You are not logged in.

Portal
       Kanał IRC
       Support
       Ekipa Metin2.pl
       Wiki
Co w grze?
Co na forum?
Facebook: Metin2 Wiki:

41

Thursday, April 7th 2011, 8:13pm

Jeśli jest jakiś artykuł powielony, nazwa jest inna niż w Grze (tak jak z tym Pomnikiem Woela), to wystarczy wybrać opcję edytuj i treść zastąpić szablonem

Source code

1
{{DU}} -  do usunięcia

Lista stron do usunięcia: http://wiki.metin2.pl/index.php/Kategoria:Do_usuni%C4%99cia

Ponadto jest jeszcze inny szablon:

Source code

1
{{NK}} - artykuł niekompletny

Regulamin Forum, Regulamin Metin2Wiki

W Team: 09.11.2010 - 10.03.2012
Kiedyś: Super Moderator Forum, Redaktor Wiki

• "Pridak4Life" has been banned

Occupation: Uczeń

• Send private message

42

Friday, April 8th 2011, 8:25am

Wiki bardzo dobrze opracowana. Czasami są jakieś braki lub zbyt mała ilość informacji na temat poszczególnych przedmiotów, ale wszystko ogółem jest spoko. Bardzo pomocna strona, często z niej korzystam. 8) 8)

43

Friday, April 8th 2011, 8:40am

Ogólnie wiki spoko, wiele ciekawych informacji

mi brakuje informacji jednak odnośnie takiego tematu

wiki.metin2.pl/index.php/Wojny_gildii

sądze że podanie zasad w zależności od pola walki, punktacji za wygraną, remis, przegraną, czasu aby wygrać, kto przegrywa - pomogły by w grze, w końcu wojny to jeden z głównych celów tej gry

może ktoś by to zrobił :D
Kontakt przez priv forum

kogut125

Ronin - Najemne ostrze

Occupation: Student

• Send private message

44

Saturday, April 9th 2011, 5:17pm

Do wiki niestety podchodzę ze sporym dystansem, bo to co piszą tam gracze woła nieraz o pomstę do nieba. Zazwyczaj żeby artykuł był kompletny- zmyślają niektóre wartości, co wygląda śmiesznie. Artykuły powinny być sprawdzane przez kogoś kompetentnego, bo przez to, co wypisują gracze słyszy się "na wiki to same głupoty piszą".
Ale za to bardzo podoba mi się artykuł: http://wiki.metin2.pl/index.php/Niebieska_%C5%9Amier%C4%87 :D

45

Saturday, April 9th 2011, 6:52pm

Strona jak dla mnie jest bardzo przydatną rzeczą.
Często tam zaglądam gdy czegoś nie wiem.
Ale jednak znalazłem chyba błąd nie wiem z jakiej racji to tutaj jest ;) :

http://img96.imageshack.us/i/beztytuucuz.png/

Bencyl

Kenkyaku - Szermierz

Occupation: Ex Skryba

• Send private message

46

Saturday, April 9th 2011, 7:21pm

Damel4 jest to tam z tej racji, że każdy gracz może edytować wiki. Było to już wielokrotnie przypominane. Jeśli ktoś ma konto na wiki to można edytować i poprawić. Po za tym jak jest tam artykuł, który jest już poprawnie napisany i nic tam dopisywać nie trzeba, redaktor lub opiekun wiki może zablokować edycję. Tak powinno się robić na każdym wyczerpanym artykule.

Occupation: maluje mi się na twarzy, gdy kowal po raz kolejny z uśmiechem na ustach pali item na +1...

• Send private message

47

Saturday, April 9th 2011, 8:59pm

Stron est bardzo pomocna i korzystam z niej codziennie, mam jednak jedno zastrzeżenie: wystarczy napisać JEDNĄ literke zle i juz wynik nam sie nie pokaze (zazwyczaj ;p - czasem zdarza sie ze wynik pokaze (CZASAMI!) ). Jest to znacznym utrudnieniem. Dodatkowo czasem w grze są nieco inne nazwy przedmiotów niż na wiki (głównie inaczej wprowadzone skroty)

Mam nadzieje ze poprawicie to w najblizszym czasie

48

Saturday, April 9th 2011, 11:30pm

Stron est bardzo pomocna i korzystam z niej codziennie, mam jednak jedno zastrzeżenie: wystarczy napisać JEDNĄ literke zle i juz wynik nam sie nie pokaze (zazwyczaj ;p - czasem zdarza sie ze wynik pokaze (CZASAMI!) ). Jest to znacznym utrudnieniem. Dodatkowo czasem w grze są nieco inne nazwy przedmiotów niż na wiki (głównie inaczej wprowadzone skroty)

