You are not logged in.

Portal
       Kanał IRC
       Support
       Ekipa Metin2.pl
       Wiki
Co w grze?
Co na forum?
Facebook: Metin2 Wiki:

Dear visitor, welcome to Oficjalne Forum Metin2.pl. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

Prohibitek

Intermediate

• "Prohibitek" started this thread

• Send private message

1

Friday, August 9th 2013, 3:11am

Item Shop - dyskusja

Zastanawial sie ktos z was czy on jest tak naprawde szkodliwy? Duzo osob narzeka na isa a tak naprawde nie widzi jak ta cala gra funkcjonuje. Jak wiemy metin2 jest darmowa gra. Nie placimy za nia, gramy sobie na serwerach jednak musimy wiedziec ze gre wydaje firma ktora musi miec dochody zeby zarobic i utrzymac te serwery. Najlepsze jest to ze tak naprawde nie jestesmy zmuszeni do uzywania ISa. Rekawice dropia z metkow PD tez i w dodatku sa przekazywalne, na krwisty robimy misje, przepustki latwo kupimy na rynku jak nie to expimy zaproszona postac, pd z metkow i z wyepionych postaci do 50 mozemy laczyc (100% expa za darmo?). Gra juz naprawde zostala ulatwiona i teraz wbijanie lvli to nie problem przeciez mamy v3, wierzchowce z defem, pd mozemy laczyc, przekazywalne pd dropia z nowych mapek, pelerynki tez co ulatwia expienie. Tak naprawde nie jestesmy zmuszeni do wydawania zlotowek gdyz wszystko mozemy miec bez tego. Wiem ze zmianki i dodania sa trudno dostepne ale sa eventy (rzadko ale sa). Mozna je takze kupic za yangi od ludzi ktorzy pakuja w isa (tak naprawde wiekszosc z nich na tym zarabia jezeli ktos wie o co chodzi). Nie zapomnijmy nawet o tym ze GF ulatwij zdobycie ich expiac postacie do 70 gdzie majac wiekszy lvl i pelerynki to zaden problem. Jedynie moge narzekac na atak obrone i zycie z isa ktore zwiekszaja szanse w pvp ale za to nie sa takie super tanie :) Fryzury na klasy rozniez mozna na rynku kupic wiec teraz pytanie czy tak naprawde ten IS jest taki zly? Firma musi jakos zarobic kazdy przeciez to rozumie ale wcale nas do tego nie zmusza a ci ktorzy pakuja w isa moga poprostu sobie na to pozwolic i bez nich tak naprawde byloby ciezej o eq i inne rzeczy. Wiekszosc takich osob mieszka za granica gdzie pakiet SM to dla nich 1-2 dni roboty. Powtarzam ze nie jestesmy zmuszeni do wydawania zl i niech ludzie wkoncu przestana narzekac.

Ps: Post glowie skierowany do Darka (DIII) ktory wiecznie narzeka w swoich bezsensownych filmikach (bez obrazy).

Asia :love:
Wygralem? Wygrales? Pisz pw :mkay:
Vis kupuje itemy od OurDestiny :P

Etincelle

Administrator Forum

Occupation: Wiedźminka

• Send private message

2

Friday, August 9th 2013, 2:30pm

Temat zostawiam eksperymentalnie. Jeżeli chcecie, by cieszył się długim życiem, proszę o wypowiedzi na poziomie.

by Orestes
Kontakt: PW
lub Support.

Nasza Twórczość:
Galeria yEti chwilowo bez tytułu

Prezentacja:
Neurotyczna socjopatka

3

Friday, August 9th 2013, 3:28pm

Problemem samym w sobie nie jest to, że IS istnieje, bo istnieć musi. Problemem jest to, że korzystanie z niego jest drogie, bardzo drogie jak na polskie warunki.

