You are not logged in.

Portal
       Kanał IRC
       Support
       Ekipa Metin2.pl
       Wiki
Co w grze?
Co na forum?
Facebook: Metin2 Wiki:

MrCarrot

Intermediate

• "MrCarrot" started this thread

Occupation: Uczeń

• Send private message

1

Saturday, July 4th 2009, 11:47pm

Ninja Dagger - Buildy. PORADNIK.

Witam. Posty na forum typu: "Jak rozłożyć skille" "zainspirowały" mnie do stworzenia poradnika na temat buildów ninji dagger ;). Wymienię te buildy, które według mojej opinie zasługują na uwagę.

1.Zasadzka ---> Wirujący Sztylet ---> Szybki Atak ---> Trująca Chmura ---> Krycie się.

Tzw. build klasyczny. Większość ninji dagger go stosuje. Wiadomo z resztą dlaczego. Łatwo się z takim buildem expi, PvP też jest niezłe. Jedyne co w tym buildzie jest dość wyraźnym minusem to ceny KU (powiedzmy, że na nowych serwerach to nie jest tak odczuwalne, ale na starszych już tak). Lecimy po kolei od najdroższej umiejętności. Podsumowanie:
+Dobry Exp
+Dość dobre PvP

-Ceny KU (nie zrobimy tak szybko Zasadzki na G jak chociażby Trująca Chmurkę)
-Zero jakiejkolwiek oryginalności gdyż wiele osób go stosuje.

2. Zasadzka ---> Wirujący Sztylet ---> Trująca Chmura ---> Szybki Atak ---> Krycie się.

To praktycznie to samo co z buildem numer jeden. Tylko szybki atak zamienił się miejscem z trująca chmurką. Ten build jest robiony bardziej pod PvP niż exp, chociaż będzie się expiło podobnie jak w buildzie numer jeden ;). Jest prawie tak samo często stosowany jak ten pierwszy. Coraz więcej w Metinie znajduje się "wyznawców" trującej chmurki.

Podsumowanie:
+Dobre PvP
+Dość dobry exp

-Znowu ceny KU nie są super zadowalające chociaż TROCHĘ tańsze niż w buildzie numer jeden ;).
-Znowu brak oryginalności ;).

3.Zasadzka ---> Szybki Atak ---> Trująca Chmura ---> Wirujący Sztylet ---> Krycie się

Build dość dziwny, gdyż tak chwalony Wirujący Sztylet jest dopiero na 4 miejscu. Na początku ukazuje on dobry exp (Zasadzka i Szybki Atak są świetne do expa) a potem powoli zaczyna wchodzić PvP. Chociaż szczerze Wam powiem, że tego buildu nigdy bym sam nie stosował. Chyba bym się nie odważył ;). Ceny KU dobre, jedynie Zasadzka jako tako, ale Szybki i Chmurka to jedne z tańszych KU ;).

Podsumowanie:
+Dość dobry exp
+Dość dobre PvP (dość, gdyż Wirujący Sztylet w PvP jest nieoceniony)
+Tanie KU
+Oryginalność w buildzie :D.

-Exp będzie dość dobry, da się rade bez wirującego.
-PvP też nie będzie jakieś "pro elo elo".

4.Trująca Chmura ---> Zasadzka ---> Wirujący Sztylet ---> Szybki Atak ---> Krycie Się.
Build przedziwny. W nim skupia się na zrobieniu jak najszybciej tak oczekiwanego "G" gdyż ceny Trującej Chmurki są wręcz śmieszne ;) Na początku nie będzie nam się jakoś świetnie expiło. PvP też będzie takie sobie. Ogólnie nie polecam tego buildu, chyba, że ma się świetne EQ.

Podsumowanie:
+Szybka możliwość wbicia skilla na "G"
+Oryginalność w wyborze umiejętności

-Marny exp na początku
-PvP także mizerne

5. Zasadzka ---> Krycie Się ---> Trująca Chmurka/Wirujący Sztylet ---> Szybki Atak
No to build typowo pod PvP. Po wbiciu trzeciej Emki taktyka jest prosta - zatruć przeciwnika, schować się i wkleić mu gigantyczne DMG z Zasadzki. Rozdanie raczej dla ludzi, których exp nie obchodzi, bo z Kryciem to nie jest takie proste. Raczej robią go ludzie, którzy mają inne postaci i chcą się zabawić w PvP daggerem ;).

+Świetne PvP
+Szybkie wbicie skilli na G (Krycie Się i jeśli wybierzecie Chmurkę).
+Oryginalność w buldzie

-Beznadziejny Exp

6. Zasadzka ---> Szybki Atak ---> Wirujący Sztylet ---> Trująca Chmurka ---> Krycie się
Build nastawiony głownie na exp. Szybki Atak jako drugi skill idealnie się do tego nadaje. Ceny KU tej umiejętności powinny zadowalać każdego, kto chce go zrobić na "G". Build też w miarę często stosowany, lecz na początku PvP nie zachwyca :).

