You are not logged in.

Portal
       Kanał IRC
       Support
       Ekipa Metin2.pl
       Wiki
Co w grze?
Co na forum?
Facebook: Metin2 Wiki:

Dear visitor, welcome to Oficjalne Forum Metin2.pl. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Friday, May 27th 2011, 4:31pm

Niekonwencjonalny poradnik wojownik Mental

Chciałbym przedstawić niekonwencjonalny poradnik jak zrobić dobrego mentala pod exp. Jest on szczególnie dla tych którzy nie wydają na IS ani złotówki...

Bulid
Nie ma żadnych kompromisów.
3 wit : 0 str
3 wit : 1 str (polecam ten)
Aż do max wita. Później max siła.

Skille
Tutaj główna rozbieżność.
1. Duchowe uderzenie.
2. Silne ciało.
3. Walnięcie/Tąpnięcie.
4. Tąpnięcie/Walnięcie
5. Uderzenie miecza.
Ktoś by pomyślał głupi - nie daje głównego skilla na pierwszym miejscu. Jest to głęboko przemyślana decyzja. Oz silne są tanie. Duchowe uderzenie już nie... Do 34 lvl można się pomęczyć a wbicie go nie nastręcza wiele trudności. Inaczej są 2 opcje. Albo wbijamy duchowe dopiero kiedy wreszcie uda się wbić na M za pomocą OZ (ew samo wejdzie przy 17). Albo wbijamy przy 18 i więcej. Wbicia skillu przy 18 i więcej będziemy żałować później.

Dodatkowe skille
Poliformia - Odpuszczamy sobie zupełnie.
Górnictwo - Warto pomyśleć lecz prawdziwy zysk gdy mamy większy poziom górnictwa.
Combo - Oczywiście musi być.
Dowódctwo - Zależnie od funduszy. Warto rozwijać tą umiejętność. Nie warto tych ksiąg sprzedawać. Kiedy nie chcemy rozwijać tej umiejętności księga może być dobrą kartą przetargową w handlu.
Języki - Rozwijamy lecz bez większego szaleństwa. W DT zawsze jest ktoś ~40 z pierścieniem i tłumaczy. Warto mieć przy sobie księgę swojego języka. Często można się zamienić za inny język.

Ekwipunek.
Kilka razy czytałem, że mentalowi starczy zbroja +4. BŁĄD. Koniecznie musimy mieć ją na jak największym poziomie.
Broń wyłącznie dwuręczna. Najlepiej do 30 lvl robić samemu. Na riba nie ma co liczyć chyba, że zaoszczędzisz dużo kasy, pakujesz w IS albo pogodzisz się ze słabymi średnimi (wtedy rib sensu nie ma).
Jakiekolwiek branzolety, kolczyki, buty i hełmy z bonami mile widziane. Najlepiej bony PŻ i krytyk.
W późniejszym etapie oczywiście znaleźć/zrobić mnisią z kd speeda +4 od biedy nada się +3.

Koń
Należy jak najszybciej zrobić konia. I możliwie szybko boja. Z misją na konia zwykle nie ma problemu solo. Na boja solo nie ma co iść. Trzeba zebrać dobrą ekipę najlepiej gildię. Jeżeli nikt z gildii nie pomoże to warto iść na BO i tam proponować kasę za pomoc. Na milita raczej nie trudno jest znaleźć dobrą ekipę.

Exp
0-18 w M1
18-23 zaprzysiężone
23-34 dzikusy (można się wyrwać na małpy)
34-40 dolina/pustynia
Tutaj już musi być boj.
40-50 BO
50-60 Ezoty dla książek lub DT (co bardziej polecam)
60+ Najlepiej siedzieć w DT. Ulepszać i zarabiać kasę. Często przeglądać forum w poszukiwaniu dobrych wybonowanych itemów.
Jest to wszystko w przybliżeniu. Warto przed przejściem na dolinę nabić ten 34 lev. Boja też warto szybciej zrobić. Na 40 to już konieczność.