Piszesz, że da się grać bez IS, owszem da się, ale wymaga to zbyt wielu poświęceń, przesiadywania dniami i nocami w grze, aby niwelować różnice do graczy którzy w IS inwestują. Wiele osób, które naprawdę chcą coś osiągnąć w grze to zniechęca. Moim zdaniem GF obrała złą taktykę, bo można to było zrobić inaczej. Podnosząc ceny w IS, ograniczyli liczbę graczy, którzy z tego IS korzystają. Tymczasem gdyby ceny były niższe więcej osób skusiło by się na wydanie gotówki. Nie zapominajmy, że w gry takie jak Metin gra też sporo dzieci, które sporymi zasobami finansowymi nie dysponują.

Piszesz, że wiele rzeczy z IS można dostać za yangi. Pamiętaj jednak, że ktoś musiał wydać pieniądze, abyś Ty mógł coś z IS kupić sobie za yang. Gdyby ceny w IS rosły dalej, znowu mniej osób dokonywałoby zakupów i Ty również byłbyś poszkodowany, bo tych yang musiałbyś mieć jeszcze więcej, żeby sobie pozwolić na zakup czegoś.

Jaki model biznesowy jest lepszy dla GF? Jeden gracz, który wydaje 200 zł na IS miesięcznie, czy 10 graczy, którzy wydają po 20 zł? A co się stanie gdy ten gracz który wydawał 200zł, nagle "obrazi się", że firma nie połączyła serwerów i zrezygnuje z dalszej gry? Co się stanie jak z tych 10 graczy, którzy wydawali po 20 zł zrezygnuje tylko dwóch? Gdzie będą mniejsze straty widać jak na dłoni. Ponadto łatwiej namówić kilka osób, aby wydały po 20 zł niż jedną która wyda 200zł.
To trochę tak, jak z klubową drużyną piłkarską i ich sponsorem. Jeżeli sponsor jest jeden duży i odejdzie, a nowego nie uda się znaleźć to klub idzie w rozsypkę. Jeżeli sponsorów jest kilku, ale mniejszych, to rezygnacja jednego pozwala dalej funkcjonować klubowi i pozostawia czas na znalezienie kolejnego.

Jedyne czego mogłoby bać się GF w wyniku obniżenia cen w IS to nasycenie rynku. Jeżeli np zmiany bonów byłyby dużo tańsze ludzie by je kupowali w większych ilościach i w końcu udałoby im się zrobić itemy o jakich marzą. Podobnie z expem. Jeżeli ktoś wbije taki level jaki sobie założył to więcej na podwójny exp nie wyda pieniędzy. Wtedy wydatki na IS na pewno by spadły, ale to już jest kwestia reklamy, dbania o eventy, aktualizacje i przyciąganie do gry nowych graczy, którzy chcą coś osiągnąć i wydadzą choćby te kilkanaście zł na IS.

Problemem GF jest właśnie zaniedbanie gry. Przez lata tłuste, gdy graczy było dużo, zbyt duża ilość pieniędzy z IS szła na konto firmy, zamiast na inwestycje w grę. Nagle, gdy Metin2 z powodu licznych zaniedbań stał się mniej atrakcyjny, potencjalnych kupców smoczych monet zaczęło ubywać i firma zamiast zastanowić się jak zachęcić graczy do powrotu, poszła po najmniejszej linii oporu podnosząc po prostu ceny w IS. Ceny które ostatnio pod pretekstem ułatwień, ujednoliceń znowu po cichu podniesiono.

Dla uważnego obserwatora taka sytuacja mówi tylko jedno. Ta gra bez jakiś znaczących zmian i aktualizacji, już się znacząco nie rozwinie. W tej chwili chodzi już tylko o to, żeby ze starych graczy-wyjadaczy ;) wyciągnąć tyle kasy ile się da, zanim odejdą do nowych, lepiej zorganizowanych gier. Najwidoczniej osoby zarządzające już nie wierzą w to, że Metin2 ma jeszcze jakieś szanse na rozwój i obecnie firma stawia na Aiona. Widać to nawet po reklamach w sieci.