+Dobry exp
+Dość tanie KU na początek
+Jako taka oryginalność w buildzie
+Później wszystko się powoli forumuje czyt. exp, PvP.

-Na początku niezbyt zachwycające PvP
-Exp może i będzie dobry, ale do trzeciej Emki możemy trochę odczuć brak Wirującego ;)

Statystyki

1. 2:1 Zręczność Witalność

Najlepsze rozdanie statystyk dla Ninji. Zręczność dodaje DMG do skilli i te SupEr Uniki :D. A Witalność poprawia naszą obronę i daje nam punkty PŻ. Po wymaxowaniu zręczności można iść FULL WIT lub 2:1 WIT STR lub jeszcze 2:1 STR WIT. Ja polecam ten drugi, gdyż siła też jest bardzo ważna, gdyż doda nam siłę ataku ze zwykłego machania sztyletami.

2. 2:1 Witalność Zręczność

Ten build daje nam dużo obrony i PŻ, ale tym samym odejmuje nam trochę ze siły skill do wymaxowania obu statystyk. Po zrobieniu witalności na max zaleca się robienie FULL Zręczność. Innej opcji tutaj raczej nie przewiduję. Zręczność to podstawa.

3. 2:1 Str Wit

No tutaj będzie naprawdę gorzej w expie. Nie będziemy mięli uników co bardzo ułatwia grę ninją. Będziemy uderzali mnie z umiejętności, lecz nasze machania sztyletami będą silnejsze. Po wymaxowaniu siły pozostaje już raczej iść FULL WIT lub 2:1 WIT ZRĘ. Build dobry do expa z konia ;).

4. 2:1 Wit Str

Sądzę, że ten build jest beznadziejny dla ninji. Nie będzie ani mocnych skilli, ani super zadowalającego ataku ze sztyletów. Pozostanie nam tylko obrona i PŻ, ale to nie jest najważniejsze w ninji.

5. 2:1 Zrę Str / Str Zrę

Ohoho. Ten build to istna kosiara do PvP i do expa (jeśli oczywiście będzie nas stać na super EQ i dużą ilość PŻ w bonach, bo inaczej to tragedia). Osiągniemy kosmiczne DMG tym buildem, ale ogólnie nie poleca się go graczą.

Mam nadzieję, że chociaż trochę rozjaśniłem budowę Ninji Dagger i nasze piękne forum przestanie być zalewane tematami o buildy ;).

This post has been edited 15 times, last edit by "MrCarrot" (Jul 5th 2009, 10:21am)

2

Sunday, July 5th 2009, 12:07am

Jak mam Oceiac to w skali od 1 do 10 to 5
Wcale nie jest przejzycjie wsztstko na kupie ..Ale Gz za dobre chenci

MrCarrot

Intermediate

• Send private message

3

Sunday, July 5th 2009, 12:08am

Jeśli chodzi o wizualność to da się to zaraz zmienić :D. Teraz widać - oddzieliłem statystyki od umiejętności :D.

This post has been edited 1 times, last edit by "MrCarrot" (Jul 5th 2009, 12:14am)

Neoo22

Ban Stały

• "Neoo22" has been banned

• Send private message

4

Sunday, July 5th 2009, 12:59am

Wszystko nice tylko 1 i 2 przy skilach są identyczne :P Miało być chyba przy dwójce trująca zamiast szybkiego.
Ja jade buildem 2str:1vit i jestem orginalny :D Bardzo dobrze mi się gra po wymaxowaniu Str daje 2wit:1zr ;P

"Metin2.Pl Wersja Demo
Las wykarczowali nie ma gdzie expic
Atlantydę dają za rok w grudniu"
by FuBu :hail:
FuBu jest GIT!!

5

Sunday, July 5th 2009, 6:57am

Ja bym dopisał że build 2siła:1wit jest dobry do expa z bojowca, bo po co nam wtedy duzy dmg ze skilli jeżeli walimy tylko sztyletami. Koń dodaje duzo zręczności to bloki są nie naganne.

MrCarrot

Intermediate

• Send private message

6

Sunday, July 5th 2009, 7:34pm

Wypowiadać się, może jeszcze jakieś poprawki muszę nanieść? :].

7

Monday, July 20th 2009, 9:32am

Może porada mam:
zaszadzka m2 , krycie 5 , reszta po 1 (26lvl)
po kryciu dodam w wirujący
Mam 35 WIT - 51 ZR Możę ktoś podpowie w co dawać? Coś zmienić ze skilami? czy kozy z SR czy UM

8

Monday, July 20th 2009, 9:57am

Może porada mam:
zaszadzka m2 , krycie 5 , reszta po 1 (26lvl)
po kryciu dodam w wirujący
Mam 35 WIT - 51 ZR Możę ktoś podpowie w co dawać? Coś zmienić ze skilami? czy kozy z SR czy UM
jako 2 skill bierzesz krycie? Polecam wirek lub szybki. Z samym kryciem ciezko ci bedzie lvle wbijac. Oj raczej bardzo ciezko :P:
Kozy raczej z um. Ty dagger :) staty moze nie idealnie 2 zr 1 wit ale na moje dobrze jest
nick: Magdalens
profesja: :ninja: Dagger :thumbsup:
lvl: 46+
królestwo: :chunjo:
:5: Astral 8)

gildia: ArmiaZelkow :thumbsup:

