You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Oficjalne Forum Metin2.pl. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

TemusMobile

Yakkosan - Piechur

• "TemusMobile" has been banned

Occupation: Forumowy NooB.

• Send private message

221

Monday, August 6th 2012, 10:00am

Trzeba bylo przez dwa dni korzystac. Inni korzystali i wykorzystali. Nie narzekaja. Wy sie plujecie, trza bylo sie nie obijac. Chociaz na dwa dni mieliscie okazje dropniecia bonow i zmianek, potraktujcie to jako czesc eventu. Poprostu.

DonVIII

Professional

• Send private message

222

Monday, August 6th 2012, 10:42am

ja nie wykorzystałem, miałem może z 5pereł, i nie spamowałem w każdym temacie, teraz korzystam, wbijając noob charom które miały 25-30 35 i się pobawię nimi w lotha :D
Husarze

223

Monday, August 6th 2012, 3:10pm

Błagam...GF po prostu nie jest w stanie pojąć, że Polaczki to najbardziej kombinatorski naród na świecie. Była możliwość oddawania na 1 lvl i to wykorzystali, teraz można od 30 więc znajdą inny sposób. Wszystko zależy od chęci. :)

224

Monday, August 6th 2012, 3:23pm

Fryzury też z metków lecą ?

DariuszIII

Saishi - Mnich

• Send private message

225

Monday, August 6th 2012, 3:27pm

Minus na to, ze kawałków medalu nie można wkladać do depozytu

Start 28,62%
po 4 misjach 32,12%

GallAnonimmm97

Professional

Occupation: Gram w Gre

• Send private message

226

Monday, August 6th 2012, 3:38pm

Fryzury też z metków lecą ?

Tak lecą :)

I wielu uderzyło, a choć małymi toporami, to jednak ścieli i powalili ten dąb o najtwardszym drewnie.

-Szekspir, Henryk IV, część III, ii, 1

227

Monday, August 6th 2012, 3:39pm

Dokładnie, wystarczyło ustawić, że nie można oddać przed 30, a nie blokować wsadzanie do magazynu. Przecież w 1h-1,5h bez 2x dropu już jest full eq...

Tream™

Stała Blokada

• "Tream™" has been banned

Occupation: Technikum Informatyczne

• Send private message

228

Monday, August 6th 2012, 10:01pm

Fajnie było 2 dni podropic te szkaty co dropi z nich dodanie i zmianka, ale teraz wylaczyli niestety

TemusMobile

Yakkosan - Piechur

• Send private message

229

Monday, August 6th 2012, 10:13pm

To nie byl byl bug. Rozumiem ludzie, ze kazdy chcial jak najwiecej nadropic i miec, sam bym chcial. EQ 5b zachwialo by znowu system walutowy, bo byloby drogie. Po evenie zauwzylem ze ludzie wystawiaja eq 5b +2 - +6. Gdyby wszyscy biegali w eq 5B to by sie nic nie roznilo [ciach!]* i wtedy nie mialoby to sensu. Juz teraz w eq +9 gracze sami expia bo mobki sa za slabe. Potraktujcie te dwa dni jako czesc eventu np. jak szkaty blasku na uro metina. Wgl mnie temat mozna zamknac bo tylko spam sie robi. Chcecie wniesc cos nowego to podzielcie sie chciaz screenami w kostiumach.

* - Wycialem bo dostal bym perma od Vathavara, za wymienienie tego wyrazu.

This post has been edited 1 times, last edit by "TemusMobile" (Aug 6th 2012, 10:15pm)

230

Monday, August 6th 2012, 10:34pm

Spokojnie ... Po co sie jeszcze żalicie ? Trudno ... naprawaili to naprawili nie zmienicie tego . Cieszcie sie ze w ogole cos dali i docencie to , wy tylko potraficie krytykowac. Jeszcze nie jeden event bedzie i sie wkońcu się dorobicie , niedlugo czeka nas hallowen.

TemusMobile

Yakkosan - Piechur

• Send private message

231

Monday, August 6th 2012, 10:45pm

No i takie podejscie lubie ^^ Ciekawe co bedzie w tym roku. Zakladam ze NAPEWNO bd kostiumy kroliczka i kroliczki. Pozatym pewnie bd bony (mam nadzieje). Przydal by sie jakis ciekawy quest.

Questy na eventy powinny byc cirkawe i rozbudowane a nie nagroda :)
Dzisiaj 2 brazy dla polski! Szkoda ze medali prawdziwych nie dodano i jakis questow olimpijskich w jezdzie konej, lowieniu itd.

