You are not logged in.

Portal
       Kanał IRC
       Support
       Ekipa Metin2.pl
       Wiki
Co w grze?
Co na forum?
Facebook: Metin2 Wiki:

Dear visitor, welcome to Oficjalne Forum Metin2.pl. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

Kenji

Emeryt

• "Kenji" started this thread

Occupation: Tech Inf

• Send private message

1

Wednesday, August 18th 2010, 11:23pm

Morderca #1

Zapraszam wszystkich do gry RPG via Forum.

Fabuła gry.
Jesteście mieszkańcami niewielkiego miasteczka. Do tej pory życie tutaj toczyło się bez większych zawirowań.
Można rzec, że było tu całkiem spokojnie. Jednak w ostatnim czasie zaczęli ginąć ludzie. Mowa tu o kompulsywnym mordercy psychopacie.
Śmierć wielu przypadkowych ludzi zburzyła ład i porządek w mieście.
Nikt nie zaśnie spokojnie, póki morderca jest na wolności...

Cel gry:
Mieszkańcy:
Waszym zadaniem jest odkrycie osoby, która stoi za tymi strasznymi zbrodniami i posłać socjopate na stryczek.
Morderca:
Musi wyeliminować mieszkańców miasta. Nie może dać się zdemaskować. Jego cel zostanie osiągnięty, gdy zostanie w grze zbyt mała ilość osób by mogli go przegłosować za dnia.

Zasady gry:
-Nie podajemy do publicznej infomacji jąką role odgrywamy
-Najważniejszym jest by wczuć się w klimat rozgrywki
-Martwi milczą już do końca. Aczkolwiek mogą śledzić temat z zapałem.
-Możecie wymyślać sobie kim jesteście na co dzień i czym się zajmujecie oraz tworzyć różne zabawne sytuacje, historyjki, alibi, czy też rzucać oszczerstwa na innych, typu "widziałem/am jak on w nocy..." Niech to nie będzie bezsensowne wytykanie się palcami. Używajcie argumentów, nawet głupich, bez pokrycia, wyssanych z palca. Dajcie się ponieść wyobraźni i bawcie się dobrze!;)

W zasadzie cała gra podzielona jest na dwie fazy.
Fazę dnia i fazę nocy, które występują na przemian. Każda z nich trwa 12 godzin. Jeśli ktoś nie zdąży zagłosować, lub wykonać swojej funkcji, to trudno, mistrz gry nie będzie opóźniał gry, ze względu na jedną osobę. Tzn. że jeśli morderca w nocy nie wyśle pma, nikt nie zginie. A jeśli np. Jasiu w dzień nie weźmie udziału w głosowaniu, to trudno, przepadło. Jeśli dożyje, będzie mógł zagłosować następnego dnia.

Faza dnia:
-W czasie dnia, mieszkańcy mogą porozumiewać się między sobą. To idealna pora na snucie domysłów, rzucanie oskarżeń a także szansa na oczyszczenie się z podejrzeń.
-Imię osoby, którą typujesz musisz napisać pogrubieniem. W innym wypadku twój głos się nie liczy.
-Jeżeli planujesz zmienić swój głos napisz imię osoby niebieskim kolorem. Możesz zmieniać decyzję dowolną ilość razy.
-Jeśli w ogóle chcesz zrezygnować z oskarżenia kogokolwiek napisz jego nick zielonym kolorem.
-Dyskusja trwa do końca fazy dnia. Wtedy osoba, na którą oddano największą ilość głosów-ginie. Jeśli jest remis, gracze zyskują kolejne 3 godziny na ewentualną zmianę głosu. Jeśli po upływie tego czasu nadal jest remis, nikt nie ginie i natychmiast po tym następuje faza nocy.
-Jeśli ktoś zginie, mistrz gry zdradza jego tożsamość i również zapada noc.

Faza nocy:
-W nocy mieszkańcy spią [nie toczą się żadne rozmowy]
-Morderca, Detektyw, Pani do towarzystwa/Żigolak, Ochroniarz, Podglądacz wykonują swoje akcje
-Noc kończy się po upływie 12 godzin. Nastaje ranek. Mistrz gry mówi, czy ktoś zginął, a jeśli tak to kto i kim był. Teraz znów jest dzień.