Mam nadzieje ze poprawicie to w najblizszym czasie
Razem z Kembixem będziemy się starali, aby na Wiki były takie same nazwy jak w Grze. ;)

49

Sunday, April 10th 2011, 12:03am

bardzo przydatne i mniej bledow niz w poradnikach na forum gdzie autorzy mimo pw z wyjasnieniem gdzie maja bledy olewali to zupelnie.
czasem cos tam dopisuje (chyba za kazdym razem zakladajac nowe konto bo nigdy nie pamietam hasla i loginu^.^) glownie moby do misji polowan wyzejlvlowych i moze czasem denerwuje mnie niemozliwosc edycji artykulow ale biorac pod uwage co niektorzy potrafia napisac (nie wiem jak teraz wyglada opis dt ale to co kiedys poprawialam to "blagalo o pomste do nieba") wiec rozumiem ograniczenia.

Gr4cZ

Beginner

Occupation: Mechanik

• Send private message

50

Sunday, April 10th 2011, 2:08pm

Zawsze może być lepiej ;) ale w tym przypadku ktoś musi być bardzo wybredny :) jest git i szacun za cierpliwość i starania włożone za utrzymywanie wiki metin2 :D

51

Sunday, April 10th 2011, 6:20pm

Zawsze może być lepiej ;) ale w tym przypadku ktoś musi być bardzo wybredny :) jest git i szacun za cierpliwość i starania włożone za utrzymywanie wiki metin2 :D

Utrzymanie jak gracze tam dane uzupelniaja a nie team.Jak zawsze wszystko gracze ma :gryzie: ja robic!!!parodia uroki polskie teamu

Vathavar

Emeryt

Occupation: Tutejszy Tyran

• Send private message

52

Sunday, April 10th 2011, 8:10pm

Utrzymanie jak gracze tam dane uzupelniaja a nie team.Jak zawsze wszystko gracze ma :gryzie: ja robic!!!parodia uroki polskie teamu

W przypadku takich wypowiedzi, utwierdzam się w przekonaniu, że niektórzy, nie mają chyba zbytniego pojęcia co to jest wiki.
Strony oparte na systemie wiki web 2.0, z założenia takie właśnie mają być, by każdy użytkownik, mógł uczestniczyć w tworzeniu bazy "danych".
Najbardziej znanym przykładem jest oczywiście, zwykła wikipedia, gdzie działa dokładnie ten sam system. To nie założyciel wprowadza opisy do poszczególnych haseł, ale sami użytkownicy, dzieląc się swoją wiedzą z innymi.

A tak na marginesie, osobiście, jeśli chodzi o wiki odnoszące się do gier mmo, to uważam je akurat za zbędne, bo "podawanie na tacy" gotowych rozwiązań, zabija podstawy takich gier czyli odkrywanie. Tym samym jest to kolejny aspekt, zabijający kreatywne myślenie ludzi, którzy bazują jedynie na gotowcach - dobrze, że wcześniej takich cudów nie było, bo by nas ewolucja ominęła ;)

Prawda nie leży po środku, ona leży... tam gdzie leży, niezależnie od tego ile osób ją popiera.

Occupation: maluje mi się na twarzy, gdy kowal po raz kolejny z uśmiechem na ustach pali item na +1...

• Send private message

53

Sunday, April 10th 2011, 10:05pm

@Vathavar

Weź pod uwagę, że polski metin (i nie tylko) jest cały czas bardzo niedopracowany ;p Często misje, polecenia itp. są słabo sprecyzowane (mistyki=ezoty?) przez co ludzie nie mogą się połapać o co twórcy gry chodziło. Wiki wiele tych problemów rozjaśnia. Podam kolejny przykład. Światynny szal, tłumaczenie księgi klątw, doktryna - w misji pisze, że należy ubijać potwory w światyni - a te itemy dropią tylko z niektórych ezotów. Wiki takie problemy często rozwiązuje ;]

Zgodze się z Tobą jednak, że ludzie coraz częściej idą na łatwizne i "chcą mieć wszystko podane na tacy". Uważam jednak, że wiki jest potrzebna dopóki projekt metin2 stanie się wersją finalną (hahaha - przewidywana data CUDU: 3099 rok).

