You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Oficjalne Forum Metin2.pl. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

VanDerDevil

Intermediate

 • "VanDerDevil" started this thread

Posts: 77

Location: A com wpadniesz? ;d

Occupation: Student medycyny.

 • Send private message

1

Wednesday, September 7th 2011, 7:06pm

Sura WP- PvP. Poradnik.

Witam.
Patrząc kilka tematów niżej postawiłem spróbować napisać poradnik co do prowadzenia PvP surą WP, a więc słowa wstępu:

1. Wstęp:
Jak każdy zdążył zauważyć sura WP jest największą lamą w "pefalpe" zwija od każdego normalnie porażka.. bla bla bla... Bzdury! Każda postać odpowiednio prowadzona jest dobra w PvP. Sura WP jednak osiąga pełną moc umiejętności po 86 poziomie, gdy wskakuje 5 skill. Z góry pragnę napomnieć, że wszelkiego typu mieszanki skillowe to będzie totalny niewypał. Sur WP można mieć 3 rodzaje: PvM, PvP i coś co nie jest dobre ani w tym, ani w tym. Opis ostatniej sobie daruję. PvM co się rozczulać w dziale wyżej znajdziecie o tym informacje. Build PvP: ostrze, wir, palec, strach ( te 3 można mieszać kolejnością wg uznania ) rozproszenie. PvP surą WP zaczyna się od 86 levelu, gdy posiadamy 1/2+ skille P. Skupię się właśnie na pojedynkach 86+, gdyż niżej nie ma sensu się w to bawić. Oczywiście wiem, że każdy doświadczony gracz zna pewne tricki, ja pragnę podzielić się tylko swoją wiedzą. Słowem wstępu tyle, przejdźmy do konkretów.... aaa zapomniałbym... założenie moje jest takie: ostrze P, palec P wir g8+ strach g1+ rozpro m5+. Status: Full siła, full int, zręczność do 64 pkt ( 25 uników ) reszta w wit.

Na marginesie pragnę przypomnieć, że na rozproszenie nie działają żadne ABS, nawet lwia tarcza, jedyne co je osłabia to ochronka, jeśli nie zostanie zdjęta w momencie uderzenia ). Jeżeli wbrew założeniu posiadamy ów skill na P, a nasz opponent ( przeciwnik ) posiada pełny zestaw Anty- WP i nasze obrażenia są ten.. no... słabe ;D WARTO używać go jako skilla ofensywnego. gdyż obrażenia będą hmm około 3,5k bez krytyka. Głównie mam tu na myśli PvP z: mental, wp, smok. Gdyż łatwiej od nich uciec i uniknąć skilli. Lepsze marne 3,5k niż nic. Oczywiście tylko w takich sytuacjach warty jest ofensywy ten skill.

Edit: Pewna sztuczka warta uwagi:
Powiem o jeszcze jednej dobrej sztuczce. Otóż przy napakowanych na max postaciach na miecze. Dobrym pomysłem będzie odpalić ostrze na mieczu a bić z łapy. Może wtedy nie mamy bonusu z naszego pięknego tryta 9, jednak przeciwnik tez nie ma abs. Co suma sumarmum daje nam lepszy wynik. w ten sposób można z łapy skosić nie jednego absiarza. Żeby wygrać taka walkę oczywiście sami tez musimy być odporni na przeciwnika. Jak tak nie jest to lepiej iść w przeszywę albo uciekać i podrzucać samo rozpro ( wtedy preferowany święty). Dodam ze ostatnia rada nie wyjdzie z bodziakami i tak cie dorwą na miecz:).2. WP vs Wojownik Body:
Maszynka do szycia. Priorytetem jest usunięcie mu aury i berserka. Proponuję PvP zaczynać w pewnej odległości od rozproszenia i teraz 2 alternatywy:
- Siadło rozproszenie: Świetnie, mimo to wyskakuje do nas z szarżą. Uderzamy wirem i mamy około 13% szans, że go odrzuci i nie zdąży uderzyć nam następnego skilla tj prawdopodobnie wiru. Pakujemy palec ( ważne: bijemy hitami i używamy TYLKO palca i wirka, rozproszenie jest zbyteczne ponieważ efekty zostały już usunięte. ) następnie wir, hity palec i powinno się pvp zakończyć.
- Nie weszło rozproszenie: To nic... Wir palec hity ( najlepiej podstawowe kombo ) w momencie gdy go odrzuci odbiegamy kawałek rozproszenie i teraz bez względu na rezultat pakujemy palec i wirek.
WAŻNE: Nie dajcie się złapać na kombosa, w przeciwnym razie będzie po was.

EQ: Standard: ABS na miecze, 2ręczną ( może się zdarzyć body ze złodziejem/partą) Sokoła NNO oczywiście. W PvP polecam tak: Odpalać ostrze w eq full inta ( tarcza 12 kolce z łez+9, perłowy naszyjnik+3 2x ze slotami ) i przerzucać się na ebonki. Ebo ze slotami tj około 2k hp i o ile się nie mylę 17 pkt siły, więc ona przynajmniej częściowo nadrobi straty w incie. HP minimum 12k, nie warto schodzić niżej ponieważ może być ciężko.

