You are not logged in.

Portal
       Kanał IRC
       Support
       Ekipa Metin2.pl
       Wiki
Co w grze?
Co na forum?
Facebook: Metin2 Wiki:

Dear visitor, welcome to Oficjalne Forum Metin2.pl. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Monday, June 29th 2009, 11:50pm

Wojownik Mental -Poradnik od 0 do bohatera:)

Witam i zapraszam do czytania! :)

Opis
Największą zaletą mentala ( z ang, umysł) jest to że posiada naprawdę dużo obrony co daje mu wyższość nad bodym w sferze expienia. Jednak nic za darmo- według wielu to bardzo nudna postać gdyż zabijanie potworów zajmuje mu znacznie więcej czasu od innych profesjii. Moim zdaniem warto nim grać jeśli nie chcesz mieć kaca od mikstur i wydawać na nie majątku. Dla wojownika umysłu wystarczy kilka miksturek, zbroja, dobra broń i można iść zdobywac pkt doświadczenia co u bodego wymaga większego nakładu pieniędzy. Polecam dla graczy grających pierwszy raz i dla tych bez funduszy.
Build- rozdawanie punktów statusu
2:1 Wit Sił
Najpopularniejszy build, dający postaci dużo pż, obrony a zarazem pkt obrażeń. Stosowany przez początkujących graczy, stosunkowo opłacalny :)
3:0 Wit Sił
Build dający mase pż i obrony, niestety dmg słabiutki dlatego polecany dla bogatszych i zaawansowanych graczy który stać na dobrą dwuręczną broń conajmniej +6/+7
1:1 Wit Sił
Wg mnie najlepszy build, i dużo pż i dmg dobre. Conajmniej Zbroja +5 Miecz +5

Umiejętności - Skille
- Silne Ciało - podstawowy skill u mentala dający mase obrony koniecznej do opłacalnego expienia i ochrony przed ciosami.
- Uderzenie Miecza - moim zdaniem niedoceniany skill, dobry na pojedyńcze grupki potworów i bossy który dobrze wykorzystywany jest dobry w Pvm i Pvp. Potrafi omdleć:)
- Duchowe Uderzenie - bardzo dobry skill ofensywny zadający dużo obrażeń, niestety wolny i często nie wcelujesz w potworka.
- Tąpnięcie - niezła umiejętność potrafiąca uchronić przed śmiercią. Odrzuca przeciwnika wokoło i czasami omdlewa.
- Walnięcie - wg mnie słaby skill, często nie trafia ale ma spory dmg.

Rozdawanie
Exp
1.Silne Ciało
2.Duchowe Uderzenie
3.Tąpnięcie/do wyboru
4.Uderzenie Miecza/do wyboru
5.Walnięcie/do wyboru

Pvp
1.Silne Ciało
2.Duchowe Uderzenie
3.Uderzenie Miecza
4.Walnięcie
5.Tąpnięcie

Ekwipunek

Mimo że mental ma w holerę obrony to potrzebuje dobrej zbroi +6/+7. Osobiście radzę od 1lvl zbierać yangi na jakiś konkretny ekwipunek. Na 18lvlu można zainwestować w tygrysią +9 i szerokiego +7/+8 aby dobrze się nam expiło. Po 30lvlu należy kupić konkretnego riba np. +4 średnie conajmniej 10%. Jedziemy na naszej tygrysiej do 34 poziomu, kiedy możemy nabyć śmiertelną +6, nie warto kupować większej po co? Na 42lvlu naszą śmiertelną wymieniamy na smoczą +6/+7/+8. Osobiście zakupiłem smoczą +7 i uważam to za dobry interes. Jeśli masz fundusze to zbieraj na riba +8/+9 z dobrymi srednimi i jedź na nim do 65 lvla.

Do opłacalnej gry niezbędna będzie srebrna bransoleta np. +6 a w dalszej części ebonitowy naszyjnik dający witalność. Oczywiście nie zapominajmy o tarczy. Na niższym lvlu wystarczy bojowa tarcza +6/+7, na 21 poziomie wymieniamy ją na pięciokątną a na 41 czarną okrągłą ale nie kupujmy wyżej niż +6, na +7 kosztuje horrendalnie drogo.

