You are not logged in.

Portal
       Kanał IRC
       Support
       Ekipa Metin2.pl
       Wiki
Co w grze?
Co na forum?
Facebook: Metin2 Wiki:

Dear visitor, welcome to Oficjalne Forum Metin2.pl. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

• "Śmierc" started this thread

Occupation: Morderca sur,wojów,ninji oraz szamanów:)

• Send private message

1

Thursday, January 5th 2012, 9:35am

PVP wojownik Body, NiNJA DAGGER CZY SZAMAN LECZENIE, SURA BM

Wie mże w pvp dużo zależy od Bonów skili itp, lecz chciał bym wiedziec która z tych profesji waszym zdaniem jest lepsza w pvp , która z tych profesji ma przewage w pvp i przy takim samym eq jest lepsza od drugiej:)
Chce grać którąś z tych profrsji i interesuje mnie tylko pvp a exp już nie, Wojny też mnie nie interesują tylko 1 gracz vs 1 gracz.
z Góry dzięki za odpowiedzi, Temat założony dla mojego kolegi który chce zacząć grać w Metka i chce poznać zdanei wszystkich:) Moje zdanie to oczywiście sura Bm:)
NADZIEJA NIE UMIERA NIGDY!!!

This post has been edited 1 times, last edit by "Śmierc" (Jan 5th 2012, 9:39am)

2

Thursday, January 5th 2012, 9:44am

Już śmierć nei musiałeś:p wkońcu udało mi sie:D nei mogłe mzrobić tematu i poprosiłem właśnie śmierć o to:p to jest mój temat tylko nie mogłem jakoś go dodac prosze o odpowiedzi Ty Śmierć też sie udzielaj;) właśnie jak Śmierć napisął nei wiem jaką z tych postaci wybrać:p

FatalErr0r

Intermediate

Occupation: strażnik

• Send private message

3

Thursday, January 5th 2012, 1:54pm

Jak już wszedłem to się wypowiem:)

Jeżeli chodzi o pvp to wybrałbym ninje archera (nie został wymieniony - a szkoda bo naprawdę mocna postać w pvp) lub szamana leczenie. Obiema postaciami expi się ciężko ale wysiłek naprawdę opłacalny jest bo rezultaty są ogromne w pvp :)
N archera mało kto ma abs na strzałki:) a jak już zdarzy się taki przypadek że przeciwnik posiada abs-a, to są małe szanse że archerem przegrasz:) Oficjalnie gram archerem i jestem z niego zadowolony :)

Szaman leczenie również niezła postać do pvp :) mało kto posiada na nią abs a w szczególności tarcze smoka :) co daje im dużą przewagę:)
I najważniejsze że posiada zwinke - w pvp boska:)
leczenie bardzo przydatne na wysokim poziomie :)

4

Thursday, January 5th 2012, 3:42pm

Osobiście jeśli miałbym wybierać to wybrałbym szamana leczenie:
- w porównaniu do innych postaci mało kto ma ABS na niego (w porównaniu do abs na wojowników)
- mało kto na niskich / średnich lvl ma broń z KD szamana - co także jest dużym +

Parę słów o skillach:
- leczenie - jak sama nazwa leczy przez co postać odzyskuje utracony pż i jest w stanie przetrzymać więcej niż inne postaci
- zwinność - zwiększa szybkość poruszania oraz regeneracji zaklęć - czyli pozwala utrzymywać dystans, no i dzięki szybkości zaklęć szybciej używasz skilli a jeden ze skili ataku, jak mnie pamięć nie myli ma szybkość regenreacji 7 sekund (a jak się to zmniejszy o kd powtórki, naszyjnik i zwinkę) to ładny wynik wyjdzie :D

Ogólnie jest to postać niedoceniana - więc dzięki temu pvp jest ciekawsze ;)

Natomiast z pozostałych to też bym BM wybrał ;)