3. WP vs Wojownik Mental:
Teraz styl zależy od nas, jeśli mamy w eq sporo przeszywki NIE WARTO RZUCAĆ ROZPROSZENIA ( oczywiście zakładam, że przeciwnik ma włączone silne na poziom G+ ) nasze hity z przeszwyką będą boleć. Priorytetem w tym PvP jest uniknięcie skilli ( przede wszystkim duchowego ) co nie było możliwe w PvP z bodym. Wykańczanie przeciwnika jest dość proste, prawdopodobnie będzie biegł za nami, jako iż jego skille są w większości frontalne bez GPS-a nas nie trafi. Musimy go złapać na kilka palców najlepiej w momencie animacji jego skilli. Jeżeli wróg ma bardzo duża abs ( bijemy mu około 2-3k z wirka ) polecam używać samego palca i hitów.

Kolejny sposób: Jeśli wbrew założeniu posiadamy rozproszenie na P, polecam łyknąć fioletową potkę i męczyć mentala samym rozproszeniem, te 3,5-4k bez krytyka to wcale nie jest tak mało.

EQ: Tak samo jak w przypadku bodego. Patrz wyżej.

4. WP vs BM:
Ujmę to tak: Z dobrym BM ciężko wygrać. Polecam zaopatrzyć się w zielone roski. I teraz tak:
W 50% zacznie PvP sferką, postarajmy się uciec, choć zasięg sferki jest długi jeśli nam to się uda rozproszenie i hity+ palec. Nie polecam używać wirka, chyba że nasze hity są bardzo słabe ponieważ duch nas męczy cały czas a wirek odpycha go od nas i tracimy cenny czas lepiej mieć go przy sobie pakując tylko palec. Teraz: JEŻELI ktoś ma dobre wyczucie może użyć wirka kiedy Bm będzie chciał uderzyć ogniste, ale szansa na powodzenie tego tj wyczucie i odrzucenie wynosi około 6-9%.

Kolejna taktyka podsunięta przez użytkownika:

Zaś co do walki z bm. Trzymaj dystans dopóki rozpro nie wejdzie. Ono ma znacznie lepszy zasięg niż duch. Bm cie nie trafi. nie bój się troszkę pobiegać. Zresztą ja zawsze biegam z bm-kami, nawet jak sam walczę bm. Ty biegasz jemu duch zżera manę, same korzyści. Sferka cie nie trafi za wolno się rzuca to samo duchowy. Jedynie ma szanse mrocznym. Ale mrocznym zabierze mniej niż ty swoim rozpro ( jak masz rosy i full magia). W ten sposób na rzucanie można wygrać z bm jednak wymaga to dużo uwagi. Polecam doczekać, aż zdejmiesz ochronkę i pojazd z bm na miecz + palec. Wpakuj cale kombo poza ostatnim odpychającym uderzeniem, będziesz miał go ciągle na mieczu. Tak jak pisałem wcześniej jak masz sporo przeszywy to bm jest twój. Wal z miecza jak najwięcej odzyskasz więcej życia. Wirek można sobie darować chyba ze na koniec na dobicie ( mniej więcej wie się kiedy koleś ma paść, jak się liczy pz). Wszystko oczywiście zależy od eq jego abs itd. Jak ma mało to oczywiście nie bój się użyć wirka. Bez ochronki jak nie ma abs, to jest palec wirek i koniec walki.


EQ wiadomo: lwia tarcza abs na magię, polecam spoooro hp i krytyka. To chyba tyle, skromnie ale jest.

5. WP vs WP:
Teoretycznie PvP wyrównane jeśli spotkamy nasz odpowiednik do PvP. Zaczynamy rozproszeniem, wir palec i hitamy. Jeśli wejdzie nam rozproszenie można użyć wir palec odrzucić i długa póki nie załaduje się nam rozproszenie i spróbować wroga jeszcze raz osłabić. Wygra ten, który ma lepsze skille i EQ cóż tyle na ten temat. Podkreślam że kluczowy w PvP jest palec, duże DMG + krótki czas ładowania ).

EQ: Wiadomo... Lwia tarcza, abs na miecze, polecam bony na omdlenie, ponieważ do pvp z surą tarcze NNO rzadko się zakłada.

6. WP vs Ninja Archer:
Zacznę od tego, że rozproszenie możemy tutaj wywalić. Bez ABS na strzały nawet się nie zabierać.

Wariant pierwszy ( archer blisko nas ):
PvP jest proste: palec wir i nacieramy hitami aż do czasu naładowania się skilla. Warto cosik na omdlenie, może uda się zablokować skilla. Nie warto uciekać ( samemu, chyba że: patrz wariant drugi ) ponieważ zasięg skilli jest długi a żeby zaatakować i tak musimy się do niego zbliżyć. Jeżeli nie posiadamy buddy NNO warto PvP zacząć wirkiem, gdyż trująca ma długą animację. Jeżeli jest się bardzo blisko można ryzykować palec ale nie ma gwarancji, że trafimy. Co do wirka, działa jak tąpnięcie, najpierw dmg, później animacja.