Occupation: Jak myslisz???

• Send private message

4

Friday, August 9th 2013, 3:51pm

Piszesz, że da się grać bez IS, owszem da się, ale wymaga to zbyt wielu poświęceń, przesiadywania dniami i nocami w grze, aby niwelować różnice do graczy którzy w IS inwestują.

Nie tyle dniami i nocami :) sam grałem bez Is-a i to nie jest trudne :) no ale wiadomo że łatwe też nie jest ale gdy się chce to nie problem :) a co do Is-u to jak napisałaś/łeś jak na polskie warunki jest zbyt drogo :P ale to nie my decydujemy czy to kosztyje tylko wydawca gry :P pozdrawiam
on 90lvl+

• Send private message

5

Friday, August 9th 2013, 3:58pm

Czyli twoim zdaniem wszystko jest ok, a my tylko narzekamy?
Każdy chce zarobić to oczywiste, ale bez przesady ^^

METIN2- OFF

Occupation: Jak myslisz???

• Send private message

6

Friday, August 9th 2013, 4:17pm

No jak dla mnie jest ok bo ja nie korzystam z is... teraz jest praktycznie zbędny :P oczywiście nie bd miał 3x PD ale 2x zawsze :P osobiście mam 90pd z metków po 1h i około 35-45 pd po 3h które da się połączyć co tam więcej teraz kupować wierzchowce za swoich czasów były na sklepie po 680h+ mam ich 2 szt :P a itemki 5x bon... zmianki i dodania były w eventach mam jeszcze po kilka sztuk nie mam co z tym robić ^^ tak więc widzisz kto chce ten ma za friko :) tylko trzeba płacić za prąd :D haha
on 90lvl+

7

Friday, August 9th 2013, 4:29pm

@2x UP
Ja gram bez IS'u, w życiu nie wydałem ani grosza na jakąś grę via www, mmo czy inną grę internatową.
To prawda, różnice niweluje się dosyć długo ale też bez przesady ;)

IS'wocy przyspieszają tylko ten proces, stojąc potem ze 105lvl w m1 ;>

Yang zarabia się sposobami, najlepiej podczas eventów (sblk. itd.)

Ale jedno jestem pewien, IS'owców ostatnio zbyt wyróżnia się... (na taką szkate szczeniaka 75lvl zarabia koło 6h) ^^
Dziękujemy szczodrobliwy GF za twe hojne dary...
Dziękujemy za niepodważalny powód do końca gry!

This post has been edited 1 times, last edit by "Trixo" (Aug 9th 2013, 4:31pm)

8

Friday, August 9th 2013, 4:30pm

Niestety ale z mojego punktu widzenia gracz który chce osiągnąć coś w tej grze nie przesiadując całymi dniami i nocami na metku musi w IS inwestować.
Napisałeś że wszystko jest dostępne,PD, rekawice i inne,ale żeby to PD czy rekawice udropić to ile trzeba się nalatać po metkach w red lesie(poniżej 90lvl),a bez rekawicy uwierz że to jest bardzo ciężkie do wydropienia,a takich amatorów jest nie mało. Zmianki i dodania,no fakt, lecą jedynie raz w roku normalnie w Walentynki gdy dropią szkaty amora,jak komuś na te kilka dni wypadnie wyjazd lub coś innego,moźe zapomnieć o darmowych zmiankach i dodaniach.
Coraz więcej ludzi rezygnuje z metka,no ale co ma poradzić ktoś jak zaczyna grę,jak ma dorównać w "darmowej"grze on-line przeciętnym graczom,to już na starcie zniechęca.
Co z tego że wbije szybko lvl z przepustkami i miksturami mądrości czy ks.lidera ze szkat ucznia,gdy na 70lvl będzie zabawką do bicia dla innych graczy ;]

Miałeś rację,jakby ceny w IS były niższe więcej ludzi by z niego korzystało,i jak się "obrazi" jeden gracz który inwestował po 200zł , GF nie ma już nic,a jakby z 10 graczy płacących po 20zł "obraziła" się nawet połowa,to by mieli stówę zysku.

