You are not logged in.

Portal
       Kanał IRC
       Support
       Ekipa Metin2.pl
       Wiki
Co w grze?
Co na forum?
Facebook: Metin2 Wiki:

• "_rzeznik_" started this thread

Occupation: Rozpruwacz

• Send private message

1

Monday, May 11th 2009, 1:39pm

Gdzie expic wojem, jak zarabiac? (propozycje zarabiania i expowisk)

tutaj rozmawiamy o tym gdzie expic, jak zarabiac itd
Emerytowany rozpruwacz
This post has already been reported.

SilverBlade

Beginner

Occupation: Buda

• Send private message

2

Monday, May 11th 2009, 3:24pm

Zarabiac na metinkach
Parabole tańczą tańczą, tańczą tańczą. tańczą tańczą tańczą parabole

barti3222

Trainee

Occupation: Nauką

• Send private message

3

Monday, May 11th 2009, 5:00pm

Witam!
Moim zdaniem trzeba chodzić na metiny, Go-Rungi Jak-to czarnego wiatru i dropic z nich kk, kawalek zepsutej zbroji i zardzewiałe ostrze
METIN 2 OFF

QiQs

Intermediate

• "QiQs" has been banned

Occupation: Nie wiem

• Send private message

4

Monday, May 11th 2009, 9:06pm

DROP
20-39 lvl :
Głównie metki i drop FMSów,RIBów itp (Ja sam zarabiałem robiąc ebony na +9 ^^ Raz ulepszył kowal 4 razy z rzędu Oo Jedne dla mnie a reszta sell :D 38kk do przodu)
40-49 lvl:
Wieża demonów.Nawet bez rękawicy i faktu braku dropienia zwoji błogosławieństwa w 2 dni można zarobić 2kk :)Można również chodzić na Metki cienia.Bardzo szybko można dużo zarobić lecz te metki są trudne do ubicia zależy od respa potworów.Jest ich bardzo dużo i mają wąski zakres występowania więc nie trzeba latać jak dziki po całej mapie :P:
50-59 lvl:
No to teraz już wieża demonów tyle że o wiele więcej można zarobić :D Od 50 lvlu zaczynają dropić Zwoje błogosławieństwa, które można drogo sprzedać ^^ Metki cienia nadal są opłacalne.Na lvlu 50+ można go już w miare łatwo ubić.
60-69 lvl:
V2
70 lvl:
Można chodzić z kolegami na metki do lasu bądź samemu na metki do piekła.Z metków na wyższy lvl można wydropić o wiele ciekawsze itemki :D

Exp

1-18 lvl:

M1,Zaprzysiężone(Mental może sobie pozwolić na pare grupek dzikusów)

19-30 lvl:

M2 czyli dzikusy,Pustynia,Orki

31-34 lvl:

Pustynia,Ezoty,Uparty może expić na dzikusach
:)

35-55 lvl:

BO (Czarne orki w dolinie orków) Do 50 lvlu można w PT potem sie już nie opłaca bo za mało expa więc solo exp.

56-60 lvl:
V2,Co prawda nie ma dropu ale można szybko dobić lvl(Od lvlu 60 zaczyna się tam drop)

60-75 lvl:
V2,Jeśli jest sie Pro100% można expić w Lesie :)

To na tyle 8) Mam nadzieję że sie podobało.

Occupation: Jak wyżej

• Send private message

5

Friday, May 15th 2009, 9:37pm

a ja polecam 2x drop z IS 30lvl wbic i bestow specjalistow (w 1 dzien 7 fmsow i 2 jelonki)
Zarabianie na k. klątw na 45 lvlu. W 2 godziny 5-7 szt. bez 2x dropu.

EDIT: Zarobki w zależności od serwera;)
Wbic 50lvl kupic se w IS podwójna ilosc yang i isc do dt.
Moim Zdaniem najlepszy zarobek jest na Best Specjalistach. Robisz sobie 20 mentala idziesz na BO, potem do niebieskich i na drugiej wyspie w prawo masz resp bestów (mi w 3 h 3 fmsy droply). :lovemetin: , A i najlepiej jak zmieniasz ch, bo ten resp jest okolo 4 minut.
Jak pomogłem to się cieszę :)
W.g. mnie dobrze jest na nowym serwie posiedzieć dłużej na dzikusach. Wtedy spoty wolne, można czytać, dropić poli, a potem się przerzucić na jakiś czas na BO z marmurami a potem to raczej orkowie jak dla mentala ;p.

p.s. Zwoje egzorcyzmu działają na poli?
p.s. Zwoje egzorcyzmu działają na poli?

Tak.
No to tacy top a nowym serwie expią sobie na dzikusach do 32/33, dropiąc i skupując księgi i marmury poli, czytają potem ze zwojami i idą na BO albo do V1 odrazu .
ARobimy mentala 21 lvl i idziemy na malpy - latwo mozna zarobic na dropnieniu medali + itemkow ktore mozna sellnac u handlary, ew. poli, oswajanie etc
Ja chodzę do światyni i na bo. Mam 41 lvl, ale radze sobie xDD
Księgi klątw dropie raz dropło mi 10 w ciągu 1h
i kasy jest ok 1kk xD

nick : KochamCieee
lvl 41 i rośnie
profesja mental
s7 shinsoo
gildia Carpe Diem [liderka]

Silny jesteś tylko w słowach...!
W.g. mnie na początku gry musimy sobie ustalić jak chcemy zarabiać. Wtedy są tanie, np. księgi poli i marmury, więc warto je czytać i zbeirać marmury by móc potem ubijać bossy. Można robić postacie na dropy k.k., KU itd. Możemy chodzić do DT, na metki, bossy, ulepszać eq, kupować taniej i sellać drożej. Jest wiele możliwości, jedne są bardziej drugie mniej opłacalne. W niektórych opcjach możemy więcej stracić niż zyskać.
Jak zarabiac to tylko na metkach!!!
A co do expienia to zalezy od lvl ale mysle ze trzeba jak najszybciej na v2 wbic :)
PZdr :*
kupic 3 reke i podwojna ilosc yang z is i do dt :thumbup:
Jesli gracie wojownikiem body to po pierwsze radze wbic aure i berka na m. Na 38lv jesli dobrze pojdzie macie juz te 2 swietne skile na m. Wystarczy jeszcze zrobic boja i rozwalac metki w bakrze. Swietny zarobek nawet bez x2 dropa. Na metkach zazdr wbijecie spokojnie kilka lv (na metku wchodzi ponad 2% - chyba). Ja zarobilem tak na dobre itemy ktore w pozniejszej grze moglem wymieniac na inne bez wczesniejszego zarabiania. A i jeszcze jedno odradzam grac w poludnie i wczesnym wieczorem, masa dzieciakow ktorzy jak ci nie zeksuja to musialo by byc swieto. Polecam rozwalac metki rano i w nocy.
Chodzic na metki:) ja zrobilem sobie nowa postac bodego wbilem szybko 7 lvl i z metka na 15 lvl polecialo mi silne cialo:D ucieszylem sie bo akurat mam postac mentala z 43 lvl ktora caly czas gram:) a body zrobilem dla zobaczenia jak sie gra:) no i to postac wyborna na metiny:) a swoim wojem mentalem z bojem i RIBem +9 latam na metki zazdry ktore schodza w niecala minute:)
Ja tam wolę bić metki główną postacią. Wtedy zarabia się na potkach, broniach i ogólnie więcej dropi. Bić metki na 15 lvl, bo może wypadnie Aura to w.g. mnie cienka robota.
up może i lepiej bić metki główną postacią ale jak się wbije np. 43 lvl i ma się cienki eq to wtedy metki cienia jest ciężko ubić a te na 40 lvl żadko się spotyka a z zazdrości chyba najlepszego dropu nie ma.Ja sobie zrobiłem bodego 25 lvl i 2m kosiłem każdego metka(eq cienkie a zazdrości rozwalałem w 2-3min).
Co do dropu,oczywiście metki,bo gdy np.dropnie ci kd SPEEDA+4 to będzie radocha :P A co do expa to zależy od lvl-u ale na 40-50 PT na BO,polecam :)
W.g. mnie to prawdziwy drop metków zaczyna się od metków diabła. Jeśli chcemy wcześniej możemy bić te cienia, też dobry zysk. Ale w.g. mnie robienie postaci na metki jest mało opłacalne. Wiele osób robi 35 lvl, boja i łazi na metki zazdrości. Ale oni zarabiają w zasadzie na samych Ku i KD jeśli polecą dobre. Na metkach cienia jak nie będzie dobrego KU albo KD to zawsze jakaś broń dropnie albo potków trochę.
W.g. mnie to prawdziwy drop metków zaczyna się od metków diabła. Jeśli chcemy wcześniej możemy bić te cienia, też dobry zysk. Ale w.g. mnie robienie postaci na metki jest mało opłacalne. Wiele osób robi 35 lvl, boja i łazi na metki zazdrości. Ale oni zarabiają w zasadzie na samych Ku i KD jeśli polecą dobre. Na metkach cienia jak nie będzie dobrego KU albo KD to zawsze jakaś broń dropnie albo potków trochę.

