You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Oficjalne Forum Metin2.pl. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

Bencyl

Kenkyaku - Szermierz

  • "Bencyl" started this thread

Posts: 1,652

Location: Śląsk

Occupation: Ex Skryba

  • Send private message

1

Saturday, April 30th 2011, 12:46pm

Kompendium wiedzy o Kamieniach Duchowych.1. Do czego służą kamienie duchowe?
Kamienie duchowe służą do rozwijania umiejętności, które są już na poziomie G1. Po przeczytaniu pomyślnie 10 kamieni duchowych, umiejętność (skil) przechodzi na poziom P, skąd nie można go już dalej rozwijać. Każde jednorazowe przeczytanie kamienia kończy się utratą rangi. Niżej jest przedstawiona ilość rangi na poszczególne poziomy.

2. Skąd mogę zdobyć kamienie duchowe?
Kamienie duchowe można zdobyć kupując je od innych graczy oraz poprzez drop z metinów i bossów. Są one także nagrodą za wykonanie jednej z Księg Misji Expert oraz z ebonitowych szkatułek.
  • Z jakich metinów dropią Kamienie duchowe? Są to wszystkie metiny od 35 lv, aż do 90 lv
  • Z jakich bossów dropią Kamienie duchowe? Potwierdzony drop został z: Best. Kapitan, Chodząca Małpa, Wódz Orków, Ezot. Przyw., Reinkar Wodza Ezotów, Lord Małp, Królowa Pająków, Olbrzymi Żółw, Dziewięć Ogonów, Ognisty Król, Król Demonów, Elit. Król Demonów, Zjawa Żółt. Tygrysa, Umarły Rozpruwacz, Olbrzymi Duch Drzewa, Silna Lodowa Wiedźma, Generała Huashin, Generał Yonghan, Beran-Setaou.
  • Z jakich Księg Misji Expert możemy otrzymać Kamień duchowe? Są to obie misje w lesie duchów czyli "Tajemnica Lasu Duchów" oraz "Zabij Duchy Drzewa".
  • Z których ebonitowych szkatułek dropi Kamień duchowy? Z Jasnozielonej Ebonitowej Szkatułki, Nieb. Ebonit. Szkatułki, Fiol. Ebonit. Szkatułki, Ebonit. Szkatułki
3. Kamienie duchowe a ranga.
Jak już zostało to wspomniane na początku, przeczytanie kamienia duchowe kończy się utratą rangi. Najlepiej jest czytać kamienie mając rangę na plusie, ponieważ wtedy można jej najmniej stracić. Gdy czytamy kamienie duchowe mając rangę na minusie, nasza ranga spada dwukrotnie! Jeżeli kamień zostanie niepomyślnie przeczytany, ranga spada tylko o połowę w zależności od poziomu umiejętności. Niżej przedstawiona jest tabela z wykazem ilości rangi, która zostanie stracona na dany poziom umiejętności.4. Co ile można czytać Kamienie Duchowe?
Można to robić co około 12 godzin. Ale czy jest jakiś inny sposób aby nie czekać na kolejne przeczytanie? Tak, wystarczy że zakupimy Zwój egzorcyzmu z item shopu.

5. Czy można zwiększyć szansę na pomyślne przeczytanie Kamienia Duchowego?
Tak. Wystarczy zakupić Radę Pustelnika z item shopu. Przedmiot ten nie daje 100% gwarancji że Kamień zostanie pomyślnie przeczytany, lecz zwiększa jego szansę na przeczytanie o współczynnik 2.5.

6. Czy mogę przeczytać Kamienia mając -20,000 rangi?
Odpowiedź brzmi nie. Otóż Kamienia można przeczytać mając maksymalnie -14,500 rangi na minus. Dlaczego? Ponieważ chcąc przeczytać kamienia przy poziomie G10-P, mając rangę na minus, potrzebne jest 11,000 rangi do pomyślnego przeczytania. Wydaję się, że już jest nie możliwe przeczytanie, ponieważ rangi brakuje. Jednak tak nie jest. Liczy się liczba utraconej rangi gdy kamień zostanie niepomyślnie przeczytany.

Przykład 1: Gracz chce przeczytać Kamienia Duchowego z G10 na P. Ma tylko -10,000 rangi. Czy może przeczytać? Oczywiście , ponieważ w tym wypadku nie jest brane pod uwagę 11,000 rangi do pomyślnego przeczytania (przy randze na minus), tylko ilość rangi do niepomyślnego przeczytania.

Przykład 2: Gracz chce przeczytać Kamienia Duchowego z G10 na P. Ma tylko -15,000 rangi. Czy może przeczytać? Odpowiedź brzmi nie, ponieważ brakuje trochę rangi, gdyby kamień został niepomyślnie przeczytany.

Przykład 3: Gracz chce przeczytać Kamienia Duchowego z G10 na P. Ma tylko -14,500 rangi. Czy może przeczytać? Tak. Jest to ostatnia możliwa granica rangi do przeczytania kamienia.
W ostatnim przykładzie pokazana jest sytuacja, gdzie teoretycznie po pomyślnym przeczytaniu kamienia powinno być -25,500 rangi. Jednak jak wiadomo w polskim metinie maksymalnie najmniejsza ilość rangi do -20,000, więc po przeczytaniu takiego kamienia nie będzie wyświetlone -25,5k rangi, tylko - 20k.

7. Małe FAQ na temat kamieni.
Czy ilość utraconej rangi podczas czytania kamienia jest zawsze równa? (np. równe 2500, 3000 rangi)
Odpowiedź: Nie. Są to przeważnie liczby bardzo zbliżone do tych równych 2500 lub 3000.

Niepomyślnie przeczytałem x kamieni pod rząd? Czy to jakiś bug?
Odpowiedź: Nie. Tutaj liczy się po prostu szczęście. Widocznie taki gracz ma pecha.

Czy rękawica złodzieja z IS/metinów i szkatułek wpływa na drop kamieni?
Odpowiedź: Tak. Rękawica daję 50% szans więcej na drop każdego itemy w grze, tak wiec kamienia duchowego także.

Czy mając rangę na minus, kamienie wchodzą rzadziej?
Odpowiedź: Jest to nie prawda. Ilość rangi nie ma wpływu na pomyślne/niepomyślne przeczytanie Kamienia duchowego.

8. Linki do przydatnych poradników.
- Punkty Rangi - co i jak?
- Wszystko o umiejętnościach M, G, P - kamienie duchowe
- Bossy występujące w metinie i ich eventowe odpowiedniki
- Spis Kamieni Metin (występowanie, opis, drop)

by Bencyl

This post has been edited 12 times, last edit by "Bencyl" (May 9th 2011, 8:42pm)

This post has already been reported.

2

Sunday, May 8th 2011, 11:20pm

Cóż, nowe dzieło Bencyl'a.
Kamienie Duchowe w obecnych czasach są bardzo rozchwytywane oraz są traktowane jako waluta w Grze. Mam nadzieję, ze dla nowych Graczy (jak i również tych juz obeznanych) poradnik się przyda i będzie pożyteczny ;)

Jeżeli ktoś dostrzeże jeszcze jakieś błędy, proszę je zgłaszać do Autora danego poradnika (w tym przypadku - Bencyl), a w ostateczności do mnie.

MOD Mahrid & Zespół Skrybów