Zarabianie kasy
01-20 Standardowo questy i kasa z mobów
20-34 Odwiedzamy małpki zdobywamy medale (głównie dla siebie lecz kilka można sprzedać).
34-40 Głównie expimy w dolinie i tam zarabiamy. Wiadomo czasami jakiś korzystny handel warto zrobić. Kiedy nie ma ruchu to metki m2.
40-50 Dropimy ząbki i księgi. Dropimy też dodatkowe kły orka.
50+ Dla zarobku tutaj głównie DT. Zawsze warto mieć coś co potrzebuje drogi ulepszacz.(po 1 z każdego rodzaju broń,zbroja,biżuteria)

Wydawanie kasy
Wiadomo zawsze trzeba wydać na eq. Opiszę na co innego trzeba oszczędzać. Należy przewidywać wydatki.
01-20 Warto też kupować księgi głównie te okazyjne.
20-30 Wydajemy na KU.
30-40 Wydajemy na ząbki i ks. klątw. Dużo wydajemy na KU. Jeżeli nie mamy dobrej gildii to też na boja kosztem KU.
40-50 Jeżeli jesteście leniuchami kupujcie kły i wątroby. Warto wydropić dodatkowe kły dla kasy. Dobrze schodzą po dobrych cenach. Pamiątki dropimy sami. Na prawdę nie warto ich kupować.
50+ Wydajemy bardzo dużo na KU i kamienie duchowe. Oszczędzamy na specjalne wydatki. Jakieś wybonowane itemy. Ogólnie warto tu mieć dużo kasy na nieprzewidziane wydatki i okazje.
Podsumowanie
Mental jest najlepszy dla expa. Niezastąpiony w PT na BO i DT. Grając nim można daleko zajść. UWAGA postać nie nadaje się do walki z mobami które atakują przeszywką.

This post has been edited 1 times, last edit by "lisek88" (May 27th 2011, 4:35pm)

2

Friday, May 27th 2011, 4:39pm

Te przedziały lvlowe do expienia zrobileś beznadziejnie
kto mentalem na 18 w m1 expi?
Mentalem od 10lv w eq+6 zbiera sie juz dzikusy
A expienie na BO w pt o którym pisałeś to głupota
W oczekiwaniu na s26...
O ile powstanie!

3

Friday, May 27th 2011, 6:20pm

Taaa a eq +6 z nieba spadnie...
Chyba że mam yang kupić z allegro albo zarabiać na hackach.....

Sarut

Professional

Occupation: Wkurzanie ludzi.

• Send private message

4

Friday, May 27th 2011, 7:41pm

Tak prawdę mówiąc nie wiem po co jest ten temat. Ameryki to on nie odkrywa. Staty full wit czyli bron mniej więcej + 9? No ok... Czemu poli mamy sobie odpuścić? Wszystkie dodatkowe umiejętności warto rozwijać. Osobiście też nie chciałbym być uzależniony w dt od tłumaczy tak samo v2, ach nie jakie v2 według tego to na golemach (ani złotówki na is) Idzie tak grać ale, zastanawiam się czemu nie ma tutaj jakiegoś wspomnienia o buffie? Pytam bo jakoś nie wyobrażam sobie expa mentalem full wit, gdyż jest to zbyt męczące.

pakujesz w IS albo pogodzisz się ze słabymi średnimi

To w końcu grać z tym is'em czy nie? I tak mimo wszystko nie wiem z tego poradnika jakiej broni używać na 30lvl+.

Jakiekolwiek branzolety, kolczyki, buty i hełmy z bonami mile widziane. Najlepiej bony PŻ i krytyk.

Czyli mogę używać drewnianych kolców +9 na 61 lvl byleby miały jakieś bony? Niech Ci będzie...
Czepiam się tego ponieważ uważam, że ten temat jest zupełnie zbędny i specjalnie się nie przyda. Poza tym jest on zbyt niedopracowany jak na "poradnik". Może to tylko moje zdanie, no trudno.

Teraz proszę zastosuj się do własnych rad, nową postacią przykładowo na monku (akurat otworzyli) bez pomocy, bez wydawania złotówki na is i potem napisz swoje wrażenia z takiej gry ;)

Pozdrawiam ;>
Gram tylko i wyłącznie na s1(s51)

"Naj­pierw cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wygrywasz."

"Bycie wrednym to cecha wrodzona, a nie kwestia dorastania czy przebywania w jakimś towarzystwie."

Nui

5

Saturday, May 28th 2011, 3:21pm

Trochę niedopracowany poradnik.
W dniu dzisiejszym GM Larax zrezygnował z pełnienia funkcji Mistrza Gry.