Więc drodzy Administratorzy polskiej edycji metin2,przekażcie te opinie do GF,bo moja przygoda z IS też zakończyła się po 2 latach regularnych inwestycji,może to nie były duże inwestycje (około 30zł/msc),ale trzeba było otworzyć oczy że to za dużo na grę tego typu,gdzie GMowie mają Cię koło pióra,ładne wymijające wypowiedzi w supporcie,żadnych konkretów,a GF robi to co mu się podoba.

Róbcie konkretniejsze promocje 50%+ na SM to może ktoś się skusi,bo płacić obecne stawki za taką ilość SM,może ktoś kto może sobie na to pozwolić,a nie przeciętny Polak zarabiający 1,500zł który chce sobie pograć w przeciętną darmową grę on-line,a bez inwestycji w IS musi się namordować żeby coś osiągnąć.

Ja na razie dziękuje za IS,2 miechy bez ISu jestem i czekam na obniżkę cen,a GF zaokrąglił nawet ceny ostatnio o 2zł więcej za pakiet który był za 97zł,dziś mamy 99.99zł. :D
A co idzie za tym,jestem coraz częstszym gościem na grze.

Zacznijcie od poprawienia jakości świadczonych usług,bo za to co obecnie jest na metku to chyba za duże ceny jakich oczekujecie za korzystanie z IS.
I myślę że wiele osób jak ja przyjdzie po rozum do głowy i uświadomi sobie że nie warto inwestować w grę która promuje się jako darmowa gra on-line a bez inwestycji w nią dzieli Cię przepaść od tych co wydają na IS.No chyba że grasz w nią regularnie przez parę lat to i bez ISu jakieś wyniki można mieć,jak nie przegapisz jednego do roku coś wartego walentynkowego eventu.

Pozdrawiam :)

This post has been edited 1 times, last edit by "shivana" (Aug 9th 2013, 4:36pm)

9

Friday, August 9th 2013, 4:32pm

Quoted

Niestety ale z mojego punktu widzenia gracz który chce osiągnąć coś w tej grze nie przesiadując całymi dniami i nocami na metku musi w IS inwestować.

Ja gram około 1,5h dziennie, to dużo? ;>
Już dobijam 80lvl, szamance 75lvl. (po dosyć długiej przerwie na solarze)

I od razu po wbiciu szamance lvl'u wybieram się do groty, gdyż brakuje mi tylko naszyjnika do kompletu ;)

Quoted

żeby to PD czy rekawice udropić to ile trzeba się nalatać po metkach w red lesie

Takie itemki kupuje się od 90lvl+ (nowe mapy) są teraz tanie...

Quoted

a GF zaokrąglił nawet ceny ostatnio o 2zł więcej za pakiet który był za 97zł,dziś mamy 99.99zł.

To jest zwykłe wyciąganie pieniążków od takich graczy jak ty...
Skoro grałeś z IS i zamierzasz dalej grać w metina, to tak czy siak kupisz te SM'y ;>

Quoted

Więc drodzy Administratorzy polskiej edycji metin2,przekażcie te opinie do GF,bo moja przygoda z IS też zakończyła się po 2 latach regularnych inwestycji,może to nie były duże inwestycje (około 30zł/msc),ale trzeba było otworzyć oczy że to za dużo na grę tego typu

Jeśli będziesz dalej grał w metina to twoje lenistwo i tak zwycięży i zainwestujesz te 30zł ;>

This post has been edited 3 times, last edit by "Trixo" (Aug 9th 2013, 4:41pm)

mikun601

Beginner

• Send private message

10

Friday, August 9th 2013, 4:40pm

Quoted

Ja gram około 1,5h dziennie, to dużo? ;>
Już dobijam 80lvl, szamance 75lvl.