54

Sunday, April 10th 2011, 10:14pm

W przypadku takich wypowiedzi, utwierdzam się w przekonaniu, że niektórzy, nie mają chyba zbytniego pojęcia co to jest wiki.
Strony oparte na systemie wiki web 2.0, z założenia takie właśnie mają być, by każdy użytkownik, mógł uczestniczyć w tworzeniu bazy "danych".
Najbardziej znanym przykładem jest oczywiście, zwykła wikipedia, gdzie działa dokładnie ten sam system. To nie założyciel wprowadza opisy do poszczególnych haseł, ale sami użytkownicy, dzieląc się swoją wiedzą z innymi.

A tak na marginesie, osobiście, jeśli chodzi o wiki odnoszące się do gier mmo, to uważam je akurat za zbędne, bo "podawanie na tacy" gotowych rozwiązań, zabija podstawy takich gier czyli odkrywanie. Tym samym jest to kolejny aspekt, zabijający kreatywne myślenie ludzi, którzy bazują jedynie na gotowcach - dobrze, że wcześniej takich cudów nie było, bo by nas ewolucja ominęła ;)

Wikipedie do takiego czego porownujesz aha i tam jak ktos cos bledneg wpisze to usuwaja a na wiki waszym z rok bledne informacje sa i nadal sie znajduja.zapewne posta usniecie bo prawda kole w oczy.

55

Sunday, April 10th 2011, 11:41pm

na wiki waszym z rok bledne informacje sa i nadal sie znajduja.
No tak... Na Wiki jest nas dwóch, a stron (patrz screen):

I My mamy sami dopilnować wszystkiego?
Tak samo jest w Grze. GM tez nie widza wszystkich przewinień, więc gracze je zgłaszają na Support i wtedy mogą działać. Na Forum nieregulaminowe posty są zgłaszane funkcją Zgłoś lub na PW, a błędy na Wiki nikt nie raczy zgłosić, bo po co... Wiki to dno i jest zbędna... I najlepiej tylko narzekać na Team, że nic nie robi...

Na Wikipedii działa więcej wolontariuszy i dodatkowo Userzy też pomagają np. edytują błędne info albo zgłaszają je do Redakcji. Ja jakoś nie dostałem ani jednego maila o jakimkolwiek błędzie na Wiki...

56

Sunday, April 10th 2011, 11:44pm

Proponuję wytłumaczyć niektórym co to jest 'wolontariat', i że opieka nad Wiki / GM / Moderator / Skryba nie wiąże się z zarobkiem :)

Na poprzedniej stronie wypisałem problem z podanym 'dropem' na Wiki. Można to poprawić, bo naprawdę jest to w niektórych momentach irytujące.

Monia, napewno 1993? A nie czasami 2003? ^^
Wybacz... :dead:
Aktualnie...

DEIMOS, Selavi

57

Monday, April 11th 2011, 12:57am

Proponuję wytłumaczyć niektórym co to jest 'wolontariat', i że opieka nad Wiki / GM / Moderator / Skryba nie wiąże się z zarobkiem :)

Na poprzedniej stronie wypisałem problem z podanym 'dropem' na Wiki. Można to poprawić, bo naprawdę jest to w niektórych momentach irytujące.

Monia, napewno 1993? A nie czasami 2003? ^^
Wybacz... :dead:

Ja nie pisze ze kasa.Tobie polecam znaczenie slowo wolontariat i jesli czasu sie nie ma na wolontariat to sie rezygnuje proste.Nasza wina ze 2 osoby sa co wiki nadzorowac maja i pilnowac nie!!!

58

Monday, April 11th 2011, 8:18am

Damel4 jest to tam z tej racji, że każdy gracz może edytować wiki. Było to już wielokrotnie przypominane. Jeśli ktoś ma konto na wiki to można edytować i poprawić. Po za tym jak jest tam artykuł, który jest już poprawnie napisany i nic tam dopisywać nie trzeba, redaktor lub opiekun wiki może zablokować edycję. Tak powinno się robić na każdym wyczerpanym artykule.

Ja wiem że każdy może edytować wiki i wiem, że to jakaś osoba pierwsza lepsza zrobiła ale ja tylko pokazałem błąd ;)

59

Monday, April 11th 2011, 8:12pm

Zobacz Monia1993, zamiast wyżalać się w tym temacie, że na Wiki są błędy i nic nie robimy, mogłabyś już wiele poprawić ;) Ale przecież po co :)

60

Monday, April 11th 2011, 9:37pm

nie wiem ale nie moge strasznie głupiego błędu na wiki poprawić
odnośnie bonów

w butach
12 sily 12 wit 12 zre 12 pe ??? głupota