You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Oficjalne Forum Metin2.pl. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

Mund

Yakkosan - Piechur

• "Mund" started this thread

Occupation: Pracownik e621.net

• Send private message

1

Wednesday, August 17th 2011, 5:06pm

Poradnik: Szaman Smok (pvm)

Witam wielu z was pewnie zastanawiało się jak expić Szamanem bez buff'owania komuś np na BO czy też V2. Jeżeli ktoś się uzbroi w wolny czas oraz dobre eq powinno dać radę:
1. Ekwipunek na mniejsze lvl'e (1-35)
No więc zaczynamy od początku musimy załączyć:
*Błękitna szata +6/+9 jeżeli jest +9 może być bez kd wystarczy spokojnie do 18 - 26lvl
*Miłosa szata+6/+9 z kd defa+3/4 oraz uchylki +3/4 można zaopatrzyć się w dodatkowe +500/+1500 pż powinno starczyć na jakiś czas.
*Antyczny dzwon+9 (+15sr.) z kd potwora +3/4 oraz kd krytyka +3/4 przyda się + dodatkowo nasze buffy zwiększą +x%? na ataki krytyczne.
*Srebrna branza+9 robimy (można zapełnić 3:3 slot) jakiś bon np. na orki się przyda do doliny.
*Rodzaj naszyjnika narazie nie jest ważny starczy jakiś z max pż + 500-1500
*Pięciokątna+9 przyda się NNO ale nie koniecznie jak ktoś ma szanse kupienia z NNO to śmiało można kupić - ponieważ tłukąc z boja spot (szczególnie orków) mogą omdleć.
*Buty obojętnie byle max pż +500 do 1500
Dodaktowe informację:
Na 35lvl robimy obowiązkowo boja przyda sie na BO oraz później w V2.
Rozwój skili?
- pomoc smoka
- błogosławieństwo
- skowyt = przyda się do rozbijania (oraz ratunku) dużej ilości mobów.
- Strzelak
- Odbicie/Talizman
Gdzie expimy od 1 - 35?
Standardowo: m1 (do 20 lvl)
M2 dzikusy (do 30lvl)
M2 generały/orki w dolinie (od 31lvl)

2. Dalsze losy szamana (36 - 61)
Ekwipunek:
*Musimy zaopatrzyć się w Szatę Słońca +6/+9 z kd defa+4 oraz kd uchylki+4 - max pż+1000/1500
*Moralkę lub Baronke +9 z kd defa+4 i uchylki+4 (max pż + 1000/2000)
*Srebrną możemy już sprzedać dołożyć trochę i zakupić Branze z białego złota+9 3:3 slot > przyda się coś na mistyków (chodzi głównie o świątynie)
*Możemy kupić Ametystowy +9 z max pż +1000/1500/2000 3:3 slot bony? Krytyk +10% i to chyba na tyle.
*Koniecznie ebonki+9 3:3 sloty ABS na trucie przyda się do V1/V2
*Jeżeli chodzi o tarcze może zostać pięciokątna lub kupić okrągła+9 z NNO (możemy kupić tarcze na 61lvl +9)
*Jeżeli chodzi o buty to ekstazyjne lub Feniksa+9 z max pż +1000/2000
Gdzie expić?
Dolina Orków (BO) +36lvl do 48lvl
Światynia/V1 +49lvl do 61lvl
(możemy próbować od +60lvl swoich sił w v2)
Dodadkowe informację:
Musimy zrobić militara +50lvl ratuję on często sytuacje w V2

3. Profesjonalny szaman +75lvl (62 - 75)
Ekwipunek:
*Baronka nam wystarczy na jakiś czas - stal dla szamana +0 do +9 możemy kupic tak od 70lvl (+9) z kd defa+4 uchylki+4 speeda+4 max pż 1000-1500-2000
*BROŃ - bambusek+9 sr(+20) idealny do expa z kd potwora+4 powtórki+4 i krytyka+4 (na grote zabieramy bambuska z +10% na diabły i trucie też można)
*Amestyt może zostać (naszyjnik)
*Kolce z łez+9 na diabły +20% się przyda do groty
*Tarcze mogą zostać (polecam kupić na 61lvl +9 z NNO na grotę )
*Buty zostawiamy takie jakie były (lub robimy "nowe" buty Euforii +9)
Skile powoli zaczynamy wbijać na P - pomogą nam w V2 oraz w grocie
Gdzie expić?
V2 62-75lvl (można też iść dropić w red lesie stalki czy też bić metiny z pomocą innych ludzi :D - łatwy zarobek)
od 75lvl szykujemy się na grote czyli zbieramy eq z +x%? na diabły.