I od razu po wbiciu szamance lvl'u wybieram się do groty, gdyż brakuje mi tylko naszyjnika do kompletu ;)

Quoted

żeby to PD czy rekawice udropić to ile trzeba się nalatać po metkach w red lesie

Takie itemki kupuje się od 90lvl+ (nowe mapy) są teraz tanie...

Quoted

a GF zaokrąglił nawet ceny ostatnio o 2zł więcej za pakiet który był za 97zł,dziś mamy 99.99zł.

Skoro grałeś z IS i zamierzasz dalej grać w metina, to tak czy siak kupisz te SM'y ;>
Taaak... Ciekawe jak zarobiłeś tyle pieniędzy, żeby mieć takie eq jakie masz, żeby poradzić sobie w grocie... Takie eq trudno się robi to po pierwsze, a po 2 dodawacze bonusów też kosztują. ;)

11

Friday, August 9th 2013, 4:43pm

Nie napisze mojego sposobu, gdyż nie wymaga dużo czasu gry i korzysta z niego niewielu graczy...
Z automata podłożyłbym pod siebie bombę zagłady ;D

Na pewno znajdziesz swój sposób, nie wiem jaki ty chcesz lvl dobić, załóżmy ten 86.
Na 75lvl próbuj na początek chodzić do dt, choć to zarobek mimo wszystko marny ;>

Eq nie mam jakieś rewelacyjne.
Powiem ci jak expiłem w grocie na starszych serwerach.
Zrobiłem sobie tabelkę jakich bonusów w jakim itemie potrzebuje (nawet ją mam do dziś) i kupowałem jakieś tanie itemki jak np. maska strachu +0 20% na grotę za pół darmo, ulepszałem do +6 i inne itemki tak samo...

Na początku na marmurakach i wpadały różne itemki itd.

This post has been edited 1 times, last edit by "Trixo" (Aug 9th 2013, 4:46pm)

12

Friday, August 9th 2013, 4:44pm

Cytat

Masz 80lvl dopiero,to zmierz się z kimś w pvp kto gra na ISie.Bo lvl to dziś bez ISu wbijam w 2 tygodnie (na misturze mądrości wbiłem znajomemu 25leveli (41-66) logając postać na momenty gdy mam pełnego spota z pająkami,tylko tu nie rozchodzi się o lvl,a o eq i skille,bo bez eq niewiele zdziałasz w tej grze.

Wiem coś o tym po pierwsze 3 lata bez ISu gry pokazało mi tyle że g... można było osiągnąć,a w 2 lata z ISem mam eq że mucha nie siada.

13

Friday, August 9th 2013, 4:47pm

W PVP nie mam szans...
Po to ktoś inwestuje w IS żeby wyróżnić się z tłumu...

Nie piszę, że gracze z IS'em i bez są równi lecz da się taką psotacią bez IS'u grać :)

dzidzia041

Trainee

Occupation: Magister

• Send private message

14

Friday, August 9th 2013, 4:56pm

Is moze i szkodliwy nie jest wydaje na niego wieksza polowa graczy ale oni robia ta bo chca czerpać z tego korzysci zeby powbijac szybciej skile, a nie czekac cale wieki i zrobic lepsze eq ,ale przeciez nikt ich do tego nie zmusza .
:minigun: Ceezvor :missilelauncher: Jinno :D

Forfa

Redaktor Magazynu Metinews, Pomocna Dłoń - PiW & PT

Occupation: Smutny marzyciel (:

• Send private message

15

Friday, August 9th 2013, 5:35pm

Gra bez IS jest bardzo łatwa,wystarczy mieć eq i rękawiczke złodzieja,reszta jest mniej ważna,po co Ci IS jak masz np już całe eq wybonowane,pół dozo rękwiczek 3h z red lasu,gdzie metki stoją dniami i nocami,i nie zostaje nic jak tylko dropić ?:)
To samo PD,sam mam 35lv,a mam pół postaci pd,bo tyle dropi w red lesie..
Fryzury,można kupić na rynku za grosze,to samo się tyczy pelerynek (nowe mapy)