Role:
-Morderca-osoba, która wciela się w skórę mordercy może każdej nocy wybrać jedną ofiarę. Wysyłając pma do mistrza gry, informuje go o tym, kogo chce zabić.
-Szare eminencje-lekarze, grabarze, nauczyciele, pokojówki... Czyli zwykli ludzie. Nie mają żadnych szczególnych funkcji.
-Podglądacz-Kieruje się przeczuciem. W nocy typuje jedną z osób (wysyłając pm do mistrza gry),o której uważa, że zginie tej nocy. Jeśli uda mu się odgadnąć, wtedy następnej nocy, prócz zwyczajnego wskazania domniemanej ofiary, może również sprawdzić jednego gracza by dowiedzieć się, czy jest on mordercą.
-Detektyw-W nocy, kiedy mieszkańcy miasta śpią, on nie próżnuje. Może sprawdzić jedną, dowolnie wybraną osobę, by potwierdzić lub wykluczyć, czy jest ona mordercą (pm do mistrza gry). W dzień, zasobna w swoje informacje, stara się dyskretnie naprowadzić pozostałych, na kogo głosować.
-Mściciel-Jeśli osoba będąca mścicielem zginie w wyniku dziennego głosowania, odchodząc na tamten świat zabiera ze sobą jedną osobę (kogo chce).
-Ochroniarz-Każdej nocy może udzielać protekcji jednej osobie. Jeśli ta osoba zostanie wskazana przez mordercę, nie ginie. Może również chronić sam siebie.
-Pani do towarzystwa/Żigolak-Wybierasz jedną osobę, z którą spędzasz upojną noc. Jeśli w wyniku głosowania dziennego ta osoba ma zostać powieszona, nie ginie gdyż ma alibi.

Uwaga!
Postaci posiadające dodatkowe umiejętności, korzystają z nich za pośrednictwem prywatnych wiadomości, kontaktując się z Mistrzem Gry.

Uczestnicy:
Chętnych do wzięcia udziału w grze, prosiłbym o pozostawienie wiadomości w temacie.
Zapisy trwać będą 5 dni od umieszczenia tej wiadomości.

Prosiłbym o tworzenie tabeli graczy wpisując swój nick i wszystkich poprzedników:
1.Majka - zginęła wykrwawiając się w pojemniku na śmieci - Zwykły mieszkaniec
2.PIOTREK11111 - Zbiegł z miasta, nie uczestniczy w rozgrywce.
3.Nero - Osądzony przez mieszkańców, jego głowa oddzieliła się od reszty ciała - Ochroniarz
4.APACHE - Został powieszony przez mieszkanców - Zwykły mieszkaniec
5.CherryInLiqueur - Miasto dokonało błędnego wyboru i ta nieszczęsna duszyczką opuściła ten świat. - Zwykły mieszkaniec
6.Ayame
7.Luki - Gracz zginął zasztyletowany przez Morderce - Detektyw
8.Stivi - Ciało odnalezione w mieszkaniu przed śmiercią zaznał wiele bólu [przyjemności ?] - Zwykły mieszkaniec
9.CelticWarior - Chyba użyto na nim imadła lub innego dziwacznego urządzenia. - Zwykły mieszkaniec
10.Aoi
11.Skromna
12.Kashea - Chłodny las i ty wśród listowia. Ciało czarne od sadzy - Zwykły mieszkaniec
13.Azara
14.DJGlobalL- Zbiegł z miasta, nie uczestniczy w rozgrywce.
15.CholeraTak - Zgodnie z wolą mieszkańców, zwłoki rozpoczęły podwodny rejs z rybkami. - Zwykły mieszkaniec
16.Kernack - Mieszkańcy wybrali! Kolejna niewinna dusza opuściła ten padół łez. - Zwykły mieszkaniec
17.yodecek - Jego prochy rozsypały się po całym mieście. Z prochu powstałeś i w proch się obrócisz... - Zwykły mieszkaniec
18.Nemeh - mimowolnie wcieliła się w rolę bohaterki filmu grozy. To było dla niej zbyt wiele. - Zwykły mieszkaniec
19.Shivar - Zaskoczony podczas kąpieli, przeszył go "zimny dreszcz". 220V zrobiło swoje. A mówią, że technologia ułatwia życie. - Zwykły mieszkaniec
20.FunkyLady - Skazana na śmierć przez zaślepionych mieszkańców. - Zwykły mieszkaniec
21.Zarrea - brutalnie zgwałcona i zastrzelona przez szaleńca - Pani do towarzystwa
22.B y l e m T u
23.Kariusz - Rzeźnik z godnością odszedł z tego świata. Mieszkańcy nie uronili łzy, nad zwłokami tego, który zaopatrywał wszystkich w świeże mięsko - Zwykły mieszkaniec
24.Nandrea- znaleziono jej wychudzone ciało, była to długa śmierć. - Podglądacz
25.Boomer - otrzymał blokadę konta na forum, nie jest w stanie kontynuować gry - Mściciel
Lista wciąż się zapełnia :>
Kenji
<> EX Forum Administrator Metin2.pl <>