Dzisiaj nasz zespół opuścił Moderator Larax.

:beer:

Z0rdon

Intermediate

Occupation: Hardkorowe obieranie pomarańczy na czas. Spokojna jazda na rowerze z napędem jądrowym. Sporty ekstremalne - wszystko związane ze szczotkowaniem zębów pod włos

• Send private message

6

Saturday, May 28th 2011, 3:40pm

Słaby ... Eq +6 nie spadnie z nieba tylko w m1 raz - dwa pójdziesz na metka dropnie duchowe albo jakies dziadostwo i sam możesz ulepszyc. Wit ? Po co mentalowi full wit ? Najpierw siła ,a później wit - zrecznosc . Mentalem z 40 lvlem eq +7/8 mozna expic z buffem samemu na BO. Poradnik niedopracowany mało potrzebny a człowiek który gra w metina przynajmniej miesiąc wie jak rozwinąć mentala.

Thrup

Master

Occupation: Uczen

• Send private message

7

Sunday, May 29th 2011, 7:10pm

Ja jechalem innym i mi sie dobrze gralo :)

XFuriataX

Yakkosan - Piechur

• Send private message

8

Monday, May 30th 2011, 6:09pm

nie zgadzam sie wgl mnie to jest tak:

BUILD
hmm to sie zgadzam :0 najpierw wit*1 wit daje 1 defa* a pozniej dawac max w atak
SKILE
zalezy czy masz z10-20kk na oz duchowe uderzenie radze dac w silne na poczatku pozniej mozna w duchowe albo tapniecie(tapek jets tani i latwo dostepny) pozniej walniecie a nastepnie uderzenie miecze(chyab ze chcesz zeby to byla postac tlyko i wylacznie do pvp to silne duchowe uderzenie miecza tapniecie walniecie)tapniecie ma dosc duzo na omdlewke na m10-22% sie wie uderzenie miecza juz na 1 punkcie daje 10%ale ten skil mzoe byc tlyko i wl do bosa lub pvp tapniecie do bosa pvp oraz expa
DODATKOWE SKILLE
poliformia i jezyki starcza chyba ze na serio lubisz kopac to czytaj pzreowdniki po gornictwie oo i jecsze ku oswjenie konia po prostu nie bd marnowac tyle czasu na przywolanie konia:)
EQ
ojj mental zeby byl wgl perfect musi miec db bon z db dmg rib +9sr 25+ oczywiscie najelpeij ebo miec ze slotami daje atak i pz co sie przydaje przy pvp oraz przy biciu mobkow expa itp.jesli masz bufa moze miec juz krytyka wiec to starczy czasem krytyk zbedny ale przy pwp na mentala przeszywka* tak slyszalam*na bodego krytyk
KON
hmmm mental poradzi sobie i bez konia nawet prrzy 42 o ile dawaliscie max w wit bd bic troszke dlugo ale ubije *przyda sie buf z krytykiem*oczywiscie mile widziany na 50 militek ale pozniej tez moze byc
EXP
niesty kolega w expie nie napisla nic kompletnie o v1-v2
1-15:m1
15-35:m2*mozna i dalej ale lepsza pustynia*
35-40:mozna pustynia lub bo
40-50+:bo lub v1 z bufem
50+:bo ale zadko lepiej w v1 na szponach
60+:v1/v1/dt
dalej nie wiem:P
ZARABIANIE KASY
mental moze zarabiac na metkach oraz dropieniu roznych powiedzmy podczas eventow szkat itp.bodym pojdzie nam to wolniej bo mamy mniej defa przy db dodaniu w staty bd db bic metki nawet mentalem!!!!!
WYDAWANIE KASY
nie ma odpowiednika na jakim lvlu wydawac kase to oczywiste masz kase to kupuj najpierw eq bo nie mozesz latac w mniesiej +0 a miec silne na g:P
1.eq
2.skile
3.dodatkowe ku itp.jezyki etc.
REASUMUJAC
MENTAL JEST DB POSTACIA DO WSZYSTKIEGO ALE TRZEBA UMIEC NIA KIEROWAC JAK KAZDA POSTACIA ZRESZTA krotki poradnik ode mnie:))

• Send private message

9

Monday, May 30th 2011, 6:30pm

poradnik ujdzie:)
Dodam ze mental jest dobry na bossy, tylko że trzeba mieć silne na G wtedy nie odrzuca i każdego bossa idzie ubić pod ścianą:)
Tak ja zarabiałem na 75 lvl:)

Sarut

Professional

• Send private message

10

Tuesday, May 31st 2011, 12:36pm

Trzymajcie mnie proszę. XFuriataX jeden cytat pasuje do całego Twojego "poradnika"

* tak slyszalam*

Proszę nie pisz czegoś na czym się nie znasz, albo są to tylko Twoje domysły. Nie chce mi się czepiać poszczególnych zdań, bo musiałbym zacytować prawie cały Twój post. Te parę normalnych fragmentów nic nie wnosi.