Bo te potki nie leca z metkow na nizszy lev :). Z nich tez jest dosc dobry drop i nie trzeba miec jakiegos super drogiego eq. A to ze z metkow 55+ leca bronie na wyzszy lev to tylko 30k wiecej niz bron z zalozmy metka zazdrosci?A na metki sie chodzi chyba w celu uzyskania troche wiekszych ilosci yang ;)
na 25 - 35 nawet lvlu polecam jak-to (kawalki klejnotu). Czego sie nie sprzeda, mozna samemu uzyc ;) A tak woogole body + bojowiec na 35 lvli i jakas fajna bron i mozna metki w m2 kosic ;]
a gdzie moge expić swobodnie wojem mental na 51 lvl, bo na dt exp już powoli słabo idzie. oczywicie z silnym mam 502 obrony.Gdybym miał dodatkową obrone 60+ od biologa co by mi potem dało 562 obrony. Wiec co proponujecie v1 czy góra sohan?

Po pamiatkach w v1 dasz rade na czerwonych spokojnie, moglbys nawet z buffem isc na szpony z czerwonymi(idziesz na sam koniec lochu na wprost i komnata na lewo)
Osobiście polecam metiny :D np. przy waleniu cienia może nam polecieć ogon węża z + ;) ja już tak 2 zdobyłem :D
No tak najlepiej sie zarabia na metinach:) mi z metka zazdry w 1 dzien poleciala 2 x Aura i raz silne:) a poza tym to cienko tam z dropem:) mam 44 lvl wiec pojade poszukac metka cienia:) mam nadzieje ze ubije:) a co do EXP polecam BO solowka:D ja tam chodze expic solo i wysmienicie mi leci:) a PT dla mnie to porazka:/ jestem mentalem wiec mi najlepiej sie solo expi:) biore lajtowo 5-7 grupek i po chwili tego nie ma:)
No tak najlepiej sie zarabia na metinach:) mi z metka zazdry w 1 dzien poleciala 2 x Aura i raz silne:) a poza tym to cienko tam z dropem:) mam 44 lvl wiec pojade poszukac metka cienia:) mam nadzieje ze ubije:) a co do EXP polecam BO solowka:D ja tam chodze expic solo i wysmienicie mi leci:) a PT dla mnie to porazka:/ jestem mentalem wiec mi najlepiej sie solo expi:) biore lajtowo 5-7 grupek i po chwili tego nie ma:)

Nawet bodym mozna spokojnie solo na bo expic:P:. Tylko trzeba sie o eq dobre postarac i expienie spoko... tylko to ksucie xd. Ale na moje szczescie dawno na bo nie expie^^
Jesli masz Glówna postac z dużym lvlem np. 70-80lvl i kasy sporo. To zrob "metin hara" na metiny wbij 35lvl i zrob bojowca nastepnie kup mu eq +9 i musi to bys Woj body :) zebys szybciej rozwalal metki i wtedy juz mozesz sobie isc do doliny na metki 45lvlowe albo na latwizne do Obszaru Bakara (M2) i tam jest najwiecej metkow :P i bij sobie. A i jeszcze cos, musisz byc w gilldi jakiejsc zebys oddawal expa i zeby nie wbil 36lvla bo im wiekszy lvl od metka tym gorszy drop :) pozdro
Brzydko powiem, ale w dupie byliscie i gowno widzieliscie.

zarobek mowicie:
2x drop z is od 40 lvl do dt, w miezdy czasie na metki cienia potem na diabla i smierci. Jak wbijecie 65 lvl to macie pare propozycji zaleznie od klasy, ale wszystkie wjazom sie z lasem:

Pierwszy las to marnowanie czasu, czerwony las i metki 85, 90 to wasz cel mianowicie:

wojownik body - Kon aura ribek +9 20 % + powinno wystarczyc.
Wojownik mental i Ninja ( dagger i archer) - to samo co wyzej ( bron na 30 [ribek,jelonek] 20 % + srednie) i tutaj polimorfia, najlepiej jak bedzie "P"
Szaman - tutaj nie wiem
Sura weapon - patrz body, czarowane, kon, bron raczej fms 20% + srednie
Sura bm - nie jestem pwien ale mozliwe ze poli albo kon i fms srednie 20% +

Niezaleznie od klasy przy stosunkowo niskim lvlu powinien byc buff (zona do teleportu) potem przy 70 mozecie probowac bez teleportu.
Oczywiscie polecam tez bicie bossow na polimorfi.
Ja mam pytanie do którego lvla mi się opłaca siedzieć na metkach w m2 i ile defa trzeba żeby moc solo expic na BO (ja body)
Brzydko powiem, ale w dupie byliscie i gowno widzieliscie.

zarobek mowicie:
2x drop z is od 40 lvl do dt, w miezdy czasie na metki cienia potem na diabla i smierci. Jak wbijecie 65 lvl to macie pare propozycji zaleznie od klasy, ale wszystkie wjazom sie z lasem:

Pierwszy las to marnowanie czasu, czerwony las i metki 85, 90 to wasz cel mianowicie:

wojownik body - Kon aura ribek +9 20 % + powinno wystarczyc.
Wojownik mental i Ninja ( dagger i archer) - to samo co wyzej ( bron na 30 [ribek,jelonek] 20 % + srednie) i tutaj polimorfia, najlepiej jak bedzie "P"
Szaman - tutaj nie wiem
Sura weapon - patrz body, czarowane, kon, bron raczej fms 20% + srednie
Sura bm - nie jestem pwien ale mozliwe ze poli albo kon i fms srednie 20% +

Niezaleznie od klasy przy stosunkowo niskim lvlu powinien byc buff (zona do teleportu) potem przy 70 mozecie probowac bez teleportu.
Oczywiscie polecam tez bicie bossow na polimorfi.

Yyyyy... czy ty tu widziales wypowiedz jakiegos 70+?...Po co mowisz ludziom, ktorzy w wiekszosci nie mieli nawet 3 skili na m ze na 70 lvlu warto isc na metki w czerw lesie? Po co mowisz o zonce jak nie kazdy ma na to kase na niskim lvlu?Po co mowisz o poli na P jak malo kto tutaj ma ja chociaz na m?
@ up
na metki najlepiej 35 lvl z bojo, eq nawet srednie powinno starczyc, a na bo to zalezy, jak bez bufa to ok 350-370(zalezy od pz bonow itd) ,a z bufem to nie mam pojecia ^^
Czyli z buffem 380 defa wziołbym taki mniejszy spot solo? A i takie pytanie troche nie na temat. Czy jak mam np branze silny przeciwko orkom np 10% to mi dodaje defa przeciwko orkom? Czy np tylko ataku?
exp:
1-10lvl m1
10-15lvl zaprzysiezone
15-30 dzikusy
30-34 dzikusy/pustynia
34-45 BO
45-50/55 v1
50/55-79 v2 (od 50/55 do 60 praktycznie brak dropu ale z pierscieniem expa to 2-3 dni i te 10lvli spokojnie jest

drop:
20lvl medale
22-50 besty ^^ mi na 52 dropnal fms +2 z best.lucznika
45-65 metki diabla z 2x drop leci KD,KU,kilka bronie na lvl45+ ks.klatw+,czasem bodzio
65+ metki w lesie zarobek minimalny z 1 to 1/2kk zdarza sie nawet 10kk (bodzio,zbroja na 61(kilka)bronie na 65(kilka)KU,KD i jakies smieci)
72+ na tysieczniaka bo od 72lvla mozna go otrowac i spokojnie ubic
bossy:
od 38 mozna na wodzow (ja na 39 BMem lazilem)
50/55 krolowa (zalezy od broni i HP 8/9k+ bron na 30lvl ze srednimi 25+)
65 to juz prawie wszystkie bossy lecz zalezy od HP 11k+,bron na 30lvl ze srednimi 35/40+ absy i prawie kazdy boss ubity
75 riperek ^^

to chyba wszystko
Czyli z buffem 380 defa wziołbym taki mniejszy spot solo? A i takie pytanie troche nie na temat. Czy jak mam np branze silny przeciwko orkom np 10% to mi dodaje defa przeciwko orkom? Czy np tylko ataku?