Pierwsza gra RPG - Forum Metin2.pl
Morderca #1
Morderca #2
Morderca #3

This post has been edited 34 times, last edit by "Kenji" (Aug 30th 2010, 11:20am)

Kenji

Emeryt

• Send private message

2

Thursday, August 19th 2010, 9:07pm

UWAGA

Ze względu na tak sporą liczbę chętnych zapisy do gry dobiegły końca.
Za chwile roześle graczom jakie rolę posiadają i rozpoczniemy rozgrywkę

Kenji

WAŻNA INFORMACJA
Role
-Mściciela, Ochroniarza, Podglądacza, Pani do Towarzystwa/Żigolaka,,Mordercy i Detektywa zostały rozlosowane, a wiadomości prywatne rozesłane.
Osoby które nie otrzymały wiadomości - oznacza to iż jesteście zwykłymi mieszkańcami.
W grze mamy dwóch morderców!
Rozgrywkę rozpoczniemy gry otrzymam od wszystkich graczy, potwierdzenie wiadomością prywatną.
Przypominam, że wykorzystywanie umiejętności polega na wysyłaniu wiadomości do Mistrza gry w tym przypadku mnie.

Pozdrawiam Kenji

Ps.
Każdy gracz otrzymał właśnie wiadomość o tym by rozpocząć swe przygotowania do rozgrywki.
Gdy tylko moderator oczyści temat rozpoczynamy rozgrywkę

Morderca #1
Morderca #2
Morderca #3

This post has been edited 3 times, last edit by "Kenji" (Aug 19th 2010, 11:03pm)

3

Thursday, August 19th 2010, 10:52pm

Na prośbę autora temat został oczyszczony. Wszelkie pytania proszę kierować do Kenji'ego na PW.
Wszystkim uczestnikom gry życzę miłej zabawy :)

Zanim coś zrobisz, napiszesz, zastanów się dwa razy, wg. Regulaminu forum: Wykluczenie z oferty Metin2.pl stosowane jest też automatycznie w momencie otrzymania trzeciego bana na forum.

Kenji

Emeryt

• Send private message

4

Thursday, August 19th 2010, 10:57pm

Słońce minęło horyzont, zapada zmierzch, na ulicach panuje mrok.
Mieszkańcy kładą się do swych łóżek. Lecz czy wszyscy przetrwają bezpiecznie noc?
Jest NOC

Rozpoczynamy grę.
[Podczas fazy nocy proszę o nie pisanie postów. Swoje ruchy wykonują wyłącznie postacie z dodatkowymi zdolnościami, informując mnie o tym przez prv]

Morderca #1
Morderca #2
Morderca #3

This post has been edited 1 times, last edit by "Kenji" (Aug 19th 2010, 11:00pm)

Kenji

Emeryt

• Send private message

5

Friday, August 20th 2010, 10:57am

Nero spędził upojną noc w towarzystwie pewnej damy. Dlatego posiada on mocne alibi.

Nastał dzień lecz nie dla wszystkich szczęśliwy, pierwsze co rzuciło się mieszkańcom w oczy to zmasakrowane ciało Detektywa Lukiego.
Morderca grasuje bezkarnie, śmiech rozchodzi się po całym mieście. Czy ktokolwiek może czuć się bezpiecznie?

Jest Dzień.

Morderca #1
Morderca #2
Morderca #3

6

Friday, August 20th 2010, 11:06am

Ja zyje \o/, a myslalam ze jako 1 wylece i po zabawie... xd
Teraz pytanie kto nie lubi Lukiego :P

PS. Luki trzymaj sie, pomscimy Twoja smierc :P
Ahm jesli kogos sprawdziles i masz wiedze na temat jakies osoby prosze o pw ^^

Kenji

Emeryt

• Send private message

7

Friday, August 20th 2010, 11:15am

Zasady piszą jasno Martwi nie mówią, więc jeśli nikt nie zna się na spirytualizmie ;) to Luki pozostanie niemym.

Morderca #1
Morderca #2
Morderca #3

Ayame

Beginner

Occupation: Zootechnik

• Send private message

8

Friday, August 20th 2010, 11:18am

Hmm ktos bardzo nie lubi Lukiego, musial komus zalezc porzadnie za skore, ale kto bylby zdolny tak zmasakrowac cialo?