Expienie

1-20lvl- zwierzęta w m1
20-34- dzikusy w m2, można zacząć chodzić na ezoty aby dropić riby
35-40- jeśli masz boja to możesz iść na bo expić w pt ale to tylko z bardzo dobrym eq, przeciętniacy mogą expić na ezotach przed świątynią, na normalnych już słabo idzie
40-45- bo w pt

Dropienie- kasa też musi wpaść:)
1-25lvl- można iśc na metiny od 25lvl lub na dzikusy czasami może wypaść marmur, małpy w łatwym lochu
25-40- best.specjalisty w dolinie, ezoty normalne i przedświątynne(ks klątw iglice), metiny zazdrości, małpy w normalnym lochu
40- demon tower, masa kasy

Koń
Tu do 25lvla mamy mało do powiedzenia bo nie możemy jeżdzic ciągle tylko na 10minut za bilet konny. Po 25 poziomie należy zrobić misję na konia, do zabicia jest 20 dzikich łuczników (znajdziecie je koło teleportu do m3 czyli imhy). Po 35 poziomie jeśli masz kolegów lub fundusze to możesz zacząć robić misję na bojowego konika gdzie ejst 100 wężowch lub skorpionich łuczników do zabicia. Ogólnie samemu nie wykonalne:)
Więcej informacji o koniach znajdziesz tu: Konik - poradnik

Podsumowanie
Mental to fajna i ciekawa postać, bardzo dobra do expa i w PvP też niezła chociaż gorsza od bodego. Aha i jeszcze jedno, róbcie misje ze stronami pamiętnika, b.dużo expa za nie idzie:) Napisałem ten poradnik do 40lvl, bo potem wiadomo jak grać:)

This post has been edited 2 times, last edit by "xXeLiXoNeSXx" (Jun 30th 2009, 9:46am)

Location: Województwo Małopolskie / Powiat Olkuski / Miasto Bukowno - Niedaleko Katowic i Krakowa.

Occupation: Sexocholik ( Z tą dolegliwością trudno o pracę )

• Send private message

2

Tuesday, June 30th 2009, 12:39am

Rozdawanie skilli by mi tu nie pasowało.
Zależy jak kto woli, ale wg mnie najlepiej do expienia dawac Tapniecie>Silne>Duchowe/Walniecie, poniewaz drogie i rzadkie sa OZ Duchowego czy tapniecia, a poczatkujacy lepiej by expil wolniej/zarabial mniej niz tracil 1/2 pkt, bo kasy na OZ nie mial, a chcial M'ke wbic, a Silne OZ po 30/50k mozna znalesc :P. Do PvP, to podobnie, ale czesto osoby robiace postac pvp, tez maja kase na OZ, ale po co komu 3 uderzenie miecza? Lepiej wladowac w walnieie lub tapniecie ( czesciej omdli ), bo uderzenie miecza, bardzo rzadko, a to bardzo nie omdlewa, jesli kolo nie ma niewrazliwki.
Takie moje zdanie, jesli ktos chce moze mnie poprawic :thumbup:
PS. Reszta to jedne z wielu prowadzenia postaci, to tu sie wypowiadac nie bede, ale w skillach mi tylko nie passowalo :D.
GG: 11950166 ^^

Postać Jasiamaru już nie należy do mnie i nie odpowiadam za jej czyny !!

3

Tuesday, June 30th 2009, 12:42am

Ja tylko cos dodam hmm nawet zmienie !

-Misja na konia to : zabic 20 dzikich lucznikow w 30min (zmienilo sie) wiec popraw !
:D
Nick : ic3m4n :evilgrin:

4

Tuesday, June 30th 2009, 1:47am

Czyżby poradnik napisany przez jakiegoś 40-lvlowca?

Quoted

i PvP moim zdaniem bije bodego na głowe.

Otóż mów co chcesz, ale na wysokim lvlu to body w pvp jest 8x lepszy.
Na mentala wystarczy mega abs i co nam zrobi? Powali 1k z duchowgo na g? Do tego wiadomo, nno, można swobodnie uciec...
Natomiast na bodego jest tylko jedna rada w pvp - zabij go szybciej niz on Ciebie. Body aura G berek G z zatrutym i 40% przeszywki uwala mentala zanim skończy serie.
Aby być lepszym w pvp mentalem musisz miec ta partyzane+8/9 kd woja+4 i ze 30% na ludzi jeszcze.... + taktyka. To jest trudniej zrobić niż bodego

Do tego exp - faktyczne, mental bije na głowe bodego do ok 45 lvla, potem przy dobrym eq na 65 do 75 lvla. Ale wiem z wlasnego doswiadczenia - ja na 45 lvlu bodym z eq+4-6 poszedłem do v2 a mental 48 z podobnym eq nie dał rady więcej niż 1 grupce małych pajaków które męczył ze 30 sekund...

Do tego skille-exp: silne, tąpnięcie, walnięcie, duchowe. Nie inaczej jak czysto do expa

Dexel01

Beginner

• Send private message

5

Tuesday, June 30th 2009, 7:15am

zgadzam się z przedmówcą;] mental dostaje od bodego na wyższym lvlu ale nie jest powiedziane że zawsze ;> to zależy od umiejętności gracza ,eq , absów itp;)
jak dla mnie mental to fajna postać i lubie nią grać;P

poradnik nawet ciekawy.
Nie myśl jak wiele już zrobiłeś ale ile Ci jeszcze zostało.
Wojownik Body :D :2: 79 lvl ON :lol: 3xG

6

Tuesday, June 30th 2009, 9:44am

@Rox 4
Sorry coś mi sie pomyliło z tym Pvp, bo w tym mental jest słaby:)

@Cause of death
Hmm, najpierw tąpnięcie??....A do uderzenia, wg mnie lepszy niż tapnięcie bo u mnie na pvp to 90% gośći omdlewa, poza tym szybko atakuje a nie jak tąpnięcie.