232

Monday, August 6th 2012, 10:54pm

To jednak jest takie ,,magiczne'' że coś co jest na korzyść nas i tych bardziej zachłannych jest szybko naprawiane. Trudno, tak bywa. Nie ma co się wyżalać szczerze mówiąc. Potraktujmy to jako część eventu (nie skorzystałem niestety) i też jako nauczkę. Jak chcesz coś mieć to albo tyrasz, albo wykorzystujesz okazję.

P.S. Temus ty grasz bodym czy mentalem?

torr

Yakkosan - Piechur

Occupation: Psycholog Waszego Umysłu

• Send private message

233

Monday, August 6th 2012, 11:01pm

W momencie zablokowania możliwości składowania medali w depozycie i wydawanie nagród od 30 lvl dla postaci event praktycznie się skończył.
Fakt pozostał drop kostiumów (to fajnie). Gra nadal kończy się na 94 lvl, czas coś z tym zrobić.

TemusMobile

Yakkosan - Piechur

• Send private message

234

Monday, August 6th 2012, 11:04pm

Temus 65 mental Skille m6
Temusik Body Skille m4
Oba na jednym koncie :/ Skille slabe bo od grudnia nie gralem. Tydzien pykalem w czerwcu i zjaralem kompa :D

Tez nie skorzystalem. Byloby milo skorzystac a tak musze 200 zl na 8 bonow wydac. Dochodzi do tego piaty bon, niewiem ile kosztuje.

235

Tuesday, August 7th 2012, 12:03am

ale zapomniano zablokowac mozliwosc oddawania ponizej 30

?? od razu po patchu nie moglam oddac postacia ponizej 30lvl nazbieranych kawalkow wiec bajki pleciesz

inna sprawa pisala juz pani expiaca w grocie, ok moge sprzedac u handlary kawalki ale za nic nie moge znalezc takiego handlarza w grocie ;]
a niestety niechcacy zbiera sie to badziewie, przez co po wykorzystaniu wszystkich medalikow dalam sobie siana z expem w grocie przynajmniej do konca zepsutego eventu
dobrze, ze jednak nie kupilam dodatkowego pierscienia expa w is bo bym dopiero ... sie zdenerwowala
nie mam ochoty wychodzic co chwile z groty zeby sprzedawac jakies smieciowe kawalki medalu za ktore nic nie ma, z tym sie nawet do tego m2 nie oplaca jechac
zwlaszcza, ze misje na krwisty mozna robic tylko raz dziennie

przydaloby sie specjalnie dla itemow, ktorymi nie mozna handlowac, a coraz wiecej takich ostatnio... (dalej mam skarpetki, ktore niby po evencie mialy zniknac ;])
specjalny przycisk w eq, ktorym by sie je usuwalo zupelnie
oczywiscie musialoby to byc poprzedzone pytaniem czy napewno dla inteligentow usuwajacych sobie eq

- Tatusiu! A co to jest tam po lewej? - pyta mały yeti swojego ojca.
- Tam jest ludzki cmentarz, synku.
- A co to jest cmentarz?
- Tam ludzie chowają swoich zmarłych, oni sobie leżą i czekają nie wiadomo na co.
- To czemu my ich nie zjemy, skoro się nie ruszają, tylko uganiamy się za takimi co uciekają?
- Bo, mój synku, ludzie z gruntu są źli…

236

Tuesday, August 7th 2012, 12:33am

Nuki...jak masz przedmioty ze starych eventów to przerzuć je do dozo i usuną razem z 1 lvlową postacią...

237

Tuesday, August 7th 2012, 12:46am

ja to wiem ale moze nie mam ochoty co i rusz usuwac kolejnych postaci, chce moc takie smieci usuwac szybko i bez wysylania kodow itp.
poza tym mam konta, gdzie 4 postacie sa zagospodarowane tak, ze wole ich nie usuwac

- Tatusiu! A co to jest tam po lewej? - pyta mały yeti swojego ojca.
- Tam jest ludzki cmentarz, synku.
- A co to jest cmentarz?
- Tam ludzie chowają swoich zmarłych, oni sobie leżą i czekają nie wiadomo na co.
- To czemu my ich nie zjemy, skoro się nie ruszają, tylko uganiamy się za takimi co uciekają?
- Bo, mój synku, ludzie z gruntu są źli…