5

Thursday, January 5th 2012, 5:56pm

a ja dodam coś innego ;)
ja bym wybrała ninję daggera.. to jest dopiero morderca.. przy dobrej broni, skilach.. too.. wyśmienita postać do pvp/wojen ;) zasadzka i krycie.. to dopiero coś :love: zawsze lepiej niż może i Szaman Healer.. a tym bardziej Woj Body;)

kuli

Intermediate

Occupation: uczony

• Send private message

6

Thursday, January 5th 2012, 10:37pm

popieram;) ninja dagger jest najciekawsza postacia do pvp no i ten wirek^^ najlepsza zabawa no i statysfakcja jak uda sie go uzyc zeby wszedl 3x;P jesli by nie ograniczenie dla trutki (7lvl wzwyz:/) to nie byloby przeciwnika dla ninjy:D
MistGan :kon: 75lvl :zamykam: POSTAĆ NIE NALEŻY JUŻ DO MNIE OD DNIA 13-01-2014
AvvataaR :ninja: 90 lvl :beer: OFF
:9: :shinsoo:

SuperZimo

Intermediate

• Send private message

7

Friday, January 6th 2012, 1:46am

Polecam BM and Szaman Leczenie:)

8

Friday, January 6th 2012, 12:01pm

z bm archerem lub heelerem pvp od samego poczatku to latwizna a dlaczego?
kto na malych lvl(35-65) ma eq z abs na magie(jak bm i heeler) na strzaly(jak archer) ? no nikt i takie o to postaci z 54 lvl skladaja jakies 70 lvl ze slabymi skilami
oprocz Archera 2 wymienione powyzej klasy postaci to blazenada a dlaczego?
co to za wyczyn zrobic bm ? wbijasz skile zakladasz fms z 10um kd +3 pod klasy i juz bm do pvp jak ta lala -beznadzieja kazdy kto nie umie sobie poradzic grajac innymi postaciami zaczyna grac bm bo "wymiata w pvp" a nikt nie patrzy na to ze zadko kto chce brac pvp z bm kazdy woli sobie darowac pvp z dzieckiem ktore sie bedzie podniecalo tym ze wygral pvp bm

heeler to ostatni krzyk mody bo wbijasz leczenie na M i juz mozesz sobie legalnie pocic w pvp (bo to przeciez taki skil) i nikt nie ma prawa sie ciebie czepiac
i jest tak samo jak z bm nikt nie chce robic pvp z heelerami bo to nie ma sensu bo i tak ci po pvp napisze ze ma "full pz"

ostatnia postac archer bardzo silna i bardzo trudna do gry ,najczesciej archera sie kupuje albo wbija sie lvl i czyta ku jak sie ma inna glowna postac o duzym lvl malo kto gra tak naprawde od samego poczatku do konca archerem jako glowna postacia
archer jedyna postac ktora tak naprawde moze biegac i uciekac od przeciwnika w pvp bo taki jest styl walki archera w kazdej grze w ktorej wystepuje ten typ postaci

body -bardzo dobra postac do pvp od samego poczatku do konca ale jednoczesnie jest najdrozsza w grze czyli prosty uklad "jak cie stac to graj " a jak nie to bedziesz mial 75lvl i skile m6
dagger -silna postac i praktycznie bez wad nawet ten exp z silnymi skilami i dobrym eq to latwizna jedyne co lezy u daggera to brak mozliwosci dropu z metkow ale od tego sa dropki (body lub wp)

nie bierzesz pod uwage WP pewnie dlatego ze "jest slaby w pvp" jak to niektorzy mowia tyle ci powiem ze nie chce mi sie uswiadamiac caly czas ludziom o sile jaka dysponuje wp na duzych lvl WP-swietny exp i zarobek i "cudowne dziecko" w PVP:)

moral tej epopeji jest taki zebys nie szedl na latwizne czyli (BM Heeler) bo poprostu niczym nie zablysniesz a bedziesz tylko kolejnym dobrym BM/Heelerem w pvp (nikt nie powie ze jestes "koxem" tylko beda mowic "to BM/Heeler to co sie dziwisz ")

to tyle z mojej strony

KONDZiO102

Kenkyaku - Szermierz

• Send private message

9

Friday, January 6th 2012, 12:51pm

Te psedo koksy bm to postacie co mają 3xoff na m + ochronka na 1 pkt i niebieski potki, wtedy jest tak jakby mial ochronke na P.
A healer jeśli robi leczenie na m to pozbawia sie jednego skila ofensywnego. I leczenie nie działa tak samo jak potki, tylko jak skill ofensywny, tyle że zamiast zabierać hp przeciwnikowi to daje je Tobie. I ma również czas regeneracji jak inne skille.
Wiec nie gadaj że robienie tych klas to jest iść na łatwizne. Wystarczy tylko dopilnować aby bm walczył bez blue.
A co do wyboru postaci to bierz tą ktora najbardziej Ci się podoba a nie ta która jest "najlepsza" bo najważniejsze jest aby mieć przyjemność z gry :)
up dobrze napisal
temat wyjasniony, mozna zamknac bo jeszcze lordshit3 cos tu napisze