This post has been edited 1 times, last edit by "xXeLiXoNeSXx" (Jun 30th 2009, 9:52am)

o_OmeN

Professional

Occupation: Praca jak to praca, jakoś słabo wzbogaca.

• Send private message

7

Tuesday, June 30th 2009, 9:59am

Do tego exp - faktyczne, mental bije na głowe bodego do ok 45 lvla, potem przy dobrym eq na 65 do 75 lvla. Ale wiem z wlasnego doswiadczenia - ja na 45 lvlu bodym z eq+4-6 poszedłem do v2 a mental 48 z podobnym eq nie dał rady więcej niż 1 grupce małych pajaków które męczył ze 30 sekund...

Juz widze bodego z eq +4/6 z 46lvlem w v2...teletubisiów sie naogladales? :/

8

Tuesday, June 30th 2009, 10:03am

ehm szeroki dla mentala? Poradnik moze byc, ale widzialem lepsze.

AtTheMoment

Beginner

Occupation: Uczeń

• Send private message

9

Tuesday, June 30th 2009, 10:27am

- Walnięcie - wg mnie słaby skill, często nie trafia ale ma spory dmg.

Walniecie to bardzo doby skill duże DMG, Ku dośc tanie.Co do celnosci jest ono celniejsze od duchowego.

Pvp
1.Silne Ciało
2.Duchowe Uderzenie
3.Uderzenie Miecza
4.Walnięcie
5.Tąpnięcie

Czego walniecie dopiero 4?JA bym polecal Silne-Duchowe-Walnięcie-Tąpniecie-Uderzenie Miecza
Polegamy tu na uzyskaniu jak największego DMG.Bardzo powszechna budowa i Wg mnie najlepsza.Czego uderzenie miecza ostatnie?Z powodu na słaby DMG.Ten skill jest w stanie omdlic nawet na 1, a gdy przeznaczamy punkty w tapniecia szansa na omdlenie jest większa.Sądzisz, że uderzenie miecza jest celniejsze od tąpniecie.Jeżeli umiesz dasz rade trafiac rownie dobrze tąpnieciem jak i uderzeniem miecza.

10

Tuesday, June 30th 2009, 11:02am

Juz widze bodego z eq +4/6 z 46lvlem w v2...teletubisiów sie naogladales? :/

Nie, jak pisałem sam na 45 lvlu poszedłem. 7k pż, krwawy+6, 300 defa.

Na te osoby obok nie patrz, sam byłem z buffem (słabiutkim) przeważnie
Tu jak miałem 45 lvl i 50%... http://i44.tinypic.com/i3a1oy.jpg
Tu już prawie 46... http://i44.tinypic.com/35a28o6.jpg
I 48... http://i40.tinypic.com/wh4rp.jpg

Albo bodym nie grasz, albo nie wiesz jakie ma on możliwości co do expa, nasłuchaj się jeszcze tych którzy piszą "mental tylko do expa (a w pvp czasem bardzo dobry) a body suuuper do pvp (a exp... up)"

o_OmeN

Professional

Occupation: Praca jak to praca, jakoś słabo wzbogaca.

• Send private message

11

Tuesday, June 30th 2009, 11:08am

Nie widzialem na tych ss'ach abys expil...
Ale ok nie czepiam sie...tylko co za sens jest bic po grupce malych pajaczkow? -.-
Dropa nie ma...exp mialbym podobny na BO a tu tylko przepustki tracisz :f
Mowiac o v2 mialem na mysli jakis sensowny exp...szpony ew. weze

"Albo bodym nie grasz, albo nie wiesz jakie ma on możliwości co do expa, nasłuchaj się jeszcze tych którzy piszą "mental tylko do expa (a w pvp czasem bardzo dobry) a body suuuper do pvp (a exp... up)"

A to bylo do mnie? :o

12

Tuesday, June 30th 2009, 11:49am

RE: Wojownik Mental -Poradnik od 0 do bohatera:)

No rozumiem, dobre chęci, chciałeś dobrze, ale ile można poradników pisac ?

Z tym ribem +4 - nie warto. Lepiej od razu zbierac, bo później nikt tego nie kupi. Lepsza jest kosa +6/7, bo to chociaż można sprzedac.