4. Szaman vs Grota
Ekwipunek:
Robimy w ten sposób żeby mieć jak najwięcej +x% na diabły oraz regeneracje PŻ przyda się do rozbijania dużych grup - oczywiście skile MUS na P. Pomoc smoka wzmocni nam nasze ataki krytyczne (w eq może znaleźć się dodaktowy INT)! Możemy również zakupić p.expa z IS lvl szybko wpadnie.

To tyle jeżeli chodzi o expienie szamanem smokiem :)
Mam nadzieję że komuś się to przyda ^^
Pozdrawiam

Occupation: 2 linia

• Send private message

2

Wednesday, August 17th 2011, 5:58pm

Jak dla mnie poradnik zbyt dobry nie jest. Jesli chodzi o miejsca expa taki temat juz jest i kazdy zapyta. A co mi sie nie podoba napisales tutaj praktycznie porady dla kogos kto juz mial duzo do czynienia w metin2 bo poczatkowy gracz takiego eq jak ty wypisales na 100% nie bedzie miec. Jakie np ma szanse wykuc srebrna+9 itp czy zbr+9. A jak jest dla doswiadczonych graczy to oni juz doskonale wiedza w co musza zaopatrzyc swojego szamana. Jesli chodzi o build to ciezko bezdie wbic 35lv poczatkujacym gracza bez zadnego ofa. Wiec ja bym dal inny build ale coz twoja wola. Jak dla mnie poradnik bezuzyteczny bo wszystkie te info mozna na forum znalezc. I jest tytulowany do graczy juz zaawansowanych ktorzy beda mieli sporo kasy na eq. Trzeba napisac jakis porzadny poradnik dla malych lv bo takie najczescien tu zagladaja.

3

Wednesday, August 17th 2011, 6:04pm

Ciekawe ktorego szamana robionego od 0 bedzie stac na takie eq :)
Poradnik do bani :thumbdown:
PROFIL NIEAKTUALNY

Nowe konto : PozdroEle

Mund

Yakkosan - Piechur

• Send private message

4

Wednesday, August 17th 2011, 6:08pm

Kto powiedział że musisz akurat stosowac ten mój poradnik - napisałem go z nudów po prawdzie ^^ - po za tym nikt nie mówi że instlujesz metka i zaczynasz grać na szamanem - lepiej wpierw zagrać np wojem dobić lvl sprzedać eq -wydropić coś i dopiero zacząć grę. Po za tym nigdzie nie jest uwzględnione że musisz grać tak na RAZ szamanem :)

5

Wednesday, August 17th 2011, 6:11pm

*Antyczny dzwon+9 (+15sr.) z kd potwora +3/4 oraz kd krytyka +3/4 przyda się + dodatkowo nasze buffy zwiększą +x%? na ataki krytyczne.
nie rozumiem? kd kryta ma zwiększyć nam % w buffach? bzdura, chyba, że to miało mieć inny przekaz.
moim zdaniem powinny być wypisane inne buildy, ten co wymieniłeś nie jest dobry do samodzielnego expienia.
na dodatek śmieszy mnie też 3 punkt (profesjonalny szaman) co jak co, ale stalki czy bambusa +9 każdy mieć nie będzie - PL to nie priv.
w ogóle trochę zabawnie przedstawione jest to jakie eq trzeba lub powinno się mieć, tak jak pan UP wspomniał, początkowy gracz nie będzie miał wystarczających funduszy by zakupić sobie eq +9 ;/
ja gram bardzo długo w metka, "czegoś" się tam dorobiłam, ale nawet mnie nie stać na niektóre itemki, które zostały tu wymienione, a przecież ze słabszym eq można expić samemu, niż tym co jest tutaj wymieniony.
moim zdaniem poradnik niezbyt dobry, ale to tylko moje zdanie, pozdrawiam ;).

