzać jakieś zmiany.
7. Zapisz wszystko i ciesz się z pełnej kontoli nad komputerem.

PS: Aby wykonać wyzej opisane czynności musisz być !!! Administratorem !!! komputera.

This post has been edited 1 times, last edit by ".:.Lukasz.:." (Aug 17th 2010, 10:07pm)

5

Tuesday, August 17th 2010, 11:41pm

7. Zapisz wszystko i ciesz się z pełnej kontoli nad komputerem.

Zmniejszajac oczywiscie bezpieczenstwo systemu.
-------------------------
Sygnatura została wycięta- Urithra
-------------------------

Washel

Professional

• Send private message

6

Wednesday, August 18th 2010, 11:25am

Dzięki za pomoc :phatgrin: Już wszystko gra. Ustawiłem pełną kontrolę dla "Użytkownicy" i w "Kontrola Konta Użytkownika" pogrzebałem i wszystko działa. A i jeszcze zrobiłem skanowanie kompa i okazało się, że Trojan siedział ;:p ;:p ;:p

7

Wednesday, August 18th 2010, 3:29pm

to zamykam
Ex Mod: Problemy techniczne,Market Exandros,Market Onyks,Market Candia,Dyskusje Arkantes,Dyskusje Deimos,Hydepark,Nasza Twórczość,Domena Smoczego Boga.
Mod: ?
Ex Opiekun Grafików, Redaktor Wiki

rl: on/off