Wariant drugi ( pvp w odległości ):
Jeżeli tak się zdarzy, że archer nam ucieknie i za daleko jest abyśmy szybko go złapali to wołamy konika i uciekamy... Dobrze teraz na poważnie. Jeżeli jest daleko i długo zajęłoby nam podejście to uciekamy jak najdalej, aby nie trafił nas trującą, wchodzimy LEKKO w zasięg skilli aby wyładował ognistą i powtarzalny co nie powinno nam w tej odległości zabrać więcej jak 1k. Następnie szybko podbiegamy ( zakładając że ma około 150 szybkości zaklęcia zostanie nam jakieś 5-6 sekund do czasu załadowania się trującej ) wir! Dlaczemu wir? A no dlatego że go odrzuci i zdezorienuje na chwilę, nie ucieknie nam jak chomik pod kanapę, przynajmniej nie tak szybko. Następnie hity, nie bijmy od razu palca gdyż jest ryzyku, że umknie nam i cała akcja będzie do śmieci. Hitami go zablokujemy i dopiero pakujemy palec wir hity itp aż padnie. Jeżeli mamy cosik na omdlenie ( 5-16% ) bijmy same hity, ponieważ wtedy ciężko mu będzie się ruszyć. Jeżeli wiemy że posiada NNo ostatnie zdanie wykreślamy. Więc: wir hity palec aż padnie. Rozproszenia nie warto używać.

EQ: Jak wspomniałem budda nno mile widziana abs na strzały, można cosik na omdlenie.

7. WP vs Ninja Dagger:
Szanse na wygraną porównywalne jak z surą BM, ale nic nie zakładam z góry.Ważne jest aby nie dać sobie wpakować kombosa skili ( wirek 2-3x, szybki chmura ). najlepiej zacząć wirkiem wtedy odrzucimy przeciwnika, gdy leży palec i dzida--->> daleko od wirka. Starajmy się nie wpaść pod sztylet pakując skille gdyż wtedy już praktycznie po nas.
Druga opcja jest taka: chmura ( trucie ) krycie --->> narazie ;* Wtedy warto patrzeć na mini mapę gdzie się wróg znajduje. Jedyne co nam zostaje to wirek i hity.

EQ: Sztylety, budda krytyk mile widziany i magia, gdyż chmura to skill magiczny.

8. WP vs Szaman Smok:
Ym... rozproszenie i tak:
- Weszło: Wiadomo chyba.. palec wir aż do końca.
- Nie weszło: Dzida i czekamy na 2 próbę aż wejdzie. Później jak wyżej. Istotne jest, aby pozbyć się błogo ponieważ ono baaardzo osłabia nasze hity.

EQ: Tarcza smoka ( na 80% nie mamy więc jakaś inna ) abs na magię i em zielona potka doda kopniaka.

9. WP vs Szaman Leczenie:
Czy warto używać rozproszenia? To zależy. Jeżeli wróg posiada wymaksowaną zwinkę M+ jak najbardziej warto jeżeli nie, cóż nie używamy go. Rozproszenie NIE zatrzymuje leczenia, szaman może regenerować swoje HP. Polecam złapać go na kombosa. Pod presją nie będzie mógł się leczyć.

EQ: Magia, Krytyk, jak wyżej tarcza smoka jeśli mamy.

1. Zakończenie:
Oczywiście każdy ma swój styl i nic nie będę nikomu narzucać, to ma tylko przedstawić moją wiedzę zdobytą podczas pojedynków nie tylko w polskiej wersji metina. Wszelkiego rodzaju wspomagacze: Dłonie krytyka, przebicia, obrona boga smoków, atak, życie, roski ułatwiają nam zabawę i mogą się przychylić do naszego zwycięstwa.

Poradnik na bieżąco edytuję uwzględniając uwagi użytkowników.

Mam nadzieję, że się przyda błędy proszę zgłaszać, będę edytował.

By, VanDerDevil


Mój świat- moje kredki.
Masz pytanie? Wygrałem coś? Chcesz porozmawiać o grze? Pisz na GG: 38486314

This post has been edited 9 times, last edit by "Mahrid" (Nov 5th 2011, 7:31pm) with the following reason: Literówki, staram się na bieżąco poprawiać.


2

Wednesday, September 7th 2011, 7:18pm

Tak jak napisales z BM jest ciezko, a nawet bardzo :)
75lvl+ z truta +6 um 16+ z KD do pvp+ abs na miecze, skille duszek P, sferka P, w miare defa i hp i taki sura WP jak ty napisales lezy w kilka sekund. A z daggerem to juz nie ma zadnych szans :) Wiec nie polecam za nic WP do pvp.