Tylko do Ataku , przy takiej ilosci deffa powinieneś brać cały spot (nie wazne który;) )
Ofc. jesli jestes Bodym ;)

bossy:
od 38 mozna na wodzow (ja na 39 BMem lazilem)
50/55 krolowa (zalezy od broni i HP 8/9k+ bron na 30lvl ze srednimi 25+)
65 to juz prawie wszystkie bossy lecz zalezy od HP 11k+,bron na 30lvl ze srednimi 35/40+ absy i prawie kazdy boss ubity
75 riperek ^^

Zauważyłem ze niektorzy (jak nei wszyscy) ubijają bossy mermurami, czy te wymagania jakie tu dałes to a marmurami czy bez?? ;]
A jesli chodzi o bron na 30lvl z dobrymi srednimi to nie rozumiem...przeciez bron od 65lvla z dosc dobrym plusem bedzie lepsza od broni na 30lvl nawet z takimi srednimi ;/ Czy na 65lvlu oplaca sie chodzic jeszcze z broniami na 30lvl??
Jednak z tego co wiem berek zwieksza otrzymywane DMG. Czy jesli mam go na M i mam w okolicach 5,5k hp to dam rade?
Nie zwieksza. Mozesz miec takie odczucie jesli jestes w pt bo jak masz berka to wiecej mobow na ciebie idzie chyba :D dlatego w pt nie warto wlanczac berka :P
podam wam pewnien spsob np gdy mamy woja ok 40-45 lvl z metkow 35 slaby drop juz 45 trudne a 40 jest malo . wiec tak potrzeba nam slabej postaci najlepiej woj body ok 25 lva tak zeby byl wstanie rozwalic minimalna ilosc hp metina . Wiec , rozwalamy metin az zostaje bardzo malo hp potem wylogujemy sie glowna postacia , wtedy konczyly noobem i mamy z niego full drop , mozna tak robic na kazdych metkach , zawsze po wylogowaniu glowna postacia ten kto konczy chocby 1 hit ma caly drop jakby sam go rozwalal.
Ale ogolnie to tyle hp mi starczy??
Ale ogolnie to tyle hp mi starczy??

Raczej malo zalatw sobie ebony +7/8 srebrna tez to z bufem dasz rade
70+ no to mamy juz ponad 700 defa i mozna do kowala i riperka dochodzic ;x
10-20 ripkow dziennie
20 szkat = 20 x 10kk
czyli na dzien idzie zarobic 200kk ale na new serwach oplaca sie otwierac szkaty bo dropnie stalka i jest juz cena 6 szkat a 1 nie dropnie w 100% ;x czyli moze 2-4 stalki na 20 (stalki dla woja) i juz sie ma 240kk

Jasne ponad 700 def , min 800 def i 80% na trupki , skille na g
hmm...na lvlach tak do tego 30 warto wydropic parenascie medali na Nieco lepsze eq... potm expic na ezo a wiadomo z tego leca riby ktore sa w cenie;) Im szybciej zrobi sie bojowca tym lepiej poniewaz na tych mniejszych lvlach (44-54) mozna chodzic na metki 45 a z nich sporo kasy sie wyciagnie (KD,KU,OGONY+,DROP...) ja robilem na tym w tydzien 40kk potem juz moglem expic normalnie,mozna tez na +50 isc do dt,najlepiej na tym lvlu poniewaz tam jest lepszy drop i wieksza szansa na bodzia...pare godzin mialem 3 bodzie +yang i drop 1kk+...Polecam tez zarobek w v2 okragle/zelazne/buty/naszyjniki ... najlepsze jest to ze item moze wypasc z bonem co oczywiscie promuje jego wartosc ;] Metki w lesie tez sa oplacalne szczegolnie itemki dla woja poniewaz sa one najwiecej warte ;] +bodzie oraz oz ;) mam wiecej pomyslow ale nie chce mi sie pisac;D
Od 20 lvl można chodzić do m2 na metki.

Ja mam postac 25lvl body i wlasnie tak jak ludzie pisza bije metki w m2> i mam takie pytanie co do tego czy na tym lvl jest szansa ze poleci kd +4 z metka zazdry czy ciemnosci?
Szansa jest ZAWSZE, z tym ze niewielka.
Np. mnie pierwszy kd +4 dropnal na 47lvl (slaby, ale jednak), natomiast moim kolegom juz do 30 dropilo kilka-kilkanascie.
Algorytmy ^^
na metkach na metkach.Tylko szkoda że jak na nie chodzę same nooby które ksują, i zarabiaj sobie graczu -.-
wy sie chyba nie znacie:) xD

2KK w kilka h

Robimy.mentala 20 lvl robimy lub kupujemy EQ +6/7
i na medale dziennie przez 10h idzie do 60 medali wyciagnac:P (robimy silne cialo na m1 pierw potem inne skile :P )

BODY:

Robimy.postać WOja BODY.
Expimy go na 26 lvl zakupujemy EQ +7/8
I idziemy na metki Czerni , Ciemności , Zazdrości ( dziennie 1-4KD +4 10-15KD +3)
W cały dzień około 40KU , i 10-40 KD:P

Szukamy gildi i na 26 idziemy na BESTY ( na 26 dropi idealnie z bestów:P)
jak mamy 90% wplacamy na gildie

Postac Woj mental 30-41
EQ +5/6 Broń +7/8 :P
Zakupujemy około 2k potów czerwonych i 400 niebieskich :P
Idziemy na EZO dropić RIBY ...
gdy się skonczą potki lub zapełnymi EQ dropem idziemy szybko sellnąć i znów expic i dropić:P
W 12h ciągłego expa i dropu można do 10 ribów wyciągnąć
Sellnąć 2ga postacią przez tobół zalaży od średnich...:P jak są 30-43% Srednie to około 1-3KK +0 RIB :P

Robimy postac woja mentala lub body :P

expimy go na 45 lvl zakupujemy EQ +7/8/9 :P
(+bonusy na niemuarłych metki 50:P)(+ bonusy na orki metki 40)(cos na krytyka i przeszywke 10% metki 40 45 i 50:P)
i idziemy na metki 40 45 i 50 :P

Robimy postać Znów mentala:P

Expimy go na 70-80 lvl :P
EQ +8/9 Silne ciało na G/P Duchowe G Walnięcie G i idziemy Dropić do V2 itemki i kase:P
dziennie na full spocie do 30KK

Wój Mental 75 lvl :

Silne G/P
Poli P
Kupujemy 10 marmurów 4-6Kpotów czerwonych 1K niebieskich
i idziiemy na każdego bossa jakiego spotkamy spokojnie damy radę każdemu..:)
Dziennnie do 100 Szkatułek ...:P
Lub idziemy nim do DT na Ripera 10Szkat dziennie:
Exp tak:

Do 9 M1
Do 10 Zaprzysiężone
10 - 3x M2, musi być gilotyna +6
33-38 - orki, jeżeli mental to pustynia z lurem i buffem smok (wtedy na szponach)
38+ - jeżeli dużo deffa to przed swiatynia kilka grupek starając się deski omijać / jeżeli mamy boja to Na BO
45+ Solo na BO , zalezy od eq
53+ V1
61+ V2
75+ Las :D
Jesli gracie wojownikiem body to po pierwsze radze wbic aure i berka na m. Na 38lv jesli dobrze pojdzie macie juz te 2 swietne skile na m. Wystarczy jeszcze zrobic boja i rozwalac metki w bakrze. Swietny zarobek nawet bez x2 dropa. Na metkach zazdr wbijecie spokojnie kilka lv (na metku wchodzi ponad 2% - chyba). Ja zarobilem tak na dobre itemy ktore w pozniejszej grze moglem wymieniac na inne bez wczesniejszego zarabiania. A i jeszcze jedno odradzam grac w poludnie i wczesnym wieczorem, masa dzieciakow ktorzy jak ci nie zeksuja to musialo by byc swieto. Polecam rozwalac metki rano i w nocy.

