You are not logged in.

Portal
       Kanał IRC
       Support
       Ekipa Metin2.pl
       Wiki
Co w grze?
Co na forum?
Facebook: Metin2 Wiki:

Washel

Professional

• "Washel" started this thread

Occupation: Uczeń Technikum

• Send private message

1

Monday, August 16th 2010, 10:38pm

Uprawnienia od "Wszyscy" na Windows 7

Siemka. Szukałem na wszystkich stronkach pomocy, ale nic to nie dalo ;( Mam maly problem. Nie mogę kopiować plików z rozszerzeniem .dll jak chcę skopiować takowy plik mam komunikat " uzyskaj uprawnienia od Wszyscy w celu wprowadzenia zmian w tym pliku". I tu tkwi problem, ponieważ nie wiem jak odblokować te uprawnienia. Mam admina aktywnego, w plikach typu .dll mam pełną kontrolę i dalej nic ;( Proszę o szybką odpowiedź.

P.S.
Mam Windows 7 Home Premium x64.

This post has been edited 1 times, last edit by "Washel" (Aug 17th 2010, 1:14pm)

mk321

Sage

Occupation: W trakcie edukacji (informatyk)

• Send private message

2

Tuesday, August 17th 2010, 7:28pm

Skąd dokąd chcesz skopiować? Jak na Pulpit czy inny folder należący do Ciebie (np. Dokumenty) to powinno dać się bez problemu. Jeśli chcesz skopiować z folderu należącego do Ciebie, do folderu nie należącego bezpośrednio do ciebie (np. bezpośrednio na dysk) to podczas kopiowania powinien pokazać się komunikat:

I już powinno się skopiować.

A jeśli chodzi o uprawnienia: klikasz plik PPM > Właściwości > Zabezpieczenia > Edytuj

> wybierasz odpowiednią grupę (najpewniej to będą Użytkownicy) > nadajesz odpowiednie uprawnienia (np. Odczyt, Zapis) poprzez zaznaczenie pół przy Zezwalaj; możesz zaznaczyć Pełna kontrola > OK

Nowe uprawnienia (Pełna kontrola) zostały nadane i nie powinno być problemu z kopiowaniem.

Możesz też zainteresować się UAC (Kontrola Konta Użytkownika).
Start > Panel sterowania > Konta użytkowników i Filtr rodzinny > Konta użytkowników > Zmień ustawienia funkcji Kontrola kona użytkownika.

Trochę dziwne, że to występuje tylko w plikach dll. Jakie plik chcesz skopiować? Może ten program blokuje odczyt?
Powyłączaj programy które mogą używać/blokować ten plik i spróbuj jeszcze raz.

Jeśli nie pomogły w.w porady:
- napisz dokładnie jaki plik chcesz skopiować,
- skąd dokąd chcesz skopiować,
- czy problem z kopiowaniem występujesz we WSZYSTKICH plikach dll a z innymi nie?,
- porób screeny komunikatów,
- zrób log z OTL.
:6: :shinsoo:

MENTAL Umysłowy ^^

LVL: 70+
ZANIM NAPISZESZ POMYŚL
NIE SPAMUJ
PRZESTRZEGAJ Regulaminu forum oraz Zasady gry

Washel

Professional

• Send private message

3

Tuesday, August 17th 2010, 7:42pm

mam do zrzucenia plik z przenośnego dysku na dysk komputera. Ale widzę, że dałeś w miarę dobre instrukcje, więc spróbuję i jeśli się uda to to dam znać 8)

Occupation: Uczeń

• Send private message

4

Tuesday, August 17th 2010, 10:03pm

Druga porada mk321 powinna zadziałać, a tu masz jej dokładny opis:

1. Otwórz "Panel sterowania" (w widoku wg. Kategorii)
2. Kliknij w nazwe kategori "Konta uzytkowników i Filtr rodzicielski"
3. Potem wejdź w "Konta użytkowników"
4. W oknie powinien pokazać się nagłówek "Wprowadź zmiany w koncie użytkownika", a niżej obrazek przypisany do twojego konta.
5. Kliknij "Zmień ustawienia funkcji Kontrola konta użytkownika".
6. Otworzy się okno w którym trzeba ustawić widoczny suwak tak aby nigdy nie powiadamiał o zmianach w systemie, i gdy programy próbują coś zainstalować lub wprowadzać jakieś zmiany.
7. Zapisz wszystko i ciesz się z pełnej kontoli nad komputerem.

PS: Aby wykonać wyzej opisane czynności musisz być !!! Administratorem !!! komputera.

This post has been edited 1 times, last edit by ".:.Lukasz.:." (Aug 17th 2010, 10:07pm)

5

Tuesday, August 17th 2010, 11:41pm

7. Zapisz wszystko i ciesz się z pełnej kontoli nad komputerem.

Zmniejszajac oczywiscie bezpieczenstwo systemu.
-------------------------
Sygnatura została wycięta- Urithra
-------------------------

Washel

Professional

• Send private message

6

Wednesday, August 18th 2010, 11:25am

Dzięki za pomoc :phatgrin: Już wszystko gra. Ustawiłem pełną kontrolę dla "Użytkownicy" i w "Kontrola Konta Użytkownika" pogrzebałem i wszystko działa. A i jeszcze zrobiłem skanowanie kompa i okazało się, że Trojan siedział ;:p ;:p ;:p

7

Wednesday, August 18th 2010, 3:29pm

to zamykam
Ex Mod: Problemy techniczne,Market Exandros,Market Onyks,Market Candia,Dyskusje Arkantes,Dyskusje Deimos,Hydepark,Nasza Twórczość,Domena Smoczego Boga.
Mod: ?
Ex Opiekun Grafików, Redaktor Wiki

rl: on/off