Co do expienia jest błądbr>

Quoted

35-40- jeśli masz boja to możesz iść na bo expić w pt ale to tylko z bardzo dobrym eq, przeciętniacy mogą expić na ezotach przed świątynią, na normalnych już słabo idzie
To ciekawe, bo ezoty pod świątynią ciężej expic niż na bo ;<

Poradnik dobry, ale jest już poradnik. Po co aż tyle ? Mamy tyle poradników, ten jest zupełnie niepotrzebny. A poza tym, rzeźnika nie ma więc i tak nie podklei.

POPEYUS

Master

Occupation: Bycie Hardkorem

• Send private message

13

Tuesday, June 30th 2009, 1:04pm

Jak dla mnie te buildy sa beznadziejne.
Dziekuje za uwage.

Destroylol

Trainee

Occupation: Zawodowy noob ;d

• Send private message

14

Tuesday, June 30th 2009, 5:46pm

Czyżby poradnik napisany przez jakiegoś 40-lvlowca?

Quoted

i PvP moim zdaniem bije bodego na głowe.

Otóż mów co chcesz, ale na wysokim lvlu to body w pvp jest 8x lepszy.
Na mentala wystarczy mega abs i co nam zrobi? Powali 1k z duchowgo na g? Do tego wiadomo, nno, można swobodnie uciec...
Natomiast na bodego jest tylko jedna rada w pvp - zabij go szybciej niz on Ciebie. Body aura G berek G z zatrutym i 40% przeszywki uwala mentala zanim skończy serie.
Aby być lepszym w pvp mentalem musisz miec ta partyzane+8/9 kd woja+4 i ze 30% na ludzi jeszcze.... + taktyka. To jest trudniej zrobić niż bodego

Do tego skille-exp: silne, tąpnięcie, walnięcie, duchowe. Nie inaczej jak czysto do expa

Ja sie z tym zupelnie nie zgadzam .. To tak jakby body mial abs a mentla nie? .. mental moze zmieci bron w trakciei pvp body nie zmieni abs i pada jak piesek zanim da ta swoja serje ;)

Nikt nie przeklina, nikt nie mówi karamba .. ;-]

Metin2 US Serwer FK
Body 61lv Off
buff 52lv off

Metin2 PL Astral
Mental 56lv+ on

15

Tuesday, June 30th 2009, 8:58pm

Ja sie z tym zupelnie nie zgadzam .. To tak jakby body mial abs a mentla nie? .. mental moze zmieci bron w trakciei pvp body nie zmieni abs i pada jak piesek zanim da ta swoja serje ;)

Zawodowy ISowiec jest w stanie wrzucić po 15% absu ma miecze+2ręczną w jednym itemie (np naszyjnik 15% 2r, 15% miecze, 500pż, 5 krytyk)
Wtedy nic nie musimy zmieniać :)

Powiem krócej: Mental jest lepszy w pvp dopóki body nie ma na koncie 10.000 SM ;)

Ale - bez kłótni - pamiętajmy, że to od gracza zależy jak dobra jest postać

16

Wednesday, July 1st 2009, 2:54am

Zawodowy ISowiec jest w stanie wrzucić po 15% absu ma miecze+2ręczną w jednym itemie (np naszyjnik 15% 2r, 15% miecze, 500pż, 5 krytyk)
Wtedy nic nie musimy zmieniać :)

Później dziwić się że mental ściągnął bodiego na 2 skille z przeszywką (mowa o tych którzy się uzbrajają tylko w abs'y). ;s
Absy to słaba alternatywa zaważając na to że ich % się nie sumują i to że można je ominąć przeszywką. Mało tego, można je łatwo zniwelować bonami na półludzi. Mając 50% na półludzi i kd +4 można wyciąć 65% abs'u. Wystarczy że mental jest nastawiony na dmg i body ma małe szanse.

This post has been edited 2 times, last edit by "far024" (Jul 1st 2009, 3:03am)

groobek

Ban Stały

• "groobek" has been banned

Occupation: gorzkie ciastko

• Send private message

17

Wednesday, July 1st 2009, 8:39am

50% procent na ludzi i kd +4 daje nam w sumie 75% na dna postać w ramach sprostowania ;)

18

Wednesday, July 1st 2009, 9:38am

Poradnik bez sensu, napiszcie jeszcze poradnik jak kupować poty w grze, jest tyle tych bzdetnych poradników to co wam jeszcze jeden zaszkodzi, no dalej, nie krępujcie się.

Hubek212

Trainee

Occupation: Studia

• Send private message

19

Wednesday, July 1st 2009, 3:37pm

Poradnik taki sobie. Nie podoba mi się rozdawanie skilli ale reszta jest ok :)
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

SpokoWaha

Intermediate

Occupation: Elektronik

• Send private message

20

Sunday, July 5th 2009, 10:30pm

Kolejny poradnik :) Ale mi się podobał dlatego 10/10.