weś nie obrażaj , bo co z tego żę dzieci jak i tak połowa tych niepełnoletnich co graja (każdy z osobna co drugi ) ma wiecej IQ od ciebie noobie :P:
A gdzie jest jakiś dobry spot na pustyni (najlpeij blisko teleportu niebieskich) dla 35lvl ?
Zawsze starałem się expienie dobierać tak, żeby jakiś zarobek z tego był. W M1 expimy tam gdzie się da i gdzie często wskaże nam „misja” tak dochodzimy do zaprzysiężonych i Jin-Heesów itp.
Później w M2 możemy dropić Kawałki Krysztalu, koło lvl 25 ( zależy od sprzętu, może być dużo wcześniej) siedzimy na małpach. Exp tam jest kiepski, ale na sprzedaży medali nieźle zarabiamy. Zbieramy też medale dla siebie i robimy bojowca.
Za zarobioną kasę możemy kupić dobry sprzęt. I gonić do doliny lub na pustynię. Osobiście wolę dolinę, na ezot. Dobrze się expi i może dropnąć RIB.
Później tak jak większość idziemy na BO exp jest niezły i zarobek. Wypadają nam też zęby orka, które oddajemy biologowi. Jedynym minusem expienia na BO jest duży tłok, co wiąże się z częstym ksuciem.
Expiąc na BO zahaczamy o ezot. dręczyciel i ezot. przywoływacz z których wypadają Księgi Klątw.
Później to już możemy bawić się w DT lub v1, v2

Oczywiście podczas expienia często choćby z nudów chodzimy w różne miejsca, pustynia, Sohan i różne lochy małp.
Wszystko zależy od naszych potrzeb, sprzętu i umiejętności. Oraz samozaparcia, nie każdy potrafi siedzieć w jednym miejscu przez 10 lvl i tylko po potki chodzić.
Dużo też zależy od sprzętu. Poradniki gdzie expić czytają raczej początkujący, pisanie że na 9lvl expić na zaprzysiężonych, jest może i ok ale większość noobków ma w tedy sprzęt +0 +4 i sobie nie poradzi.
Jak komus nie zal ZAINWESTOWAC troszke kasy w IS w podwojny drop 3 reke , zlota monete i piwerscien expa , to najlepszym miejscem do expa jest DT , mega duzo kasy , bardzo dobry exp , i spokojnie mozna tam siedziec os 40 do 55 lev
Z tego co mi wiadiomo sa pewne lvl na ktroych drop jest bardzo mily dla bodych np na 32 lvl z metkow zazdry czesto leci dla bodego silne a dla mentala na 34 lvl czesto leci aura wienc warto oddawac wtedy expa na gildie i rozwalac metki zazdry az sie zarobi na tego upragnionego ribka +9 :] lub co tam nam sie +9 podoba i jest uniwersalne a w woju polecam robic staty 2 wit 1 sila i tak az do maxa wita potem 2 sila 1 zr lub int jak juz kto woli jak wymaxujemy sile to maxujemy to co wybralismy na 3 status i jest spoko przy okazji kiedys bylo takie cos ze z inta mozna bylo odjac i nie zabieralo i dawalo sie do wita :p i wita w maxie za 90 pigulek krwi niestety tak sie nie da to stare czasy :p
siema
Gdzie best. exp leci wojem body 54lvl max atak 670, def 390, aura, wir , berek na m ? eq luska+6 z 3kd, okragla tarcza +7, zelazny helm +7 (10% na magie) , ametystowe kolczyki +6, naszyjnik z bial. zl. 5% krytyk, 12 duchow +7, butki 3% krytyk , 1% omdlenie, bransa +800hp. Ewentualnie co w moim eq moglbym ulepszyc ( przy okazji za duzo nie wydac)? A i exp na bo nie wchodzi w gre bo juz nudzi :sleeping:

PS. Chodzi o exp w granicach 0.20% i up za tzw 1 grupke ( czyli kilka grupek mobow)
Prosze nie walic tekstow typu swiatynia , loch tylko walic konkretnie
kup sobie komplet 40-70% na DT i tam exp ^ ^
HAHA na DT 0 expa
:ninja: :thumbsup: Drop Metin :thumbsup:

:rolleyes: Exp ? Zalezy kim ^>.< ^

Bo SAMYM bez pt szamanem ne jest latwo z SREDNIM EQ.. :gz:

:>

Pzdro dla ; Moon, Lisa, Jacy,Karla .. :P I dla :noob: tego ;> ^^ noo jego nick jest skompliKowany :P > ale :noob: to z niego napewno ^D
gdzie expic wojem mental 46 476 defa i ap okolo 500 bo czy v1 ?
WOJ MENTAL 48 LVL EQ:

EBONY +4/ PERŁOWE +4
broni nie mam aktualnie
smocza +4 z kd deffa +2
ŻELAK +6
BUTKI NA 43 +6
TARCZA OD 41 +7
naszyjnika nie mam
BRANSA KRYSZTAŁOWA +3

SILNE M3
DUCHOWE M1
TĄPNIECIE 10
WALNIECIE 2
UDERZENIE 1

GDZIE EXPIĆ ( mam około 485 deffa i nie mam BOJA )
myśle o V1 ale bez buffa tam trudno. acha za grupkę dużych pająków dostaje tam 0.10 proc
Co zmienić w eq zeby tam rade dawać mam 5KK.
gdzie expic wojem body 33 lvl

skille
Aura m2
wir 12
reszta 1
Staty
53 vit
61 ( z kolczykami +7 do siły) siła
Eq
Tygrysia +6
Trójząb +6
bojowa+7
ebony +4
srebrna +5

Z góry thx
Jesli chodzi o kasiooorke to zdecydowanie medale i metki :thumbsup:
Jednocześnie expić i zarabiać kasę jest bardzo trudno :D Mój sposób to kupowanie Butów Ognistego Ptaka+4 po 20k i biegam z nimi do dt.
Na +5 do dt,
na +6 u gildii
na +7 znów DT
Nawet jak się spali to strata nie będzie duża a można sporo zyskać :) Na S1 za +7 7,5kkk wyciągam nawet
Ja tam od 45 lvl'a chodze na metki 45 50 55 do DT św. v1 ...
w v1 lecą zbroje na 48 ulepszam je do +4 i sprzedaje bodziaki za 800k drop u handlarki niekiedy trafi się okazja kupic os tanio i sprzedać drożej pomagac ludziom w misjach itd..
Ja osobiście za podexpianie malych lvl'i zdobylem takie rzeczy jak oswajanie konia ku dla mnie ( mental warrior) kasa malze i inne cenne rzeczy a to male lvl'e max 30 minut expienia i jest zysk ..
Jak zarabiac wojem mentalem:

20-30 lvl

robimy silne na M eq +6 bron +6/7 na 20 lvl i na medale dziennie z x2 dropem po 4h idzie z20+ medali wydropic i przy okazji exp nie najgroszy -.-

35-45

mamy bojowca to mozna jechac na metki zazdrosci,duszy (mamy juz wmiare eq)

45-55

tu metki cienia twardosci diabla i dt

55-65
tu expimy jak najszybciej 60 i wchodzimy do v2 i mamy drop na samym poczatku okragla +5 400-500k ;x a dropia jak glupie :)

70+ no to mamy juz ponad 700 defa i mozna do kowala i riperka dochodzic ;x
10-20 ripkow dziennie
20 szkat = 20 x 10kk
czyli na dzien idzie zarobic 200kk :) ale na new serwach oplaca sie otwierac szkaty bo dropnie stalka i jest juz cena 6 szkat -.- a 1 nie dropnie w 100% ;x czyli moze 2-4 stalki na 20 (stalki dla woja) i juz sie ma 240kk

zarabianie Bodym ;x

do 30 lvla radze grac mentalem i na malpach posiedziec z 30 zmiana profesji wydropimy jakies 100- 250 medali
i robimy lub kupujemy eq i robimy bojowca