Cytat za "Miko"

Cytat za "Niebieskooka"

Dzielenie przez połowę daje 2 razy więcej.
Podziel chleb na pół to będziesz mieć dwie połówki.

Ze znanych mi postaci tylko Jezus potrafił mnożyć chleb. Krojąc chleb na pół nie zwiększysz jego masy, co najwyżej uzyskasz możliwość podzielenia się nim.

SuperZimo

Intermediate

• Send private message

10

Friday, January 6th 2012, 2:18pm

Dla kolegi haraburda 1.Graj BM lub Heelerem, wbij sam od 1lvl do 86 i wtedy pisz, że to jest łatwizna:D Te 2 postacie plus Archer są bardzo wymagające i są dla graczy cierpliwych.Pozdrawiam BM 85lvl S4.

11

Friday, January 6th 2012, 2:24pm

Archer? No co wy. Kto na 75+ lv nie ma chodz jednego itema z abs strzaly+ 2k pz? Kazdy pod grote lub dt leci...

Najlepsze postacie to smok lub healer. Malo kto ma tarcze smoka +9 a co dopiero z bonami ;].

POSZUKUJĘ:
LWIEJ +9 --- 10% LUDZIE / 12 ZRECZNOSC
SOKOLEJ +9 NNO + 6-12 ZR / 5-10 LUDZIE

12

Friday, January 6th 2012, 11:55pm

SuperZiom caly czas jest mowa o pvp a nie musisz sie tu zalic ze ciezko bm i heeler ma w expie a jak chcesz mi powiedziecc ze granie bm to nie jest pojscie na latwizne w pvp to gratuluje myslenia

Occupation: Kowal własnego losu

• Send private message

13

Saturday, January 7th 2012, 1:50am

Pójście na łatwiznę to wybranie woja body i ciskanie nim na auto. Myślisz, że surą bm czy healerem w pvp jest tak kolorowo? To się mylisz. Ta gra jest tak skonstruowana, żeby każdy miał jakieś szanse. "gdyby nie duszek, to bym wygrał", "ej no, nie możesz się leczyć", "ty używasz leczenia to ja mogę czerwone mikstury" - te teksty rzucają nowicjusze/dzieci w wieku 12 lat albo osobniki, które do niczego w grze nie doszły a klasy postaci znają jedynie z legend.
Mój głos na wp.
Ps. Wszystkie klasy postaci nie mogą mieć tego samego eq bo jednak u niektórych profesji liczą się inne bony.

This post has been edited 1 times, last edit by "SzarlejPL" (Jan 7th 2012, 1:53am)

14

Saturday, January 7th 2012, 5:29pm

Wieksosc waszych argumentow to wymienianie czego nie ma przeciwnik. Graj bm lub helem bo malo kto ma na magie. Albo malo kto ma tarcze smoka juz o kd szamana nie wspomne. A moze by tak jednak zalozyc ze przeciwnik nie jest kompletnym amatorem i ma to wszystko. Wtedy klasy magiczne wypadaja najgorzej. Podobnie archer bardzo slabo. Powod najwiekszy mozliwy abs na te kasy przy jednoczesnym najmniejszym dmg skili tych postaci. Puki co gra nie jest zbilansowana i nie bez powodu najwieksze koksy to woje i wp. I tak jest od poczatku do konca. Moze z czasem cos sie zmieni. A tak wogole jedyne madre zdanie to kazdy jest mocny i graj tym kim lubisz. Licz sie jednak z tym ze magikami i archerem sie gra ciezej.
Sygnatura wycięta. Etincelle

KONDZiO102

Kenkyaku - Szermierz

• Send private message

15

Saturday, January 7th 2012, 9:52pm

Zauważ jednak że tarczę smoka robi się ciężej niż inne, z racji że potrzebne są perły. A nie wszystkim chce się zasuwać do dt kilkanaście razy aby zrobić tarczę pod kilku szamanów, broń też mało komu się chce robić bo to trochę kosztuje :)
A co do abs na magie to akurat jego jest najłatwiej pogodzić z innymi abs na wojnie i w cale nie jest tak trudno go zdobyć, dodatkowo dochodzą te potki na magie którą są kpieniem z klas magicznych.