Ale ogólnie bardzo ci gratuluje za ten poradnik. Swietnie wszystko opisane, teraz milosnicy sury WP (do pvp) moga tu wejsc i poczytac jak najlepiej walczyc :)
Ocena: 9,5/10

3

Wednesday, September 7th 2011, 7:41pm

Poradnik na prawdę dobry:) Nie rozważyłeś tylko jednego wariantu i troche nie doceniłes rozproszenia jako skilla ofensywnego;p otóż warto podkreślić, że na rozpro nie działa ŻADEN abs (na magie rownież) a jezeli nasz rywal ma full abs na miecze co na 86+ bardzo często sie zdaza to może sie okazać, że rozpro bedzie zadawało najwieksze dmg z naszych skilli ^^

VanDerDevil

Intermediate

 • "VanDerDevil" started this thread

Posts: 77

Location: A com wpadniesz? ;d

Occupation: Student medycyny.

 • Send private message

4

Wednesday, September 7th 2011, 7:44pm

nie doceniłes rozproszenia jako skilla ofensywnego;p otóż warto podkreślić, że na rozpro nie działa ŻADEN abs (na magie rownież) a jezeli nasz rywal ma full abs na miecze co na 86+ bardzo często sie zdaza to może sie okazać, że rozpro bedzie zadawało najwieksze dmg z naszych skilli ^^


Dziękuję za przypomnienie, zaraz poprawię.


Mój świat- moje kredki.
Masz pytanie? Wygrałem coś? Chcesz porozmawiać o grze? Pisz na GG: 38486314

This post has been edited 1 times, last edit by "VanDerDevil" (Sep 7th 2011, 7:52pm)


Posts: 285

Location: TYmianek :*>Kalisz>Wielkopolskie

 • Send private message

5

Wednesday, September 7th 2011, 7:46pm

Ja bym proponował inną taktykę przeciwko szamanowi leczenie...
Rozpro, rozpro i jeszcze raz rozpro. Podczas tej chmurki nad jego głową gdy wejdzie szaman nie może się leczyć, więc gdy tylko się załaduje rzucamy rozpro, co daje nm brak możliwości leczenia. Reszta standard. Palec, wir i hity :)
" Jest wiele religii
ale wiara jest tylko jedna:

Miłość. Ok?
Miłość jest najważniejszą rzeczą w życiu
Właśnie tak!
"
Budi Baj Baj Bas Tajpan

VanDerDevil

Intermediate

 • "VanDerDevil" started this thread

Posts: 77

Location: A com wpadniesz? ;d

Occupation: Student medycyny.

 • Send private message

6

Wednesday, September 7th 2011, 7:51pm

UP
Z tego co wiem rozproszenie jak napisałem, nie zatrzymuje leczenia.


Mój świat- moje kredki.
Masz pytanie? Wygrałem coś? Chcesz porozmawiać o grze? Pisz na GG: 38486314

7

Wednesday, September 7th 2011, 8:06pm

Poradnik jak poradnik doczytalem do bm i powiem ze nie jest zly ale wyjadaczem to tez nie jestes. Napisałes ze polecasz nieb lzy jako kolczyki, a ja ci powiem ze polecam ebo. A dokładniej polecam odpalic ostrze na max incie a potem zakladac ebo ( preferowane z abs i 10 luda). Po odpaleniu ostrza na incie( nieb lzach) masz efekt jakbys trzymal kolczyki z nieb lez, a w rzeczywistosci masz ebo. Czyli zwiekszona sile i pz

. Jak slysze ze wp jest cienki w pvp to oczy mrużę na goscia ( dodam mam i wp i bm 90 +). Przede wszystkim rozpro to najlepszy skill z gry. Wyciaga do 8k ( omija wszystkie abs i obrone) co daje niezly nie omijalny dmg. Ma niezly zasieg szybko sie regeneruje. Ogolnie mentali to na samo rozpro mozna jechac. Ostrze wysysa zycie. Czyli im wiecej ciachasz tym dłuzej sie trzymasz. W skilach masz wbudowana przeszywe. Dorzucasz naszyjnik z nieb lez 9 troche przeszywy w reszcie eq kd peneter w trycie i pojazd hity ponad 2k po wzieciu wartosci z misji na 92,94. Ponadto wp korzysta z niemal kazdej statystyki i bonu w grze. Obojetnie czy trucie czy omdlenia czy kryt czy przeszywa ze wszystkiego robi najlepszy pożytek. Na fiolecie i ziel pocie nie jest wolniejszy od bodziaka. Oboje wyciagaja maxa. Co tu duzo pisac najbardziej wszechstrona postac. Napakowany rosami i is wp ( jak ma jeszcze farta na rozpro) jest masakrycznie silna postacią.
Sygnatura wycięta. Etincelle

VanDerDevil

Intermediate

 • "VanDerDevil" started this thread

Posts: 77

Location: A com wpadniesz? ;d

Occupation: Student medycyny.