• Send private message

6

Wednesday, August 17th 2011, 6:14pm

A wiec napisz na samym poczatku lub w temacie ze to jest juz dla zaawansowanych. Ale tacy gracze juz raczej wiedza gdzie co i jak? :)

Mund

Yakkosan - Piechur

• Send private message

7

Wednesday, August 17th 2011, 6:14pm

na dodatek śmieszy mnie też 3 punkt (profesjonalny szaman) co jak co, ale stalki czy bambusa +9 każdy mieć nie będzie - PL to nie priv.

Dziwne że ja znam szamanów posiadających stalki+9 i bambusy :dead:

8

Wednesday, August 17th 2011, 6:18pm

przeczytałeś uważnie? napisałam, że każdy mieć nie będzie, a nie, że nikt nie ma. jest pewna różnica, prawda? ;) ja też znam, przeważnie są to lvle podchodzące blisko 85lvl'u.

• Send private message

9

Wednesday, August 17th 2011, 6:22pm

Ja mam wrazenie tez ze poradnik napisany od niechcenia taki napewno nie zostanie podklejony. Musisz wlozyc troche wiecej pracy w to co robisz i moze wtedy jakis ladny poradnik wyjdzie bo na szybkiego nic dobrego nie napiszesz i nie zrobisz :P Taki poradnik tez jestem w stanie napisac w 20 minut wypisac eq od +6-9 1 build i tyle zapomniales takze jak rozdawac staty. Oraz nic nie napisales o dropieniu ktory jest tez czescia pvm

10

Wednesday, August 17th 2011, 8:17pm

Gdzie expimy od 1 - 35?
Standardowo: m1 (do 20 lvl)
M2 dzikusy (do 30lvl)
M2 generały/orki w dolinie (od 31lvl)

Gdybym mial expić tam gdzie każesz to bym chyba zrezygnował po drugim dniu gry.
W m1 szamanem to max do 10lv pozniej tylko zaprzysiezone i dzikusy.
A +30 lub ci co maja slabsze eq to tylko BO a nie orki. zasnąć idzie gdy na takim lv mam dostawać 1% za spot

skyy

Yakkosan - Piechur

Occupation: syn

• Send private message

11

Thursday, August 18th 2011, 9:25am

Nie wiem po co powstał taki poradnik, chyba zainspirowałeś się takimi durnotami z działu od Wojownika czy podobnej strony.
Jest tego ogrom w Naszym kręgu mocy szamanków , więc nie potrzebnie sie rozpisywałeś co, gdzie, kiedy, jak, z czym.
Masz + za stracenie czasu :love:

Mund

Yakkosan - Piechur

• Send private message

12

Thursday, August 18th 2011, 12:39pm

MATKO.. dobra wiem że źle poprawie to kiedyś ...
Nie musicie mi o tym spamić !

13

Thursday, August 18th 2011, 3:07pm

jak to pisałeś to powinieneś się liczyć z krytyką z naszej strony, ale ok. chyba lepiej, że Ci mówimy co źle zrobiłeś, następnym razem nie popełnisz już tych samych błędów.

Mund

Yakkosan - Piechur

• Send private message

14

Thursday, August 18th 2011, 3:15pm

Nie no ok. Ale nie tyle postów na ten sam temat -.-
Zapraszam do NOWEGO TEMATU - ulepszonego nie popełniam już takich błędów

Etincelle

Administrator Forum

Occupation: Wiedźminka

• Send private message

15

Friday, August 19th 2011, 8:34am

Skoro jest nowa wersja poradnika, to zamykam tę.
Kontakt: PW
lub Support.

Prezentacja:
Neurotyczna socjopatka

<--- by Yuichi <3