Mam tylko taką małą prośbę do moderatora o zamknięcie tego tematu , ponieważ niepotrzebnie wprowadza w błąd nowych graczy. A poza tym dosłownie w niczym nie pomaga. Po prostu nie można nazwać tego poradnikiem. To chyba tyle z mojej strony.

Pozdrawiam.

"Naj­pierw cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wygrywasz."

"Bycie wrednym to cecha wrodzona, a nie kwestia dorastania czy przebywania w jakimś towarzystwie."

Nui

MrAnysz

Intermediate

• Send private message

11

Friday, June 3rd 2011, 6:38am

z tego co wiem wątrobek tygrysa nie da sie już kupić, OZ duchowe na moim s stoji mniej więcej tak samo jak OZ silne. Jak dla mnie poradnik bez sensu... wszystko co dobrze napisane jest odczywiste dla każdego który choć troche zna sie na MT2 :)

Pozdrawiam. MrAnysz

XFuriataX

Yakkosan - Piechur

• Send private message

12

Saturday, June 4th 2011, 8:14pm

myslcie co chcecie o mnie ale to co ja mowialm ja tak zrobilam i jakos nie narzekam i nie zgadzam sie z poradnikiem liska 88to moje zdanie i chyba mam prawdo cos powiedziec?:) 8o

13

Saturday, June 4th 2011, 10:08pm

Górnictwo - Warto pomyśleć lecz prawdziwy zysk gdy mamy większy poziom górnictwa.

To gornictwo juz nie jest zbugowane?

Jak dla mnie ten poradnik nie wnosi nic nowego i jest strasznie niedopracowany.

14

Monday, June 6th 2011, 6:27pm

Chciałbym przedstawić niekonwencjonalny poradnik jak zrobić dobrego mentala pod exp. Jest on szczególnie dla tych którzy nie wydają na IS ani złotówki...

Bulid
Nie ma żadnych kompromisów.
3 wit : 0 str - Mental ma wystarczajaco defa :) (na poczatek (bo,ezo) liczy sie def - nie +3k pz :) ) Wiec na hu. wit ? Max str .. no moze 2str : 1 wit
3 wit : 1 str (polecam ten) -Tak jak wyzej
Aż do max wita. Później max siła.

Skille
1. Duchowe uderzenie.
2. Silne ciało.
3. Walnięcie/Tąpnięcie.
4. Tąpnięcie/Walnięcie
5. Uderzenie miecza.
Ktoś by pomyślał głupi - nie daje głównego skilla na pierwszym miejscu. Jest to głęboko przemyślana decyzja. Oz silne są tanie. Duchowe uderzenie już nie... Do 34 lvl można się pomęczyć a wbicie go nie nastręcza wiele trudności. Inaczej są 2 opcje. Albo wbijamy duchowe dopiero kiedy wreszcie uda się wbić na M za pomocą OZ (ew samo wejdzie przy 17). Albo wbijamy przy 18 i więcej. Wbicia skillu przy 18 i więcej będziemy żałować później. -Majac wypasione eq można robic taki build --- jeżeli nie - silne jako 1 (mental ma na poczatek z gorki wiec dlaczegoby tego nie wykorzystac ?)

Dodatkowe skille
Poliformia - Odpuszczamy sobie zupełnie. -Ja polecam czytac (przy okazji) przyda sie na zjawe/ripa/wrozke/smoka/exp w grocie;p.
Dowódctwo - Zależnie od funduszy. Warto rozwijać tą umiejętność. Nie warto tych ksiąg sprzedawać. Kiedy nie chcemy rozwijać tej umiejętności księga może być dobrą kartą przetargową w handlu. Warto rozwijac ale tylko na swoim buffie.
Języki - Rozwijamy lecz bez większego szaleństwa. W DT zawsze jest ktoś ~40 z pierścieniem i tłumaczy. Warto mieć przy sobie księgę swojego języka. Często można się zamienić za inny język. -Oszalales ? Dt bez jezyka ^.- ? Bez tego ani rusz ...