 • Send private message

8

Thursday, September 8th 2011, 3:57pm

@Kroanen

Dodam Twoje spostrzeżenia do poradnika. Będę starał się wszystkie mądre rady w nim uwzględniać.


Mój świat- moje kredki.
Masz pytanie? Wygrałem coś? Chcesz porozmawiać o grze? Pisz na GG: 38486314

Myszorka

Moderator

Posts: 1,875

Location: Z zaskoczenia

 • Send private message

9

Thursday, September 8th 2011, 4:35pm

Noo więc w końcu udało się komuś z poradnikiem ^^
Temat podkleję, a autora proszę o uzupełnianie i poprawianie ewentualnych błędów :)

HouseMD

Master

Posts: 212

Location: Toruń

Occupation: Patentowany leń

 • Send private message

10

Thursday, September 8th 2011, 6:15pm

W skilach masz wbudowana przeszywe

z tego co mi wiadomo nie ma(ktoś tam testował).
fajny poradnik, przeczytałem cały.
Inteligencja to glupota


11

Thursday, September 8th 2011, 6:26pm

Fajnie ze sluchasz podpowiedzi innych. Wiec zeby nie pisac rzeczy oczywistych. Powiem o jeszcze jednej dobrej sztuczce. Otórz przy napakowanych na max postaciach na miecze. Dobrym pomyslem bedze odpalic ostrze na mieczu a bic z łapy. Moze wtedy nie mamy bonusu z naszygo pieknego tryta 9, jednak przeciwnik tez nie ma abs. Co suma sumarmum daje nam lepszy wynik. w ten sposob mozna z lapy skosic nie jednego absiarza. Zeby wygrac taka walke oczywiscie sami tez musimy byc odporni na przeciwnika. Jak tak nie jest to lepiej isc w przeszywe albo uciekac i podrzucac samo rozpro ( wtedy preferowany swięty). Dodam ze ostatnia rada nie wyjdzie z bodziakami i tak cie dorwą na miecz:).

Zas co do walki z bm. Trzymaj dystans dopóki rozpro nie wejdzie. Ono ma znacznie lepszy zasieg niz duch. Bm cie nie trafi. nie bój sie troszke pobiegac. Zreszta ja zawsze biegam z bm-kami, nawet jak sam walcze bm. Ty biegasz jemu duch zrzera mane, same korzysci. Sferka cie nie trafi za wolno sie rzuca to samo duchowy. Jedynie ma szanse mrocznym. Ale mrocznym zabierze mniej niz ty swoim rozpro ( jak masz rosy i full magia). W ten sposob na rzucanie mozna wygrac z bm jednak wymga to duzo uwagi. Polecam doczekac, az zdejmiesz ochronke i pojazd z bm na miecz + palec. Wpakowywuj cale kombo poza ostatnim odpychajacym uderzeniem, bedziesz mial go ciagle na mieczu. Tak jak pisalem wczesniej jak masz sporo przeszywy to bm jest twoj. Wal z miecza jak najwiecej odzyskasz wiecej zycia. Wirek mozna sobie darowac chyba ze na koniec na dobicie ( mniejwiecej wie sie kiedy koles ma pasc, jak sie liczy pz). Wszystko oczywiscie zalezy od eq jego abs itd. Jak ma malo to oczywiscie nie bój sie uzyc wirka. Bez ochronki jak nie ma abs, to jest palec wirek i koniec walki.
Sygnatura wycięta. Etincelle

This post has been edited 1 times, last edit by "Kroanen" (Sep 8th 2011, 6:40pm)


VanDerDevil

Intermediate

 • "VanDerDevil" started this thread

Posts: 77

Location: A com wpadniesz? ;d

Occupation: Student medycyny.

 • Send private message

12

Friday, September 9th 2011, 4:46pm

Aktualizacja poradnika: 09.09.2011 16:47

Zmiany:
- Porady co do prowadzenia walki zaznaczone cytatem ( użytkownik Kroanen ).
- Poprawiono literówki i błędy.


Mój świat- moje kredki.
Masz pytanie? Wygrałem coś? Chcesz porozmawiać o grze? Pisz na GG: 38486314

 • "xxxkl0rtxxx" has been banned

Posts: 321

Location: jestem taki glupi ?

 • Send private message

13

Saturday, September 10th 2011, 12:39am

Tak jak napisales z BM jest ciezko, a nawet bardzo :)
75lvl+ z truta +6 um 16+ z KD do pvp+ abs na miecze, skille duszek P, sferka P, w miare defa i hp i taki sura WP jak ty napisales lezy w kilka sekund. A z daggerem to juz nie ma zadnych szans :) Wiec nie polecam za nic WP do pvp.