238

Tuesday, August 7th 2012, 4:55pm

Nie wiem czy wiesz, ale skarpetki też można sprzedać u handlarzy:P nie musisz wcale usuwać przy tym postaci.
Ogólnie ewent jest fajny, choć oczywiście nie obyło się bez zgrzytów. Baaardzo długo czekałem na taką misję/ewent, gdzie konieczne byłoby zbieranie kilku różnych elementów, ale z możliwością wymiany ich między graczami. Takie ewenty/misje skłaniają ludzi do współpracy, poszukiwania, wymian, kombinowania oraz pozwalają zarobić i o to właśnie chodzi w MMO. Niestety przez niemożliwość handlu tymi kawałkami jest to kolejny ewent dla solowych graczy. Przykładowo na amerykańskim globalu metina jest taka misja, gdzie trzeba zbierać jakieś literki tam by tworzyły jakiś tam wyraz(i można nimi handlować!), taka misja przydałaby się i tu (albo nawet 2 lub 3:P).
Ja osobiście wpadłem na ewencik już po aktualizacji i nie płaczę z tego powodu. Cieszę się z tego, że mam możliwość dropnięcia dodania/zmianki. Nawet jeśli będzie tego ledwo 2-3 sztuki to i tak lepsze to niż nic:P. Bardzo spodobała mi się możliwość otrzymania medalu bohatera w grze, nawet jeśli był tylko na 1 dzień.
Teraz właśnie expię sobie w v2, a że 75lv już blisko to przydałoby się wykorzystać resztę niehandlowalnych przepustek, więc zbieram sobie zestawy medali i nie przejmuję się tym, że drop jest kiepski. Szansa na ogonek z + mi wystarcza (zwłaszcza, że dropnął już z 1 skrzynki:P).
Fryzurki i stroje dobra rzecz szkoda, że nie da się ich zostawić na później:P.
Ogólnie ewent jest dobry, choć GF mogłoby wyciągnąć lekcję z poprzednich takich ewentów i odrobinkę lepiej to zorganizować.
Wymienię na Diumar buty ekstazyjne +9 5b: 1,5k pż, 3% atak, 8 spowo, 30 pe, 15 miecze na inne buty ekstazyjne +9 5b 2kpż + kryt/szybkość ataku - ogólnie pod exp. PW.
Projekt P.I.E - jeśli jesteś z Diumaru, zajrzyj!

239

Wednesday, August 8th 2012, 10:08am

Hmmm... może wiecie jak rozwiązać taki problem eventowy. Poprzekładałem szkatę Ateny do depo, no i zaczęła sobie wędrować po postaciach z konta. Teraz jest na męskiej więc: nie mogę jej otworzyć, włożyć do depo, ciach do handlary. Oczywiście uwielbiam takie eventy, gdzie organizator najpierw robi a później myśli (przy czym iloraz zbiorowy pracowników GF nie przekracza chyba 30, bo nawet 5latek po kilku latach ciupania w tą grę byłby w stanie przewidzieć scenariusz takiego eventu jaki zrobili. No ale nie pracownicy GF, od niech się nic nie wymaga) . Niemniej jednak to już chyba jest przesada, żeby blokować obrót itemów w obrębie jednego konta. Niedługo pewnie nie będzie można do innej kratki w eq przełożyć wydropionego złomu? Albo wprowadzą w końcu w IS specjalną starożytną mistyczną epicką pieczęć, dzięki której będzie się można zalogować przez 7 dni na konto.
ciach mi się podobał ten event, a teraz widzę jakiego kolejnego gniota nam zaserwowali, pokazując przy okazji jak głęboko GF ma graczy w du...e, zmieniając zasady zabawy w czasie jej trwania. Widzę, że styczniowy pomysł nie wpłacania im PLNów jest jak najbardziej trafny.

Ps. W trakcie edycji przypomniałem sobie, że wyjście jest jedno: pisz na support. Pewnie dostanę odpowiedź, że ludzie tam nie są odpowiedzialni za przekładnie komuś itemów. I po raz dziesiąty odeślą mnie z kwitkiem.
Moderator Vathavar:

Pisząc posty, należało by najpierw ostudzić emocje i powstrzymać się choćby od pseudocenzury, której na forum nie toleruje się tak samo jak normalnie pisanych wyrazów powszechnie uznawanych za niekulturalne.

This post has been edited 1 times, last edit by "Vathavar" (Aug 8th 2012, 10:40pm)

240

Wednesday, August 8th 2012, 2:33pm

Coś w tym jest. Dużo lepszym rozwiązaniem byłoby po prostu zablokować oddawanie przed 30 i zostawić w spokoju przenoszenie do depo.