35 lvl
mamy juz srtednie eq i metinki zazdrosci

40-50
no to mozna ubijac metiny cienbia z bufem ladny z nich drop i czasami ogonek weza +

55-65
to jedziemy na so han na metiny do 60 lvla mozna ubijac metiny diabla potem na poli lub bez do v2 tak jak u mentala tylko ze bodym latwiej szybciej ubijesz jak przepustek nie ma to mozna na so han na metki 65 my wtedy mamy 64-66 i juz calkiem calkiem eq

70+ to z gildia na kowala i riperka :)
Mam pytanie w związku z bulidem pod dt i żeby nie robić tematu postanowiłam napisać tu jakie rozwiązanie będzie lepsze standardowy bulid 2 vit 1 str czy może pierw full vit potem full dex ?? i jakie skille maxsowac pod dt 1 wiadomo silne ale chodzi mi o resztę i ostatnie do jakiego lvl najlepiej dociągnąć by drop był dobry i można było by wziąć jak najwięcej grupek.
Nie ma czegoś takiego jak build dla Mentala pod DT. Tutaj nei ma tak jak z bodym, gdzie wybierasz berek czy wir itd. Raczej 2:1 vit : str.
Tylko czy ty chcesz zrobić postać do dropu czy aby normalnie grać? Bo do samego dropu, to najlepiej mieć +50 lvl i bojowca aby piętro udźwignąć, albo chociaż połowę jak już Mentalem chcesz tam iść.
do 8vla w m1
od 9 lvla (z zelazna zbroja) na zapsach
od 18lvla (z tygrysia) na dzikusach do 30-34lvla
dalej na pustyni do 45-50 (zalezne od EQ)
od 55 na v2 na marmurkach na szponach
dalej 70lvla las.

3 ręka nie podnosi podwojne ilosci yang :rolleyes:
ja przed chwila bilem metina bitwy moim bodym na 14 levelu :D dopiero zaczolem walic a tu nagle podbiega dagger (20level) i bije ze mna ubilismy metina i jemu wylecialo KU silne cialo ;( ;( ;( a mi zalobna +1 a tek juz bym mial przynajmniej 500k a wiec bicie metinow to najlepszy sposob na zarabianie yang
mam pytania:
gdzie expic Daggiem 37lvl 2str:1wit 5k HP, dobre skille na exp, eq w miare [240def].

a co do dropa to:
-char jakis 18lvl Mental silne na M i mamy drop z:
-metina walki, bitwy,chciwosci,czerni w M1.

-dobry zarobek na 2x drop i po prostu expic duzo sun zi, instrukcji oswajania itp.
zarabiac to tylko metki i teraz medale bo chodza drozej
a gdzie moge expić swobodnie wojem mental na 51 lvl, bo na dt exp już powoli słabo idzie. oczywicie z silnym mam 502 obrony.Gdybym miał dodatkową obrone 60+ od biologa co by mi potem dało 562 obrony. Wiec co proponujecie v1 czy góra sohan?
Na dzikusach do 35lvl chyba że spróbuj na pustyni na młodych pająkach tam powinno ci sie dobrze expić;)
siema
Czy dam rade wojem body 54lvl max atak 670, def 390, aura, wir
, berek na m w V2 ? eq luska+6 z 3kd, okragla tarcza +7, zelazny helm +7
(10% na magie) , ametystowe kolczyki +6, naszyjnik z bial. zl. 5%
krytyk, 12 duchow +7, butki 3% krytyk , 1% omdlenie, bransa +800hp.
Czy poleci tam dobrze exp na tym lvlu? Nie wiem czy nie za wczesnie ale kogo sie spytam to mowi v1/v2.

DROP
20-39 lvl :

Głównie metki i drop FMSów,RIBów itp (Ja sam zarabiałem robiąc ebony na +9 ^^ Raz ulepszył kowal 4 razy z rzędu Oo Jedne dla mnie a reszta sell :D 38kk do przodu)

40-49 lvl:
Wieża demonów.Nawet bez rękawicy i faktu braku dropienia zwoji błogosławieństwa w 2 dni można zarobić 2kk :)Można również chodzić na Metki cienia.Bardzo szybko można dużo zarobić lecz te metki są trudne do ubicia zależy od respa potworów.Jest ich bardzo dużo i mają wąski zakres występowania więc nie trzeba latać jak dziki po całej mapie :P:
50-59 lvl:
No to teraz już wieża demonów tyle że o wiele więcej można zarobić :D Od 50 lvlu zaczynają dropić Zwoje błogosławieństwa, które można drogo sprzedać ^^ Metki cienia nadal są opłacalne.Na lvlu 50+ można go już w miare łatwo ubić.
60-69 lvl:
V2
70 lvl:
Można chodzić z kolegami na metki do lasu bądź samemu na metki do piekła.Z metków na wyższy lvl można wydropić o wiele ciekawsze itemki :D

Exp

1-18 lvl:

M1,Zaprzysiężone(Mental może sobie pozwolić na pare grupek dzikusów)

19-30 lvl:

M2 czyli dzikusy,Pustynia,Orki

31-34 lvl:

Pustynia,Ezoty,Uparty może expić na dzikusach
:)

35-55 lvl:

BO (Czarne orki w dolinie orków) Do 50 lvlu można w PT potem sie już nie opłaca bo za mało expa więc solo exp.

56-60 lvl:
V2,Co prawda nie ma dropu ale można szybko dobić lvl(Od lvlu 60 zaczyna się tam drop)

60-75 lvl:
V2,Jeśli jest sie Pro100% można expić w Lesie :)

To na tyle 8) Mam nadzieję że sie podobało.

^
Nie opisałem tego za dobrze ;/ ?
Myśle, że wszystko jasne ^^

Co do kolegi up:
Tak dasz rade, najlepiej zrób sobie buffka Pomoc i Błogo na M.Pierścien expa i pociśniesz ładnie a od 60 lvlu ostro kasy poleci bo duży drop z rękawicą :)
Co zmienić?
Hmm... Kolczyki ebonitowe +8/9, Bransoleta z białego złota +8/9.Załatw sobie jedno ręczna broń, poniewarz z duchem +7 owszem łądnie sie bije ale body i dwuręczna ?
W V2 i tak lepiej na mnioejszych lvlach bez konia lać bo tak nigdy nie ubijesz.

Ja w dzien zarobie na medalach nawet 1.5kk :)
Kupie Rekawice Zlodzieja i git :D
Jestem woj mental 52 lvl silne ciało m2 tapniecie m1 uderzenie miecza 1 walnięcie 1 i duchowe 14 eQ ebonity +4 srebna +6 buty maź pz +300 naszyjnik regerenacja pz +24% +5 zbroja smocza +7 pekneite hełm zelazny +8 tarzac okrągła +7 bron miecz 12 duchow +7 z kd peknietym smierci +3 i woja +2 obrony 514 chyba zę załoze ametystowe kolczyki to 523 i czy dropnie w pt na bo ząb orka szybko i gdzie expic i zarazbiac kase szybko???
@UP

Tapniecie na m1 ojojo; ) cos cienko tapniecie max 250k chodzi;o ;p ;p i radze na 54 zmienic na zlota +6 kd +3 i kupic srebrna +9(Ewentualnie B.zloto +6/7/8) Ebo +9 z wkladamu lub +8 z wkladami 8o 8o

exp?Radze ci troche po dt polazic i bodzia* moze dropniesz :)
Bo solo spot dasz rade tak mysle jak tapniecie na m3-5 bedzie :) :thumbsup:

*-Moze wiecej xd
Kasa bodzie i zeby orka no i u handlareczki z dt i BO dropki i masz w 1 dzien z 3-4kk (Przy szczesciu do bodzi)

Moze za duzo napisalem ale wszystko mozliwe :)
mam dobry sposob na dropa medali. zarobilem na nim 35kk w 3 tygodnie ( jak dla mnie duzo kasy malo czasu straconego). otoz tak. dobijam sobie 20 lvl wojem BODYM. dlaczego body? poniewaz szybko zabijemy malpki ale tez troche obrazen bedzie ;/. dokupujemy sobie rękawice złodzieja i siedzimy na malpach. (mi dropily ok. 6medali na 1h). i tak siedzimy z 3 h i idziemy sellac. proszę o ocene sposobu!