Ale ogólnie bardzo ci gratuluje za ten poradnik. Swietnie wszystko opisane, teraz milosnicy sury WP (do pvp) moga tu wejsc i poczytac jak najlepiej walczyc :)
Ocena: 9,5/10


BM nie bije truta.. to tak jakbys bil z reki+ 16%,poniewaz truta nie ma obrazen magicznych :D
Sygnatura wycięta- Nees

Posts: 385

Location: Poznań

Occupation: Technik informatyk

 • Send private message

14

Sunday, September 11th 2011, 12:36am

Wszelkiego rodzaju wspomagacze: Dłonie krytyka, przebicia, obrona boga smoków, atak, życie, roski ułatwiają nam zabawę i mogą się przychylić do naszego zwycięstwa.

wg mnie nie jest to zbyt uczciwe w pvp, ale na wojenki jak najabardziej... Poradnik spoko :)

Dragon 90+ lv OFF
Weapon 92+, 75 lv OFF

VanDerDevil

Intermediate

 • "VanDerDevil" started this thread

Posts: 77

Location: A com wpadniesz? ;d

Occupation: Student medycyny.

 • Send private message

15

Sunday, September 11th 2011, 9:14am

To już kto czego używa leży w jego interesie. Osobiście uważam że używanie tego typu wspomagaczy nie powinno być brane jako oszustwo, mam to używam ( oczywiście nie piszę o czer i nieb potach ;P ) Prosty przykład, ile można mieć abs na broń? Liczymy: Miecze, 2ręka sztylety ( 15 buty 15 naszyjnik 15 kolce 15 zbroja = 60%, na strzały można mieć 65%, a na magię którą posługuje się BM, jedna z lepszych postaci w PvP? 20% w stalce+9, 15% bransoleta 15% hełm = 50%. Między innymi dlatego jest np zielona roska aby PvP było w miarę wyrównane ( ~60% abs na ~ 60% abs ). Na archera można mieć 65%, o 5% więcej ale wyrównuje się to, że np zrobienie osobnego eq ( bo nie wierzę aby ktoś własnoręcznie wbił 4x15% abs w np. kolce ) jest czasochłonne i trudne.

Się rozpisałem ;P Takie moje zdanie na ten temat.


Mój świat- moje kredki.
Masz pytanie? Wygrałem coś? Chcesz porozmawiać o grze? Pisz na GG: 38486314

16

Wednesday, September 21st 2011, 4:16pm4. WP vs BM:
Ujmę to tak: Z dobrym BM ciężko wygrać. Polecam zaopatrzyć się w zielone roski. I teraz tak:
W 50% zacznie PvP sferką, postarajmy się uciec, choć zasięg sferki jest długi jeśli nam to się uda rozproszenie i hity+ palec. Nie polecam używać wirka, chyba że nasze hity są bardzo słabe ponieważ duch nas męczy cały czas a wirek odpycha go od nas i tracimy cenny czas lepiej mieć go przy sobie pakując tylko palec. Teraz: JEŻELI ktoś ma dobre wyczucie może użyć wirka kiedy Bm będzie chciał uderzyć ogniste, ale szansa na powodzenie tego tj wyczucie i odrzucenie wynosi około 6-9%.

Kolejna taktyka podsunięta przez użytkownika:

Zaś co do walki z bm. Trzymaj dystans dopóki rozpro nie wejdzie. Ono ma znacznie lepszy zasięg niż duch. Bm cie nie trafi. nie bój się troszkę pobiegać. Zresztą ja zawsze biegam z bm-kami, nawet jak sam walczę bm. Ty biegasz jemu duch zżera manę, same korzyści. Sferka cie nie trafi za wolno się rzuca to samo duchowy. Jedynie ma szanse mrocznym. Ale mrocznym zabierze mniej niż ty swoim rozpro ( jak masz rosy i full magia). W ten sposób na rzucanie można wygrać z bm jednak wymaga to dużo uwagi. Polecam doczekać, aż zdejmiesz ochronkę i pojazd z bm na miecz + palec. Wpakuj cale kombo poza ostatnim odpychającym uderzeniem, będziesz miał go ciągle na mieczu. Tak jak pisałem wcześniej jak masz sporo przeszywy to bm jest twój. Wal z miecza jak najwięcej odzyskasz więcej życia. Wirek można sobie darować chyba ze na koniec na dobicie ( mniej więcej wie się kiedy koleś ma paść, jak się liczy pz). Wszystko oczywiście zależy od eq jego abs itd. Jak ma mało to oczywiście nie bój się użyć wirka. Bez ochronki jak nie ma abs, to jest palec wirek i koniec walki.Z jednej strony polecasz walkę na dystans dopóki nie zdejmiesz ochronki rozproszeniem a później podjazd do BMa na miecz + palec. A sądzisz, że BM będzie ciągle stał w miejscu? Jeśli ty na początku będziesz grać na dystans to BM nie może robić tego przez całą walkę i atakować 3 skillami na odległość? Wygląda to tak, decyzja co do walki na dystans jak i walki na odległość miecza zależy tylko od Ciebie a przeciwnik nie ma nic do gadania. Coś za bardzo przekoloryzowany ten poradnik...