Moze wiedzieliscie kogos w poblizu jego biura badz domu ?

A moze jednak pani do towarzystwa dala Nero falszywe alibi ? Moze nie byla zadowolona z niego i po prostu wyrzucila go na bruk ? W sumie nie musieli calej nocy spedzic razem;>

This post has been edited 1 times, last edit by "Ayame" (Aug 20th 2010, 11:22am)

9

Friday, August 20th 2010, 11:49am

:o
A ja myślałam, że umrę pierwsza.
Oj, Luki, Luki, będziemy tęsknić za Tobą...

A może Luki zginął z rąk APACHE? W końcu mieszka na cmentarzu, zjada dzieci... Może przeniósł się na dorosłych? Po takim człowieku nic nie wiadomo... :x
– Obserwuję ją – odpowiedział. – Staram się rozgryźć, o czym myśli i co czuje. Sama mi tego nie
zdradzi, więc muszę się jej uważnie przyglądać. Czy się do mnie przybliża? Czy patrzy mi w oczy, a
potem odwraca wzrok? Czy zagryza wargi i bawi się włosami, jak w tej chwili Nora?
Klasa wybuchnęła śmiechem. Opuściłam ręce na kolana.
– Jest odważna – stwierdził Patch i znów trącił mnie nogą.

10

Friday, August 20th 2010, 12:21pm

Ja bym obstawiała Kernacka. Jest on podstępny i przebiegły, może to on zamordował Lukiego?

11

Friday, August 20th 2010, 12:26pm

Kariusz może ten tasak nie jest przeznaczony tylko dla świń ...
Zjazd metinowców.
Ja bym nie jechał jeszcze taki pedałek takashi wyskoczy z nożem i powie "DAWAJ PASY JAK CHCESZ ŻYC #!@#!@"

APACHE

Intermediate

Occupation: Wnerwianie innych

• Send private message

12

Friday, August 20th 2010, 12:27pm

ja tego nie zrobiłem może to Kariusz wkońcu on jest rzeźnikiem.

13

Friday, August 20th 2010, 12:51pm

Widziałem pewną osobę idącą wieczorem przez chodnik..... Nie wiem wyglądało to na postac kobiety. Na pewno niosła coś w ręku....
Myślę że to była Aoi

APACHE

Intermediate

• Send private message

14

Friday, August 20th 2010, 12:56pm

tak to była Aoi i niosła pędzel od Gimpa xD
ja dalej podejrzewam że to był Kariusz

15

Friday, August 20th 2010, 12:56pm

[quote]A moze jednak pani do towarzystwa dala Nero falszywe alibi ? Moze nie byla zadowolona z niego i po prostu wyrzucila go na bruk ? W sumie nie musieli calej nocy spedzic razem;>[/quote]
Ja widziałem jak [b]Nero[/b] wychodził od Niej (pani do towarzystwa), a potem szedł w kierunku biura Detektywa Lukiego.
Boo! :>

APACHE

Intermediate

• Send private message

16

Friday, August 20th 2010, 1:01pm

ale Nero ma alibi więc nic nie możemy mu zrobić

17

Friday, August 20th 2010, 1:29pm

Mam uzasadnione podejrzenia, że dokonał tego Kernack.
Dzień wcześniej doszło do ostrej sprzeczki między nimi i być może Kernack postanowił ją zakończyć na dobre.

18

Friday, August 20th 2010, 2:49pm

Hmm ja bym powiedziała że Lukiego zamordowała Skromna.
Wiem z tajnego źródła ze byli kochankami, ostatnio słyszałam ze ostro się pokłócili o FunkyLady.
Może Skromna miała dość jego zdrad i postanowiła go wykończyć?? ;o

19

Friday, August 20th 2010, 3:49pm

Ta smierc pasuje do Ayame tylko ona mogla byc tak przebiegla i bezlitosna. Teraz probuje zrzucic wine na kogos innego.

20

Friday, August 20th 2010, 4:22pm

Up nie dopisali Cie do listy ? Czy ja nie widzię ?

Ja nadal uważam , że to nasz miejscowy rzeźnik . Luki miał z nim sprzeczkę co do świerzości mięsa i chciał zesłać na niego sanepid , przykra sprawa , pewnie potraktował go jak zwykła świnie ...
Zjazd metinowców.
Ja bym nie jechał jeszcze taki pedałek takashi wyskoczy z nożem i powie "DAWAJ PASY JAK CHCESZ ŻYC #!@#!@"