9

Monday, July 20th 2009, 10:00am

to u mnie było inaczej
Wirujący->szybki atak->zasadzka-> chmurka - to po kolei na maksa jak wymaksuję chmurkę dopiero dam w krycie na maksa
no i zręczność z witalnością na maksa potem siła
aktualnie mam 70lev i jest dobrze

10

Monday, July 20th 2009, 10:09am

;f A można staty na maxa? Jak tak to ile to max?:)

11

Monday, July 20th 2009, 10:11am

max statow to 90 pkt ;)
nick: Magdalens
profesja: :ninja: Dagger :thumbsup:
lvl: 46+
królestwo: :chunjo:
:5: Astral 8)

gildia: ArmiaZelkow :thumbsup:

12

Monday, July 20th 2009, 10:28am

ZR 90? WIT 45 ? I potem 2 WIT - 1 STR ?

13

Monday, July 20th 2009, 10:51am

ja tu nic nowego nie widze ;). nie widze tez mojego ulubionego buildu :
zasadzka -> chmura -> wirek -> szybki
wyjasnienie : zasadzka do poczatkowego expa, nastepnie ten 38 sie wbija strasznie latwo to juz mamy 2 emki. expilem w sumie potem juz na poli, wiec 3 emka to nie problem.
a pvp [ od razu mowie ze na wojow bez NNO nie chodzic ;] ] : chmura - zasadzka - uderzenia sztyletami - wirek x 3 - szybki - krycie - zasadzka i patrzymy na zwloki ;]

14

Monday, July 20th 2009, 10:54am

Pod mojego build:
Zaszadzka-krycie-wirujacy
Kozy SR czy UM?

BujakaLas

Intermediate

• "BujakaLas" has been banned

Occupation: Wen

• Send private message

15

Monday, July 20th 2009, 11:06am

Świetny poradnik 9/10
S6 -=- TurQ -=- okradziony przez Fealara

• "mała yums \m/ ! ;*" has been banned

Occupation: ciach, ciach

• Send private message

16

Monday, July 20th 2009, 11:40am

Dżizzz, dla mnie to takie nieestetyczne :f takie rozciągnięte, walące po oczach...
Co do któregoś tam buildu - "sam bym go nie wybrał" i tu można mieć wątpliwości co do tego, czy robiłeś kilka tam postaci i testowałeś te buildy do 4 mki (ewentualnie wydawałeś tony sm na ten zwój cofania umiejętności). Nie wiem, jak można by kogoś zachęcić do stosowania oryginalnego buildu. Niby nie trzeba ich testować, bo można nad tym po prostu posiedzieć i pomyśleć, ale przecież można byłoby odkryć coś fascynującego :F Kto normalny wybrałby build nie pod pvp? (bez obrazy x d)

17

Monday, July 20th 2009, 11:52am

Ja jade tak:
Wirujący sztylet -> Zasadzka -> Chmurka -> Szybki -> Krycie
Przy moim EQ expi się znakomicie ;]
Bo ja słucham reggae!

Erethor 75+

Smiechuwb

Intermediate

• Send private message

18

Monday, July 20th 2009, 1:05pm

ten poradnik to gowno na kaczych nogach nic nowego bo z jednej strony co nowego mozna wysmyslec???najleprze poradniki masz na samym poczatku dzialu dla ninja wiec poco piszesz to co wszyscy wiedza...dziieki za checi ale ten poradik jest zbedny...

Masz strategie nia steruj, masz jeden strzal Celuj

19

Monday, July 20th 2009, 1:07pm

chcesz bys oryginalny ? idz:
krycie -> chmura -> szybki :)

nezumi

Intermediate

• Send private message

20

Monday, July 20th 2009, 8:11pm

RE: Ninja Dagger - Buildy. PORADNIK.

5. Zasadzka ---> Krycie Się ---> Trująca Chmurka/Wirujący Sztylet ---> Szybki Atak
No to build typowo pod PvP. Po wbiciu trzeciej Emki taktyka jest prosta - zatruć przeciwnika, schować się i wkleić mu gigantyczne DMG z Zasadzki. Rozdanie raczej dla ludzi, których exp nie obchodzi, bo z Kryciem to nie jest takie proste. Raczej robią go ludzie, którzy mają inne postaci i chcą się zabawić w PvP daggerem ;).

+Świetne PvP
+Szybkie wbicie skilli na G (Krycie Się i jeśli wybierzecie Chmurkę).
+Oryginalność w buldzie

-Beznadziejny Exp

nie powiedzialabym ze taki beznadziejny exp
w koncu ninja moze lurowac lub expic z bojowca, z uzyciem dobrego miecza
krycie sie -> zasadzka w mooby -> dobijasz z konia
co jakis czas chmurka
wedlug mnie cacy
...manna ptakom, które zniżą lot i uwierzą w swój refleks...