Posts: 260

Location: WuWuA

Occupation: spalam tłuszcz !

 • Send private message

17

Wednesday, September 21st 2011, 7:01pm

Masz racje- wp-ki sa to koxy w pvp dopiero na 86 lv+. Kiedys Wp-ki z gildii Fullofhate (s.21) robili sobie pvp z wojami. W wiekszosci przypadkow Wp wygrywal :phatgrin:
s 22

Gruza MENTAL 80 lvl

GG : 44572620

18

Thursday, September 22nd 2011, 1:35am

Z jednej strony polecasz walkę na dystans dopóki nie zdejmiesz ochronki rozproszeniem a później podjazd do BMa na miecz + palec. A sądzisz, że BM będzie ciągle stał w miejscu? Jeśli ty na początku będziesz grać na dystans to BM nie może robić tego przez całą walkę i atakować 3 skillami na odległość? Wygląda to tak, decyzja co do walki na dystans jak i walki na odległość miecza zależy tylko od Ciebie a przeciwnik nie ma nic do gadania. Coś za bardzo przekoloryzowany ten poradnik...


Dla mnie bm to se moze nawet probowac latac. ( przypomne moja glowna postac to bm 90+). Własnie tak jak piszesz bm nie moze uciekac przez cala walke poniewaz jak sie dostanie raz na miecz, a nie jest to takie trudne to juz sie z niego nie wydostanie. Rozpro ponadto jest szybszym skilem o dobrym zasiegu. W praktyce wyglada to tak ze naciskasz rozpro i odrazu masz dmg a grafika machania lapa jest później. Podobnie dziala skill hellera ma szybka reakcje dmg ( tzn najpierw trafia a potem jest animacja jak podnosi rece i blyskawice z nieba leca) Podobnie szybko wali ogniste u bm. Zas skile duchowy cios, mroczne i sferka maja to do siebie, ze maja najpierw animacje potem dmg. Z tego wszystkiego najszybsze dmg ma mroczne i to własnie nim da sie trafic.. Tak wiec mistrzu wp moze sobie swobodnie biegac i rzucac sie z bm "kulkami". Nawet jesli ten drugi go trafi to na abs zada mniej niz rozpro ktore omija abs.

Inna sprawa bm moze bys bezczelny i biec prosto na ciebie skracajac tak dystans ze nie dbiegniesz od niego. Wiadomo ty rzucasz rozpro on nic nie rzuca chce ranic tylko duszkiem, badz z miecza nawala, nie wiem co jeszcze. Wtedy sprawa prosta, jak sam podchodzi pod miecz to czemu nie posiekac.

Nie wiem czy masz swiadomosc. Ale dmg np duchowego ciosu na P bma 90 lvl, po oddanych notatkach, na neutralnym terenie, gdzie bm ma jakies 30 na luda, swiety 9, int powyzej 120, zr powyzej 100. Mozna sprowadzic do 700- 800. Mowie o woju, wp. bm ma jeszcze ochronke dodatkowo. W tym momencie to przeszywa i ciosy z miecza rzadza a tu nie sposob wygac z wp, ktory odzyskuje czesc hp za kazdym uderzeniem.
Sygnatura wycięta. Etincelle

This post has been edited 2 times, last edit by "Kroanen" (Nov 22nd 2011, 12:54pm)


VanDerDevil

Intermediate

 • "VanDerDevil" started this thread

Posts: 77

Location: A com wpadniesz? ;d

Occupation: Student medycyny.

 • Send private message

19

Friday, October 7th 2011, 4:36pm

Dalsza część poradnika.

Witam. Jako iż na bieżąco aktualizuję poradnik, pewne życzy się nie zmieściły dlatego doklejam edytowany wątek tutaj. Jeżeli jest taka możliwość proszę moderatora i podklejenie tego posta pod poradnikiem.

6. WP vs Ninja Archer:
Zacznę od tego, że rozproszenie możemy tutaj wywalić. Bez ABS na strzały nawet się nie zabierać.

Wariant pierwszy ( archer blisko nas ):
PvP jest proste: palec wir i nacieramy hitami aż do czasu naładowania się skilla. Warto cosik na omdlenie, może uda się zablokować skilla. Nie warto uciekać ( samemu, chyba że: patrz wariant drugi ) ponieważ zasięg skilli jest długi a żeby zaatakować i tak musimy się do niego zbliżyć. Jeżeli nie posiadamy buddy NNO warto PvP zacząć wirkiem, gdyż trująca ma długą animację. Jeżeli jest się bardzo blisko można ryzykować palec ale nie ma gwarancji, że trafimy. Co do wirka, działa jak tąpnięcie, najpierw dmg, później animacja.