Ekwipunek.
Kilka razy czytałem, że mentalowi starczy zbroja +4. BŁĄD. Koniecznie musimy mieć ją na jak największym poziomie.
Broń wyłącznie dwuręczna. Najlepiej do 30 lvl robić samemu. Na riba nie ma co liczyć chyba, że zaoszczędzisz dużo kasy, pakujesz w IS albo pogodzisz się ze słabymi średnimi (wtedy rib sensu nie ma).
W późniejszym etapie oczywiście znaleźć/zrobić mnisią z kd speeda +4 od biedy nada się +3.

Koń
Należy jak najszybciej zrobić konia. I możliwie szybko boja. Z misją na konia zwykle nie ma problemu solo. Na boja solo nie ma co iść. Trzeba zebrać dobrą ekipę najlepiej gildię. Jeżeli nikt z gildii nie pomoże to warto iść na BO i tam proponować kasę za pomoc. Na milita raczej nie trudno jest znaleźć dobrą ekipę. -Bo na militara ekipy nikt nie potrzebuje ^.-

Exp
0-18 w M1
18-23 zaprzysiężone - od 10 lev do 20.
23-34 dzikusy (można się wyrwać na małpy) -20lvl. do 30.
34-40 dolina/pustynia
Tutaj już musi być boj.
40-50 BO
50-60 Ezoty dla książek lub DT (co bardziej polecam) -Swiatynia , V1 +ew DT.
60+ Najlepiej siedzieć w DT. Ulepszać i zarabiać kasę. Często przeglądać forum w poszukiwaniu dobrych wybonowanych itemów.
Jest to wszystko w przybliżeniu. Warto przed przejściem na dolinę nabić ten 34 lev. Boja też warto szybciej zrobić. Na 40 to już konieczność.

Zarabianie kasy
01-20 Standardowo questy i kasa z mobów
20-34 Odwiedzamy małpki zdobywamy medale (głównie dla siebie lecz kilka można sprzedać).
34-40 Głównie expimy w dolinie i tam zarabiamy. Wiadomo czasami jakiś korzystny handel warto zrobić. Kiedy nie ma ruchu to metki m2.
40-50 Dropimy ząbki i księgi. Dropimy też dodatkowe kły orka.
50+ Dla zarobku tutaj głównie DT. Zawsze warto mieć coś co potrzebuje drogi ulepszacz.(po 1 z każdego rodzaju broń,zbroja,biżuteria)
+METKI na kazdym lvl.
Wydawanie kasy
Wiadomo zawsze trzeba wydać na eq. Opiszę na co innego trzeba oszczędzać. Należy przewidywać wydatki.
01-20 Warto też kupować księgi głównie te okazyjne.
20-30 Wydajemy na KU.
30-40 Wydajemy na ząbki i ks. klątw. Dużo wydajemy na KU. Jeżeli nie mamy dobrej gildii to też na boja kosztem KU.
40-50 Jeżeli jesteście leniuchami kupujcie kły i wątroby. Warto wydropić dodatkowe kły dla kasy. Dobrze schodzą po dobrych cenach. Pamiątki dropimy sami. Na prawdę nie warto ich kupować.
50+ Wydajemy bardzo dużo na KU i kamienie duchowe. Oszczędzamy na specjalne wydatki. Jakieś wybonowane itemy. Ogólnie warto tu mieć dużo kasy na nieprzewidziane wydatki i okazje.
Podsumowanie
Mental jest najlepszy dla expa. Niezastąpiony w PT na BO i DT. Grając nim można daleko zajść. UWAGA postać nie nadaje się do walki z mobami które atakują przeszywką. -W pvp sprawuje sie swietnie , expie rowniez . O mapkach mozesz zapomniec ^.- Dodam że trzymajac sie moich poprawek dobilem 75 mentala 4x skille +G. Wybaczcie za bledy jezykowe.