P.S nie uzywam polskich znakow bo sie spiesze z pisaniem!
Juz nie ma roznicy czy body czy mental... kumpel w 2 tygodnie takim sposobem zarobil na stal, czyli 40kk :P:. Ale wydaje mi sie ze jednak lepiej zrobic mentala... lepiej kupic jeden item +9-mam na mysli jakas pajecza/gizme(bo przeciez reszte zalatwi silne), niz ladowac jakies 5kk(?) w eq dla bodziaka ^^
mam 71 lvl i z dropu z v2 dziennie wyciągam z 5kk + bogdany poli itp.. Najlepszy zarobek jest w v2 =] nawet jak się ma 30 lvl to się idzie an żebry i z jednego kursu 2kk =]
an żebry

Na co? XP
W.g. mnie nie opłaca się chodzić na tzw. zebry. Po pierwsze, z reguły gracze gdy chcą cos osiągnąć nie zaczynają gry an starym serwerze, po drugie gdy będziemy tak ciągle żebrać, to potem nie będziemy mieli szacunku u innych, bo zapamiętają nas jako żebraków. Po trzecie, marnować przepustki i czas na żebranie? Lepiej podropić RIBy, FMSy albo Medale.
mam 71 lvl i z dropu z v2 dziennie wyciągam z 5kk + bogdany poli itp.. Najlepszy zarobek jest w v2 =] nawet jak się ma 30 lvl to się idzie an żebry i z jednego kursu 2kk =]

To uparty byles z tym zebraniem ;)... Jezeli ci o to chodzi xd
Na jakich orkach moge expic na 30 lvl?? Mam fms +4 10 sr -2 um 2% na orki to dobry fms??
Ja bym Ci radzil poexpic jeszcze na dzikusach.A co do tego fmsa nie nazwal bym go dobrym.Uzbieraj kasy kup sobie fmsa +6 srednie 20%+ i bedzie good.
Metiny na górze sohan. Najlepiej iść tam w nocy, ja przez noc spokojnie 11kk potrafię uzbierać.
V2. Robimy sobie buffka i expimy na v2. Exp dobry to jeszcze super dropi i na 100% wyjdziemy na plus po kupnie potów.
Zawsze można poubijać bossy, jeśli mamy poli wysoko. Możecie podać mniej więcej ceny szkatułek na różnych serwerach? Bo nie wiem czy na starszych ktoś to w ogóle kupuje ;p.
up
do 8vla w m1
od 9 lvla (z zelazna zbroja) na zapsach
od 18lvla (z tygrysia) na dzikusach do 30-34lvla
dalej na pustyni do 45-50 (zalezne od EQ)
od 55 na v2 na marmurkach na szponach
dalej 70lvla las.

proponuje sie nie odzywac bo:
34 lvl orki ok zgodze sie. dalej masz boja to tylko bo. zadna pystynia. no chyba ze cie nie biora do pt na bo to wtedy pustynia samemu.
55 v2 z marmurkami? a czym my gramy ninja czy wojem? 55 lvl expi w v1 i to ma tam bardzo dobry exp. do v2 od okolo 61 lvla BEZ marmurków...
wytrzymamy tam do lvla 78 a na 79 do red lasu.
dzienx za uwage...
nie wiem gdzie expić ja tam expie na EZOT. bo słyszałem że dropi FMS i CZASAMI RIB a po drugie trochę dużo EXPA wchodzi

JEŚLI ZNACIE JAKIEŚ LEPRZE MIEJSCE DO EXPIENIA TO PISZCIE

ee ludzie z czego szybciej może wydropić FMS LUB RIB ?( ?(

ee ludzie z czego szybciej może wydropić FMS LUB RIB ?( ?(

Rib wypada tylko z ezoteryków, a fms z dzikich łuczników i różnych bosów z przydomkiem "best."
Gdzie mam expić wojem body 58lv

moje eq to :

Złota zbroja+4 kd: obrony+3 speeda+2

żelazny hełm +7

buty z bonem max pż+500

branzoleta max pż+300

ebonitowe kolczyki +7

Ostrze zbawienia +6 kd potwora +3 z bonem na orki20%

ogragla tarcza+6

Ogółem obrony: 375

Atak : 707-830

zycia: 8k

Poziom konia 18

Skille : berek m1 , aura m2 , wir m1

Prosze o odpowiedz i zgóry dziękuje ;)
myśle że może dasz rade jakoś w v2 jeśli nie to v1 :)
Mam takie pytanie gdzie expic wojem mentalem 36lvl żeby szybko wbic
50lvl? Mam z silnym 370defa. Skile: silne M1 duchowe 15 i reszta po 1.
Eq: Rib +6 21% srednie, Smiertelna zbroja +4, żelazny hełm +8, tarcza
bojowa +7, buty z bonem do pz 500.
hmm 52 lvl body bercio m2 aura m1 robie wira reszta po 1
Bron do kupienia <jaka polecacie?>
Zelazny +7
Smocza +7 kd deffa +3 uchylki +2
tarcza okragla +6
Kolczyki ebo +7
Naszyjnik z bialego zlota +300hp
Butki zlote +800
mam 370 deffa.
Czy dalej na Bo czy idc do v1? w swiatyni slabo idzie.

Mam militara wiec uciec jak by co mozna ^^

moje eq to :

żelazny hełm +7

buty z bonem max pż+500

branzoleta max pż+300
lo gościu co mówileś o v2 , to po co? ja do v2 poszedłem na 62lvl brałem pół komnaty z buffem , aon to co 1 grupka 30 potów... ?
ebonitowe kolczyki +7

ogragla tarcza+6

Poziom konia 18

myśle że może dasz rade jakoś w v2 jeśli nie to v1 :)

myśle że może dasz rade jakoś w v2 jeśli nie to v1

Do jakiego lvl dropia medale w latwym lochu (sory za spam)
Siemka mam pytanko jestem mental 31 lv mam ok. 420 defa,na generalach leci mi exp jak krew z nosa, zato na pustyni pojawily sie te madre czlowieki (same atakujace) tu pytanie brzmi gdzie expic dodam ze moge kupic pierscionek, x2 drop i 3-reke. Pozdro
To na pustynie idź
Ja polecam zrobic mentala 21 lvl,silne na M i isc do Imha :) w 2 dni siedzac po 2-3 godz. wydropilem 3 riby,fmsa,pare kozikow,5 antykow :) No i jeszcze itemy typu zbrojki,tarcze,mieczyki na 30-35 lvl,ktore sprzedawalem u chandlary.
Ja tez tak a jeśli expic głowną postacią to na orkach lacą marmury, koziki i wiele innych rzeczy dorgich :D

moje eq to :

żelazny hełm +7

buty z bonem max pż+500

branzoleta max pż+300

ebonitowe kolczyki +7

ogragla tarcza+6

Poziom konia 18

nick CloseCombat
królestwo :jinno:
postać :surabm:
:14:
Skupuję KU OGNISTE UDERZENIE

6

Sunday, June 14th 2009, 3:34pm

Na pustyni od jinno masz nie dosc, ze zaraz po skrecie w lewo, to w polowie drogi do lochu, na takim jakby wzgorzu.

I przy okazji - cieszcie sie dzieciaczki ze nie expicie na pustyni tylko tloczycie sie na tych cholernych orkach, przynajmniej na pustyni moga expic porzadni ludzie. Bez zbyt duzej ilosci noobow.

Ziomuard95

Ronin - Najemne ostrze

Occupation: Uczeñ

• Send private message

7

Sunday, June 14th 2009, 8:51pm

Sam nie wiem gdzie lepszy exp. W.g. was pustynia taa?
Siach prach i po kłopocie...