Wariant drugi ( pvp w odległości ):
Jeżeli tak się zdarzy, że archer nam ucieknie i za daleko jest abyśmy szybko go złapali to wołamy konika i uciekamy... Dobrze teraz na poważnie. Jeżeli jest daleko i długo zajęłoby nam podejście to uciekamy jak najdalej, aby nie trafił nas trującą, wchodzimy LEKKO w zasięg skilli aby wyładował ognistą i powtarzalny co nie powinno nam w tej odległości zabrać więcej jak 1k. Następnie szybko podbiegamy ( zakładając że ma około 150 szybkości zaklęcia zostanie nam jakieś 5-6 sekund do czasu załadowania się trującej ) wir! Dlaczemu wir? A no dlatego że go odrzuci i zdezorienuje na chwilę, nie ucieknie nam jak chomik pod kanapę, przynajmniej nie tak szybko. Następnie hity, nie bijmy od razu palca gdyż jest ryzyku, że umknie nam i cała akcja będzie do śmieci. Hitami go zablokujemy i dopiero pakujemy palec wir hity itp aż padnie. Jeżeli mamy cosik na omdlenie ( 5-16% ) bijmy same hity, ponieważ wtedy ciężko mu będzie się ruszyć. Jeżeli wiemy że posiada NNo ostatnie zdanie wykreślamy. Więc: wir hity palec aż padnie. Rozproszenia nie warto używać.

EQ: Jak wspomniałem budda nno mile widziana abs na strzały, można cosik na omdlenie.


Mój świat- moje kredki.
Masz pytanie? Wygrałem coś? Chcesz porozmawiać o grze? Pisz na GG: 38486314

lordsith3

Intermediate

 • "lordsith3" has been banned

Posts: 105

Location: Warszawa

Occupation: Nauczyciel

 • Send private message

20

Saturday, November 5th 2011, 5:30pm

2. WP vs Wojownik Body:
Maszynka do szycia. Priorytetem jest usunięcie mu aury i berserka. Proponuję PvP zaczynać w pewnej odległości od rozproszenia i teraz 2 alternatywy:
- Siadło rozproszenie: Świetnie, mimo to wyskakuje do nas z szarżą. Uderzamy wirem i mamy około 13% szans, że go odrzuci i nie zdąży uderzyć nam następnego skilla tj prawdopodobnie wiru. Pakujemy palec ( ważne: bijemy hitami i używamy TYLKO palca i wirka, rozproszenie jest zbyteczne ponieważ efekty zostały już usunięte. ) następnie wir, hity palec i powinno się pvp zakończyć.
- Nie weszło rozproszenie: To nic... Wir palec hity ( najlepiej podstawowe kombo ) w momencie gdy go odrzuci odbiegamy kawałek rozproszenie i teraz bez względu na rezultat pakujemy palec i wirek.
WAŻNE: Nie dajcie się złapać na kombosa, w przeciwnym razie będzie po was.

EQ: Standard: ABS na miecze, 2ręczną ( może się zdarzyć body ze złodziejem/partą) Sokoła NNO oczywiście. W PvP polecam tak: Odpalać ostrze w eq full inta ( tarcza 12 kolce z łez+9, perłowy naszyjnik+3 2x ze slotami ) i przerzucać się na ebonki. Ebo ze slotami tj około 2k hp i o ile się nie mylę 17 pkt siły, więc ona przynajmniej częściowo nadrobi straty w incie. HP minimum 12k, nie warto schodzić niżej ponieważ może być ciężko.

Głupota!!! Zapomniałeś dodać że rozproszenie ma najdłuższą animacje ze wszystkich skili ty dasz rozpro a woj cie walnie szarzą i nie da ci odejść na dystans.W trakcie rzacania rozpro istnieje duża szansa na to że nno u ciebie siądze i przegrałeś.Po 2 jeśli nno nie siądze to zanim mu zdejmiesz walnie cie szarzą 100% mocy dopiero 3stronne bez aury.Ty jak napisałeś dasz wira nie bijąc palcem odepchniesz go świetnie bo już palca nie dasz a on cie wirem może hitać bo za tobą sie pojawi,mając rozpro niemasz zbroi def i odbicia lub strachu zjedzie cie bez aury jak psa jemu szarza sie załaduje ponownie i padasz.
2 taktyka rozpro nie weszło dajesz wir nonsens jak dasz wira to go odepchniesz i jak go walniesz palcem nie trafisz go tyle ci powiem.Wojek może uciec i zaczekać na 2 serie. nie dajcie sie złapać na kombosa to żałosna uwaga bodemu nie rzuca sie rozpro chyba że berka nie włączył bo tak to -25% abs ja go hitne 3k przy jego full abs a on mnie 500 z przeszywą z czego polowa odbitych będzie.Ja rozpro niemam na m i bez skili kłade 90+ bodych.Pozostałe poradniki dotyczących klas są głupotą. Niechce mi sie komentować

1 user apart from you is browsing this thread:

1 guests