.b00b

Sage

Occupation: Uczeń Technikum Ekonomicznego / Nabijacz postów

• Send private message

15

Monday, June 6th 2011, 6:50pm

Chciałbym przedstawić niekonwencjonalny poradnik jak zrobić dobrego mentala pod exp. Jest on szczególnie dla tych którzy nie wydają na IS ani złotówki...a ja chce Cie zjechac bo to jest kupa a nie poradnik.

Bulid
Nie ma żadnych kompromisów.oba bulidy do dupy ale spoko, objaśnie dlaczego.
3 wit : 0 strbulid całkowicie przykry, sam kiedyś takim jechałem, na 10 lvlu nic nie ubijesz bez broni +9, jeśli ktoś gra od nowa totalny bezsens
3 wit : 1 str (polecam ten)podobnie jak wyżej, za duża dysproporcja
optymalny bulid : 2 wit 1 siła/ 2 sila 1 wit. Dlaczego? Nie ma dużej dysproporcji, można spokojnie bic moby ze słabszą bronią, co przy Twoich bulidach jest nie możliwe.
Aż do max wita. Później max siła.tu sie zgadzam

Skille
1. Duchowe uderzenie.
2. Silne ciało.
3. Walnięcie/Tąpnięcie.
4. Tąpnięcie/Walnięcie
5. Uderzenie miecza.
Ktoś by pomyślał głupi - nie daje głównego skilla na pierwszym miejscu. Jest to głęboko przemyślana decyzja. Oz silne są tanie. Duchowe uderzenie już nie... Do 34 lvl można się pomęczyć a wbicie go nie nastręcza wiele trudności. Inaczej są 2 opcje. Albo wbijamy duchowe dopiero kiedy wreszcie uda się wbić na M za pomocą OZ (ew samo wejdzie przy 17). Albo wbijamy przy 18 i więcej. Wbicia skillu przy 18 i więcej będziemy żałować później. Jak dla mnie to nawet walnięcie/tupnięcie można wbijac na 1 skill i to nie jest problemem. Zasada jest prosta, silne musi byc max do 2-3 emki, inaczej szlag nas trafi expiąc ^^

Dodatkowe skille
Poliformia - Odpuszczamy sobie zupełnie.ta ta ta, a potem na 80+ gorączkowo bedzie trzeba wbijac do groty.
Górnictwo - Warto pomyśleć lecz prawdziwy zysk gdy mamy większy poziom górnictwa.górnictwo jest zbugowane
Combo - Oczywiście musi być.tak zgadzam sie
Dowódctwo - Zależnie od funduszy. Warto rozwijać tą umiejętność. Nie warto tych ksiąg sprzedawać. Kiedy nie chcemy rozwijać tej umiejętności księga może być dobrą kartą przetargową w handlu. Dowodzenie sie robi u buffka, żeby nam dawało to korzyści
Języki - Rozwijamy lecz bez większego szaleństwa. W DT zawsze jest ktoś ~40 z pierścieniem i tłumaczy. Warto mieć przy sobie księgę swojego języka. Często można się zamienić za inny język.Polecam kupic pierścienie języka na godzine, są niedrogie, a księgi wbijac na 75+ lvl

Ekwipunek.
Kilka razy czytałem, że mentalowi starczy zbroja +4. BŁĄD. Koniecznie musimy mieć ją na jak największym poziomie.Ta szczególnie z Twoim hardkorowym bulidem full wit
Broń wyłącznie dwuręczna. Najlepiej do 30 lvl robić samemu. Na riba nie ma co liczyć chyba, że zaoszczędzisz dużo kasy, pakujesz w IS albo pogodzisz się ze słabymi średnimi (wtedy rib sensu nie ma).BZDURA!! Ja osobiście skłoniłbym się do miecza. Dlaczego? już wyjaśniam. Mając Twoj pro elo elo bulid full wita i do tego bron 2ręczną, to mozemy 3 godziny grupkę męczyc. Bicie mieczem jest lepsze do zrobienia bojowca. Jeśli sądzisz ze jest inaczej to wyłóż odpowiednie argumenty.
Jakiekolwiek branzolety, kolczyki, buty i hełmy z bonami mile widziane. Najlepiej bony PŻ i krytyk.To prawda
W późniejszym etapie oczywiście znaleźć/zrobić mnisią z kd speeda +4 od biedy nada się +3.po co? Kd speeda +4 to ogromny wydatek, starczy +3, a do tego buty na wyższym plusie (buty na 20-40 lvl +7 to nie problem, a dużo speeda dają.