Więc bez IS da sie grać,tylko trudno jest zdobyć tą 1 rękawiczke złodzieja,ktróa pomoże nam zdobyć eq:)
^ Mały krytyk filmowy * Forfa ^
Nowy Artykuł 09.04

Czas w miejscu stanął,słodkie łzy słodka krew świat zalany zimną lawą,nie szukaj schronienia teraz nie masz dokąd uciec

16

Friday, August 9th 2013, 5:49pm

W PVP nie mam szans...
Po to ktoś inwestuje w IS żeby wyróżnić się z tłumu...

Nie piszę, że gracze z IS'em i bez są równi lecz da się taką psotacią bez IS'u grać :)

Na zmiany i dodania bonow nie wydalem nawet pol grosza, zdarzylo sie jak gralem kupic 2x drop i jak dobijalem 90 lvl i 92 lvl 2x exp.
W pvp wygrywam wiekszosc pojedynkow, jak przegrywam to najczesciej przeciwnikowi zostaje koncowka hp.

Bez is da sie grac tylko trzeba umiec dobrac eq nie musi miec ono super bonow, bo wystarczy przecietne eq z dobrym abs i hp i da sie wygrac wszystko.

Isowcy nie uwazaja slabego eq, dlatego wola biegac w eq +9 ale z beznadziejnymi bonami, dlatego przegrywaja czesto ze mna w pvp.

Na zarobek kazdy ma swoj sposob, wazne zeby nie stac i nie marudzic ze sie nie da, tylko cos robic.

Ogolnie w isie oplaca sie kupowac tylko dwie rzeczy, pd i 2x drop, reszta ma zbyt duze ceny i jest to nie oplacalne.
2x drop za te 100 zl z tego co kiedys liczylem mozna miec pol roku podwojnego dropa, za ten czas kazdy by sie dorobil, ale niektorzy wcale nie mysla i wola bonowac eq sami, lub nie bonowac wcale i narzekac ze gra dla isowcow.
Latwo wyliczyc ze za miesiac 2x dropu wychodzi gdzies 17 zl, co nie jest duzym wydatkiem patrzac na inne gry.

This post has been edited 2 times, last edit by "silsar" (Aug 9th 2013, 5:57pm)

17

Friday, August 9th 2013, 7:10pm

Może i bez ISu da się grać, ale czy jest ktoś komu udało się bez niego oddać klejnoty na 94lvl? wg mnie bez niego to praktycznie niemozliwe
„Wszystkie religie są równie wzniosłe dla ignorantów, użyteczne dla polityków i śmieszne dla filozofów" — Lukrecjusz

Destro0

Professional

Occupation: czytam skille

• Send private message

18

Friday, August 9th 2013, 7:33pm

Da radę grać bez IS co do dodań i zmianek to juz tylko eventy ale warto się natrudzić i zdobyć ładne eq na dropka, aby pozniej szybko ciachać bossy czy też metki - pozniej tylko bonowanie i zmienianie :D
ProXiak

Gildia: 3WymiaR + Evergreen = Evergreen :) :love:

19

Friday, August 9th 2013, 7:38pm

Może i bez ISu da się grać, ale czy jest ktoś komu udało się bez niego oddać klejnoty na 94lvl? wg mnie bez niego to praktycznie niemozliwe

Da sie, pol roku lub wiecej codziennego oddawania i masz :phatgrin:

• Send private message

20

Saturday, August 10th 2013, 8:49am

Trzeba jeszcze te klejnoty wydropić :)
Szkoda, że ja przez 3 lata dorobiłem się tego samego co mój znajomy który siedzi w UK, i gra od 2 miesięcy..

METIN2- OFF