PS.: Kroanen, nadal masz tą żałosną sygnaturę?
up dobrze napisal

Cytat za "Miko"

Cytat za "Niebieskooka"

Ze znanych mi postaci tylko Jezus potrafił mnożyć chleb. Krojąc chleb na pół nie zwiększysz jego masy, co najwyżej uzyskasz możliwość podzielenia się nim.

16

Saturday, January 7th 2012, 9:58pm

Chciałem sie zapytać przy jakim lvl byś chcial zrobić stop ?
musi być+3Mczyli +54 proponuje 61/65lvl i zrobić archera/dagg/BM Lub Szamana leczenie :)

Na S9 KUPIE:

17

Sunday, January 8th 2012, 5:35pm

Zauważ jednak że tarczę smoka robi się ciężej niż inne, z racji że potrzebne są perły.

To ja doskonale wiem. Jednak nie przesadzajmy z wrozki wypadaja +6. 3 ulepszenia to na jednej wyprawie do dt moze przyfarcic. Ja teraz w eq ma 2x smoka 9. Kd szamana tez mam wsadzone. Fakt w najslabszym ze swietych. ( 12 int 12 zr 5 trucie) ale zawsze na szamanow sie przyda. Bardzo przydatna ta bron byla kiedys na wojny, by fragi nabijac na niedorobionych bufach. Dzis malo kto jest niedorobiony.

P.S. Tak mam ta sygne. Po prostu ktoś posłodził mi na forum, próżność kazała mi ja zamieścić a lenistwo nie pozwala zdjąć.
Sygnatura wycięta. Etincelle

FatalErr0r

Intermediate

• Send private message

18

Tuesday, January 10th 2012, 12:47pm

Ja popieram haraburda1

Do czynienia miałem praktycznie ze wszystkimi postaciami prócz szaman leczenie i dagger. Z tych postaci którymi grałem najlepszym okazał się Archer. Pvp miodzio exp mógłby być lepszy ale nie ma co narzekać, bo cierpliwość i wysiłek opłaca się. Z moich spostrzeżeń:
dagger jest mocną postacią w szczególności jak wejdzie mu wirek (x3) :))
szaman leczenie gdyby nie skil leczący nie był by taki mocny:) ale również można go położyć na glebe:)

A co do wypowiedzi Czastek

Nie wnikam jak jest u was na serwie, u mnie na wyprawe na DT mało kto używa abs na strzałki. Bardziej zbierają abs na trupy by szybciej je wybić.
A co do groty. Kupno abs na strzałki + diabełki mało kto sobie pozwala bo nie są tanie rzeczy. Mają owszem tekie eq - ale tylko maniacy co całą kasę inwestują w IS i spędzają większość swojego życia poświęcając je grze.

KONDZiO102

Kenkyaku - Szermierz

• Send private message

19

Tuesday, January 10th 2012, 1:23pm

Co do archera to ja na 53lv nie miałem dużego problemu ze skompletowaniem 61% abs na strzały i archerzy mają ogromne problemy ze mną ;)
up dobrze napisal

Cytat za "Miko"

Cytat za "Niebieskooka"

FatalErr0r

Intermediate

• Send private message

20

Tuesday, January 10th 2012, 2:16pm

Niskie lvl-e to pikuś o abs nie trudno. Na wyższych jest o wiele zabawniej bo już się kompletuje eq z 3xabs. I nie da się ukryć że mało osób na wojenkach albo na bitkach przed dt nie ma założonego abs na strzałki :) Skupiają się na abs na jedno, dwu rękę i sztylety i oczywiście jak najwięcej HP. Dlatego szaman i archer maja przewagę na takich ustawkach