8

Sunday, June 14th 2009, 9:56pm

Ja nie mam zdania na ten temat, ponieważ gram 1 raz. A zgodnie z postem na 1 stronie poszedłem na bo, ale tam brałem po 1 grupce i myślę, że to jeszcze za wcześnie bo tam sami z bojowcami biegają. Na ezo u czerwonych expie bo ładny spot, ale czesto wpadaja czerwoni i jest dym, a to strata czasu :)

Shadows94

Beginner

• "Shadows94" has been banned

• Send private message

9

Tuesday, July 28th 2009, 4:56pm

Na czym expić mental 21 lvl jakie najsilniejsze stwory mogę na siebie wziąć na tym lvl i silnym ciele m1

Bembi

Beginner

Occupation: Technik Handlarstwa :P

• Send private message

10

Tuesday, July 28th 2009, 9:48pm

Na czym expić mental 21 lvl jakie najsilniejsze stwory mogę na siebie wziąć na tym lvl i silnym ciele m1
Rada jak pytasz sie podaj eq :/
Wiec dajmy ze masz +6 to idz na DOline na te orki słabe co latają z Król skorpionów albo na te Duzy łysy Orc

a jeśli nie masz albo i masz idz na zly czarodziej burzy zołnierz Dziki Sługa Maniak czarnego wiatru :)

messi92

Beginner

• Send private message

11

Wednesday, July 29th 2009, 7:02am

Jak by mial mentalem eq+6 to spokojnie brał by caly spot dzikich ja bodym na 19 brałem caly spot:) wiec on tym bardziej da rade...:)
Aha potow mi prawie wcale nie szło wiec nie piszcie wypowiedzi typu szła tona potwo...
Serwer: Almanch
Postać: HallsGate
Klasa Postaci: :surabm:
LVL: 31+

Shadows94

Beginner

• "Shadows94" has been banned

• Send private message

12

Wednesday, July 29th 2009, 10:15am

Na razie mam tylko tygrysią +3 bo kowal mi zniszczył jak chciałem ulepszyć na +7 chciałem expić do 26lvl i wtedy porządnie ulepszyć lwią
Mam pytanie bardziej matematyczne expiąc 8-11 godzin na dzikusach ile lvl wbije bo mam zamiar jak wyżej pisałem wejść na 26lvl później na dłuższy czas do lochu małp aby sporo medali mieć.
A dzikich to spokojnie biorę od 18 lvl tylko z niektórymi mam problemy

Syriusus

Intermediate

Occupation: Sklepikarz (w szkole)

• Send private message

13

Wednesday, July 29th 2009, 1:44pm

Lwiej sie nie opłaca robić 2 k. klejnotu, lepiej zrobić śmiertelną a do 34 można spokojnie w tygrysiej chodzić.

Co do zarabiania to polecam robić postacie do dropu medali, KK, kawałków zbroi, RIBów i FMSów na obszarze gildi jest mało osób a sporo można zarobić... Na 35+ z bojem można na metinki w m2 chodzić jak ktoś może w nocy siedzieć to polecam. Można jeszcze chodzić na Se-Rang'i i poty sprzedawać na BO. Na 40+ bardzo opłacalnie jest siedzieć w DT exp leci, za yangi kupujemy poty a drop sprzedajemy u handlarki 44k za +2 50k za +3 a pogromcy lwów chodzą nawet po 70k na Astralu.

Na 51 lvl mam drop x2 i przez 3 dni zarobiłem 7kk, dropią poli, mistrze poli, combo, a jak ktoś chodzi na metki (Diabła, Twardości, Cienia) dropi z nich kupa broni :D

Pzdr all :D
Sura 66 lvl Astral Sold
Wojownik 54 lvl Astral Skradziony
Sura 42 lvl Metin2.us On

14

Sunday, August 2nd 2009, 8:56pm

Fms jest dobry, ja bym Ci radził zamiast 15kk na nowy wydac połowę tego na bodzie i go do +9/8 dociągnąc. Poza tym możesz też zarobic na ogonach węża +.
Przy okazji - kup lepsze kolczyki, naszyjnik z bonem do hp (lub absami, jak wolisz) i srebrną na +7/8/9.
bedzie radoha pozniej smutek jak go zwalisz w zbroji xD

3 ręka nie podnosi podwojne ilosci yang :rolleyes:

widziałes tam spójnik "i" ?
Ja tak bym proponował:::
-Od 1-20lvl expic w m1 i w m2(tylko zaprzysiężone)
-Od 20-30lvl expic w calym m2 i tak od 25 na orkach
-Od 30-35 expic na pustyni i orkach
-Od 35-40 na sohan i w lesie(jka ktoś chce ale nie polecam)
Ja chciałbym coś jeszcze powiedzieć o zaprzysiężonych. Ja na 16 lvl idę na nie i exp super leci. Szczególnie mentalem (zrobiłem drógie konto do bicia małp i dropienia medali). Na zapsysiężonych można expic do 24 nawet jak ktoś strasznie uparty. A tyle bambusowych strzał leci... I na takim 18 lvl jak mieć już tygrysią +4/5/6 to można te bambusowe strzały dać jakiemuś ninji i niech luruje. Ja tak robie i exp leci super! A że mam Gilotynowe +7 :D to już inna sprawa...
No bo ninja nie ma tych swoich drewnianych czy jakichs tam zeby lurowac ^^... czlowieku tego sie nie zbiera, tylko eq zasmieca. Jaki NORMALNY ninja bedzie od ciebie chcial strzaly do lurowania- biora te od handlarzy i gdzies maja czy ty mu mozesz dac srebrne czy bambusowe czy jakies tam inne
Na 40 lvl DT :D :D
Aktualnie chodzenie na metinki w m2 jest prawie nierealne. ;xx Na każdym ch pełno osób, a jak zobaczą, że lejesz metina już ksują i zadowoleni. >.< A w nocy nie mam zamiaru grać. Można zarabiać na małżach jeszcze ;pp Mało, ale zawsze coś.
up lepiej zywe rybki
Jestem woj mental 52 lvl bojowiec eQ zelak +8 okrągła +7 smocza +7 z peknietymi bron miecz 12 duchów +7 jeden peknięty woja + 2 i śmierci +2 ebonity +4 srebna +8 buty max pż +300 i naszyjnik regerenacja pz 24% skille silne m2 tapniecie m1 duchowe 14uderzenie miecza 1i walniecei 1 gdzie expic i zarabiac kase??
Najlpiej dropic medale ale jesli ktos nie lubi siedziec w luchu malp tak jak ja to proponuje metki.
wojem mentalem mozna na mniejszm lvl zaczac expic tam gdzie body nie da rady np.

mental 40 lvl moze juz sobie powoli expic na bO a bod trudzi sie na zielonych orkach albo w pt na bo
jeśli jesteś z :chunjo: idż na wyspe w lewym górnym rogu wypadają duże czerw. po 20 i małe nieb. po 20 i dosyć dużo yang

:chunjo: rządzi
ja polecam do dropu woja mentala do 21 lvla i do malp medale dropia i kasa leci.Mozna tez metiny postac 30level jak ma sie fmsa +9 to dac i neich rozwala metiny wszystkie jak dropnie ku aura to pasuje albo kd krytyka pozdro do wszystkich:P
Narazie mam problemy z małpami bez potów tylko jedną grupkę wezmę
Według mnie to jak sie expi automatycznie jest zarobek. :thumbsup: nP. Jest się na dzikich i się expi - leci metek, a z metka Mooby - jest exp a później z metka Drop. Przyjemne z pożytecznym. :thumbup: Zarabiać no to najlepiej na metkach, ale nie polecam jak sie ma Lv ponizej 60 i sie bije metiny na 65+ drop to kijowy 8o na 54 ubiłem metka śmierci : Kd zaklecia +2 , troszke pot, Ku dla szamana warte 50k :thumbup: PzdRo All ;d
wg mnie:

1st: Metiny
2st: Medale
3st: itemy z is i wtedy dropic;]
Zarabiac na metkach to normalne dla woja a do metków poleciła bym bodego :P przy nim mam lepszy drop
A więc tak... mam zamiar kupić Smoczą +9 czyli potrzebuje ok. 15kk i dobrego FMSa za mniej więcej tyle samo. Body 36/37lvl Aura M, Berek 15/16 reszta po 1. EQ:
Śmiertelka +7 KD Uchyłki +3 drugi spalony.
FMS +6 sr 28 (KD Spalone) z buta
Halka +9 (Czysta) Z boja (wbijam lvl konia i robie w wtorek)
Srebrna +6
Ebonki +5 (oprócz bransy)
Żelak +8
5ciokątna +6
Skórzane buty +4 10% na miecze
Jak mam zrobić na Smoczą i FMSa?? Dropić... hmmm tyklo co?? RIBy?? leci mi 1 dziennie (jak wogóle dropnie, a jak dobry dzien to i 2 dropną) więc bym musiał z miesiąc zbierać licząc że 1 pójdzie za 1kk... Medale?? pełny tobół (40 medali) to 6kk tylko kiedy mi tyle wydropi?? podwojny drop był i w pol godziny 7 Medali było ale sie skonczyl... Myślałem też o droperku... poradzcie coś.
rzal
Ja polecam wbić se 55lvl+ i wbić se eq od 15 do 21lvl +9 (body)i iść na metki do M2 jeszcze z podwójnym dropem... ładnie się zarobi
Najlepiej zarabiać to na Metki ;D ale też zależy na jakim lvlu :) bo nic nie mówi mi pytanie gdzie expić i jak zarabiać :P
Oczywiście najlepiej zarabia sie na metkach, na niższych lvlach można iść do lochu małp i medale dropić najlepiej z podwójnym dropem :D