Koń
Należy jak najszybciej zrobić konia. I możliwie szybko boja. Z misją na konia zwykle nie ma problemu solo. Na boja solo nie ma co iść. Trzeba zebrać dobrą ekipę najlepiej gildię. Jeżeli nikt z gildii nie pomoże to warto iść na BO i tam proponować kasę za pomoc. Na milita raczej nie trudno jest znaleźć dobrą ekipę. zgadzam sie

Exp
0-18 w M10-14 m1
18-23 zaprzysiężone 15-22 zaprzysiężone w m2 ( to m2 jest ważne gdyż tam mi jungów itp nie ma)
23-34 dzikusy (można się wyrwać na małpy) zgadzam się ale max do 28 lvl
34-40 dolina/pustynianie sprecyzowałeś jakie moby. Ezoteryki/małe orki lub małe pajączki na pustyni. Można się szarpnąc na exp na bo od 35 lvl
Tutaj już musi być boj.
40-50 BOmożna szybciej
50-60 Ezoty dla książek lub DT (co bardziej polecam)jeśli wbijesz 60 lvl na ezotach pod świątynią to jesteś kozak. Oczywiście tylko dechy w św albo v1, na bo do 54 też mozna męczyc
60+ Najlepiej siedzieć w DT. Ulepszać i zarabiać kasę. Często przeglądać forum w poszukiwaniu dobrych wybonowanych itemów.WTF? myślałem ze to dział exp a nie zarabianie kasy. Exp tylko i wyłącznie w v2 do 78, potem klucze ile tam sie da wbic (nie biłem tam nigdy), a potem grotka.

Zarabianie kasy
01-20 Standardowo questy i kasa z mobówtu nie ma w sumie opcji zarobku
20-34 Odwiedzamy małpki zdobywamy medale (głównie dla siebie lecz kilka można sprzedać).zgadzam się
34-40 Głównie expimy w dolinie i tam zarabiamy. Wiadomo czasami jakiś korzystny handel warto zrobić. Kiedy nie ma ruchu to metki m2.Na 35 mozna przerwe na zrobienie boja i podreperowanie eq zrobic, bijąc metki w m1?
40-50 Dropimy ząbki i księgi. Dropimy też dodatkowe kły orka.tu to sie uśmiałem :rofl: o te kły mi chodzi. Za mało lov lvli na serwerze, żeby opłacalne było ich farmienie, ale zęby, ksiazki jak najbardziej
50+ Dla zarobku tutaj głównie DT. Zawsze warto mieć coś co potrzebuje drogi ulepszacz.(po 1 z każdego rodzaju broń,zbroja,biżuteria)widze że ktoś zapomniał o potencjale mentala na lordzie małp.

Wydawanie kasy
01-20 Warto też kupować księgi głównie te okazyjne.bezsens, na małym lvl
20-30 Wydajemy na KU.Również bezsens, zbieramy na broń 30 lvl a ku czytamy co dropnie
30-40 Wydajemy na ząbki i ks. klątw. Dużo wydajemy na KU. Jeżeli nie mamy dobrej gildii to też na boja kosztem KU.Boj to niewielki koszt, sam pisałeś wyżej ze mamy sobie przecież sami medale dropnąc. Ząbki i księgi sami dropimy, a na ku można wydawac chociaż wg mnie ogarnięte eq to priorytet
40-50 Jeżeli jesteście leniuchami kupujcie kły i wątroby. Warto wydropić dodatkowe kły dla kasy. Dobrze schodzą po dobrych cenach. Pamiątki dropimy sami. Na prawdę nie warto ich kupować.nie warto to robic tych misji szkoda czasu
50+ Wydajemy bardzo dużo na KU i kamienie duchowe. Oszczędzamy na specjalne wydatki. Jakieś wybonowane itemy. Ogólnie warto tu mieć dużo kasy na nieprzewidziane wydatki i okazje.Kamienie duchowe? Koleś Ty sie z choinki urwales. Na 50+ lvl kupujemy KU tu się zgodzę, Zbieramy już eq na v2 (1,5k+ hp, tarcze na 61+9 itp, ale kamienie duchowe słuzą tylko do tego. 1 na 10000 osob ma na 55 lvl skile g+ żeby czytac. Zresztą tymi Twoimi sposobami to nawet na ku sie nie da zarobic
Podsumowanie
Mental jest najlepszy dla expa.nie prawda, są lepsze klasy Niezastąpiony w PT na BO i DT.Na bo body/wp dużo lepsi, jednak do dt na pieczątki masz racje metnal niezastąpiony. Grając nim można daleko zajść. UWAGA postać nie nadaje się do walki z mobami które atakują przeszywką.

Ogólnie poradnik robiony przez jakiegoś gracza, który o metinie słyszał z opowiadan kolegów chyba. Jeśli ktoś by robił postac wg Twoich zalecen, to wątpie ze by udało mu się normalny lv wbic.
---

This post has been edited 1 times, last edit by ".b00b" (Jun 6th 2011, 7:37pm)

Sarut

Professional

• Send private message

16

Friday, June 17th 2011, 6:47pm

Czy ten temat został podpięty ? Modek jest ślepy czy w metina nie grał ? Poradnik nic nie wnosi, nic nie daje, wprowadza w błąd. To forum się stacza ^ ^

Nui

Dosuke

Trainee

Occupation: Jestem Rumakiem

• Send private message

17

Saturday, October 15th 2011, 11:16am

Wróciłem do gry na nowym serwku. 10 lvl zaprzysiężone w m2, potem 21 poleciałem na medale i siedziałem w m2 do 25 by podropić polimorfie z dzikusów i słabe Ezo wbiłem od 28 do 30 i miałem już konia to poszedłem do m2 na metiny. Pojeździłem podropiłem do 35, zrobiłem boja i już na boju poszedłem na BO. Nie zadawały gigantycznie wielkich obrażeń.

Do 30 lvla dałem full siły i pierwszy skill silne. Nie to, że miałem dużo obrony to z Ribem +9 o wiele więcej siły niż nie jeden Body na moim levlu. (z aurą ofc.) Po za tym skillami też ładnie siekałem dzięki temu i nikt po pvp ze mną nie mówił ''Mental żul, Body król''

Powyższy poradnik nie jest odpowiednio sprecyzowany, zapewne wynika to również z małego doświadczenia owego gracza, aczkolwiek chwali mu się to, że miał ambicje żeby temat stworzyć. ;)
FubuDivision 58lvl [Mental] - Syriusz - Gildia WeAreTheBest

[*] Gildia TheEnd

UubUub.EnC

Intermediate

Occupation: Uczeń

• Send private message

18

Monday, October 17th 2011, 10:52pm

Ten poradnik był tak interesujący że nawet nie chciało mi się go czytać zbytnio, a był tak przydatny ze ho ho.
Podsumowując cały temat, BRAWO dla Saruta, bo nawet czytając cały temat pewnie bym nic mądrego nie znalazł poza jego wypowiedzią.

SPRZEDAM PRO TRYTONA+9 DLA SURY WP
12 INT / 12 SIŁA / 10 SZYCIE
|
\'/
http://board.pl.metin2.gameforge.com/board2432-metin2/board851-market/board375-market-diumar/board2236-dla-wszystkich/2587067-miecz-trytona-9-12-si%C5%82a-12-int-10-szycie/

19

Monday, October 17th 2011, 11:49pm

Niekonwencjonalny to ten poradnik jest.Chociaż powinien nosić tytuł:

Nieprzystający do rzeczywistości poradnik Wojownika Mental,ale możliwy do zrealizowania.

Asia1980

Beginner

Occupation: Szukam fajnych studiów:D

• Send private message

20

Sunday, November 6th 2011, 6:48pm

Ludzie eq+6 nie tak ciężko zrobić. Ja mialam mentala ktorego od 1 lvl do 61 wbilam w 4 dni dzięki itemkom zrobionymi w DT. Status dalam wpierw max w wit a potem max w atak i wyszlo mi to dobrze na 61 lvl + buff zbieralam calego 3/4 big spota w v2 a w pvp kladlam nawet 70 bodych ! Skille rozdawalam :Silne,Duchowe,Walniecie,Tapek Uderzenie Kto mnie zna potwierdzi to .
Nick: A co cie To
:shinsoo:
Lv:75 przerwa na biologa i skille;d:w0r:
:23:

Na :23: kupie!!!:

-Ku Czarowane zbroje,ostrza,smocze wiry i strachy
-Trute+6 sr 28+ all kd+4