______________________________________________________________________________________________________________________
Nick : Ayala
Serwer : Exandros
Królestwo : Shinsoo
Postać: Woj Body
lvl : 52 +
Najlepiej to sru do lochu po medale lub na metkach ;P :thumbup:
duże jezioro w m2 chunjo oprócz tego orki od 20 lvl najlepiej elit ork z 34 lvl exp i kasa czasem siano
kup 20ryb (zywych) i zabijaj . mi na 5 ryb dropi 1 małz (najcesciej)
Może jakaś propozycja zarobku dla bodego 62 ? ... , 500 deffa ... militar ...
Dt ? Metki ? Lodowa ? v2 ?

czekam na pr0 odpowiedzi ;)
Na v2 dobij 65, a potem możesz śmigać na metki mordu, z dobrym eq do red lasu :p
jeśli chodzi o małpy to nawet ostatnio na 34 dropia XDD
to taki troche noob sposob kupujemy przepustki idziemy do v2 zbieramy all itemy +4 i amymy kase alb zbieramy i kupujemy zelazne helmy +5 robimy na +6 a potem na +7 i ammy 400k w kieszeni to ejst bardzod obry sposob zarobku
Gdzie expić wojem 53lvl aura m2 berek m1 wir 16pkt. reszta 1
389 defa
715-780 ataku
8,5k hp
albo kupić 2x exp i do v1 czy przepustki i do v2 bez 2x exp? mówcie xd
Body 45lvl
Aura m2
Berek m2
do expa Igla +7 z kd
382 def
6,7k HP
Gdzie? :/
bo ;]
sporo defa masz. igła +7 to napewno nie BO tylko idz próbować świątynie ezoty pod swiatynia albo do v1 na początek
Lepiej mimo wszystko na BO expic, jak ma wiecej defa niz starcza to lepiej chyba na bo cisnac(mimo ksucia itd) niz ledwo dawac rade na ezotach w/pod swiatynia, mniej potow lyka i wychodzi bardziej na +, a jak ogarnia calego spota to z rekawica lub bez z dropu naprawde duzo zarobi;)
Jak zarobić Mentalem.
28lvl. Silne na 17pkt ;/ Walnięcie 7pkt.
gdzie zarobić 200k??
I na 30 do dt ;d, zagadasz do straznika to moze ci jakies yangi ze srodka odpali ;d
Body 39lvl
Aura m1
Berek m1
299 defa
5459 HP
460-489 z aura
2lvl konia
Gdzie expic sam/pt?
zarabiac to metki i lazic po m1 i szukac w sklepach czegos drogiego ale wystawonego za mala cene -.- np ktos silne wysawi za 50k xD zamiast 500
ja tak b.perle zarobilem byla za 300k ktos sie pomylil o 1 zero :)
Body 39lvl
Aura m1
Berek m1
299 defa
5459 HP
460-489 z aura
2lvl konia
Gdzie expic sam/pt?

Exp sam, najlepiej na pustyni, tam rzadko kiedy ci ktos ksuje, spota znalezc jest stosunkowo latwo,expi sie fajnie, drop niezly (stosunkowo czesto poli dropi), dopracuj troche defa, hp i zrob bojowego, to na 42 juz ze smocza +7 mozesz smigac do pt na BO, na 45-48 znowu troszke poulepszaj eq i teoretycznie mozesz expic na BO solo, a praktycznie to zawsze sie ktos doczepi :P:
A ten tego.
Mam Mentala 29lvl.
Silne M1 i Walnięcie 8.
Resetowalem skille :P.
Expie Mentalkiem na Orkach po 5 grupek solo lub na Dzikich po spocie.
Moje EQ:
Kosa+4--Brak Flag
Hełm na 21lvl +4--Flagi
Tygrysia+6 +500PŻ(bogdanem robiona--bogdan z Eventu sellac nie można)
Bojowa Tarcza+5
Branza Miedzianka+4--Nie ma srebrnej--a +0 Drogie
Drewniane Kolce+4--nie mam z kąd Miedziaków ;/
Buty na 29lvl +4
Miedziany Naszyjnik +4--Złotych nie dropi coś ;/
Taa. Spalone EQ:
Bojowa+6, Jadeitowa Branza+1 -10% na miecze, 2% absa PE i coś jeszcze.
Na 30lvl EQ:
FMS+5(bodzie 3 Poszły) Średnie 12% Umiejętności -3%.
NA 30lvl-u metki będą szybsze do bicia????
Mam też Wędkę +8 :p--EWENT.
Jak coś to Gram na US. Więc nie dziwcie się z kąt mam Bodzie i Wędkę :P
Taa. Aaa gdzie zarabiać??? I na czym???
Besty--FMS rzadko, Medale--Nie mam 2x Dropa ;/
Doradźcie PLZ.
Dam radę solo Mentalem 30lvl FMS+5 na Pustyni po kilka grupek???
Dropnie mi Poli?? Z silnym mam około 296Defa :P NA 30lvl-u będzie 298 DEfa :P
Daję: 2:1 siła wit.
teraz Wita stopowałem i daje w siłem 24pkt i będzie na 90 :p

JohnyRambo

Professional

• "JohnyRambo" has been banned

Occupation: Kadra Narodowa PZP2011

• Send private message

15

Sunday, August 2nd 2009, 9:15pm

Zarabiac na metkach to normalne dla woja a do metków poleciła bym bodego :P przy nim mam lepszy drop

body i jego+ szybciej rozwala, niby mnie defa ale wirek i po spocie ;) berek dodaje speeda to już wgl.
mental + można mowić ze jest sie body i kozaczyc defem :thumbdown:
Kupię na serverze Astral :
Sokolą tarcze 10ludzi,nno
Stalowy łuk kruka śr. +40 ( + względem ceny)
Wszelki kontakt na pw a napewno się dogadamy :mkay:

• Send private message

16

Monday, August 10th 2009, 6:40pm

Medale, ew kup przepustke na v2 i kradnij yangi do upadlego ;p
Nick: BlackJack
Profesja: Woj body
Serwer: s4
Królestwo: Jinno

GreenAppleIceTea

Intermediate

• "GreenAppleIceTea" has been banned

Occupation: Bieganie, nauka ;]

• Send private message

17

Monday, August 10th 2009, 6:45pm

najlepiej dt bo
Ninja 60 lv z blond włosami i niesamowitą kitką ;] mrrr ;* :love:
Szukam kolczej +9 ribka +9 oraz kozików śr 45%+ z kd +4 śmierć potwór ;] :tak:
gg ;] 11363545 ;] ;**

Artemios

Ban Stały

• "Artemios" has been banned

Occupation: Zamachowiec

• Send private message

18

Monday, August 10th 2009, 6:49pm

Noo do DT na 28lvl-u--Inteligentnie.
DO V2--mozna Bana na US zarobic ;/
Medale cienki mi dropia ;/
Serwer - Deimos Królestwo - Jinno
PotaĆ - Ninja Klasa - Dagger
LVL - 31

• Send private message

19

Monday, August 10th 2009, 7:14pm

ale jak na chwilke wejdziesz to chyba nic ci sie nie stanie ^^. Z reszta nie wiem jak na us , ale medale na pl stoja 100-200k wiec dropnac 2 medale sie da :P:.
No nie powiem niezle dowalil(a) z tym dt :P:, mogl(a) ci jeszcze powiedziec zeby na mapki isc albo co ^^
Nick: BlackJack
Profesja: Woj body
Serwer: s4
Królestwo: Jinno

Artemios

Ban Stały

• "Artemios" has been banned

Occupation: Zamachowiec

• Send private message

20

Monday, August 10th 2009, 7:58pm

Lepiej solo do Kowala, albo Riperrka :D